Jump to content
Sign in to follow this  
theanswer

fudbal u riju

23 members have voted

1. 1. Da li vas uopšte interesuje?

Recommended Posts

Velocipede

Na OI u ženskoj konkurenciji igraju A timovi?  

theanswer

Pošto danas počinje...da ima gde da se piše. 

Danas žene, sutra muškarci

Žene igraju u seniorskim najjačim sastavima, učestvuje 12 ekipa. 8 u četvrtfinale, tri grupe.

hazard

Kakva im je ovo fora sa grupama koje se ,,nastavljaju" iz muskog u zenski turnir? I mislim da nije samo na fudbalskom turniru, vec i u ostalim. To su dva potpuno odvojena turnira, koja je logika u tome da grupe zenskog turnira budu E, F, G zato sto su na muskom A, B, C, D? :huh:

Em si onako suptilno bez postovanja prema zenama (zasto su zenske grupe E, F, G umesto A, B, C narocito jer igraju zenski najjaci sastavi, a kod muskaraca U23+3?), em je zesce zbunjujuce. Otvorio sam stranicu na wikiju juce da vidim rezultate i bio u fazonu kakva sad grupa E? To neka druga faza takmicenja? Ili sta...? I onda shvatim :isuse:

Jozef K.

Koja je fora da Irak uvek ima dobar u-23 na OI, a seniori nisu ni blizu da izbore SP.

Evo prvo poluvreme su bolji od Danske.

theanswer

Sad baš uvek nije.. Samo jednom su učestvovali i izgubili u polufinalu. To im je bila valjda dobra generacija. Dobra stvar je pretpostavljam za ekipe tipa Irak što mogu da dovedu od tih preko 23god igrače koje požele dok ostale ekipe kao npr evropske ne mogu da dovedu ni under 23 a kamoli preko 23.

Carolostadien

Sad baš uvek nije.. Samo jednom su učestvovali i izgubili u polufinalu. To im je bila valjda dobra generacija. Dobra stvar je pretpostavljam za ekipe tipa Irak što mogu da dovedu od tih preko 23god igrače koje požele dok ostale ekipe kao npr evropske ne mogu da dovedu ni under 23 a kamoli preko 23.

Pa na OI da, ali ima Irak dobre mlade kategorije. U20 im je 2013. bila četvrta na Svjetskom prvenstvu (a to je ova sad reprezentacija), U23 im je na prošlom azijskom prvenstvu bila zlatna, a ove godine brončana.

A što se tiče seniora nisu ni oni tako loši - 2007. su bili prvaci Azije, prošle godine četvrti, a što se tiče Svjetskog prvenstva, tj. kvalifikacija, imaju očiti hendikep da ne smiju igrati kod kuće. Na turnirskim natjecanjima se taj hendikep gubi.

Khalid al-Muwalid

Toliko jalovo su delovali (sto polako prelazi u naviku svim njihovim selekcijama) da mislim da nasa reprezentacija komotno moze da vrati nadimak "evropski Brazilci", pristaje joj bolje nego ikad.

Ne znam da li je neko gledao Honduras-Alzir, ali tekma je bila vise nego zabavna, susta suprotnost davezu u koji se mejnstrim fudbal polako pretvara. Alzirski golman je drugim i trecim golom koji je primio uverljivo nadmasio sve kikseve svojih koleginica od juce, obavezno pogledajte.

Edited by Khalid al-Muwalid

theanswer

Toliko jalovo su delovali (sto polako prelazi u naviku svim njihovim selekcijama) da mislim da nasa reprezentacija komotno moze da vrati nadimak "evropski Brazilci", pristaje joj bolje nego ikad.

Ne znam da li je neko gledao Honduras-Alzir, ali tekma je bila vise nego zabavna, susta suprotnost davezu u koji se mejnstrim fudbal polako pretvara. Alzirski golman je drugim i trecim golom koji je primio uverljivo nadmasio sve kikseve svojih koleginica od juce, obavezno pogledajte.

Jel prvi gol Hondurasa bio ofsajd?

Parsons

1:0 meksikanci poveli protiv nemaca, potpuno zasluzeno. inace, meksiko brani zlato iz londona

aram

izjednaci gnabry, ali cini mi se da je bio ofsajd

ed: op, op! ne daju se mexikanci :)

Edited by aram

Khalid al-Muwalid

Jel prvi gol Hondurasa bio ofsajd?

I meni se prvo ucinilo, ali onda sam vratio snimak (fala BBC-ju) i mislim da su ipak dva igraca Alzira bila blize golu... Dva igraca u polju, posto je golman-legenda i u toj situaciji plivao oko penaltika, ako se dobro secam.

Timmy

Jbte, gledao sam fudbala onoliko i ne videh gol. A sad ovi 3 kom za 10 min i ja ne gledam :(

Sign in to follow this