Jump to content
Sign in to follow this  
theanswer

fudbal u riju

23 members have voted

1. 1. Da li vas uopšte interesuje?

Recommended Posts

theanswer

Pošto danas počinje...da ima gde da se piše. 

Danas žene, sutra muškarci

Žene igraju u seniorskim najjačim sastavima, učestvuje 12 ekipa. 8 u četvrtfinale, tri grupe.

SAD je trostruki uzastopni osvajač zlatne medalje. UĐ Londonu su dobili Japanke u finalu kao i na SP prošle godine. Japan zanimljivo ne učestvuje, nisu prošle kvalifikacije.

Što se muškaraca tiče, ekipe su u23 i to naravno oslabljene. Nejmar je prva zvezda turnira.

Igra se u Riju na 2 stadiona, Marakani i Olimpijskom,Braziliji, Sao Paolu, Belo Horizonteu, Salvadoru i Manaušu (Amazonija)

Kod muškaraca učestvuje 16 timova, klasičan sistem za četvrtfinale sa 4 grupe.

Danas u 18:00 Švedska - J. Afrika

21:00 Brazil - Kina

20:00 Australija - Kanada

23:00 Zimbabve - Nemačka

00:00 SAD-NZ

03:00 Francuska - Kolumbija

To su redom grupe E,F i G. Muške su A-D.

Prve dve se igraju u Riju na Olimpijskom stadionu, druge dve u SP, poslednje dve u BH.

arheolog1981

Odgledah prvo poluvreme Švedska-Južna Afrika... gledljiv fudbal skroz, posebno posle muškog, prepunog sviranja penisu, taktiziranja, simuliranja i odvratnih fudbalera :) Utisak poluvremena... neko ili nešto se svih 45 minuta drao kombinacijom urlika i indijanskog ratnog pokliča :D Hteo sam da se ujedem za dupe koliko me nerviralo, a još sam pojačao ton do daske. Pozitivna strana... nema vuvuzela fala Isusu.

theanswer

Ne znam tebra šta ti bi ovde gledljivo, al ajde :)

Halvard

Kosovare Asllani je prilično gledljiva :P

theanswer

Mislim da Južnoafrikanke nisu u potpunosti savladale pravilo ofsajda. 10x u ofsajdu za ekipu koja se brani 90% vremena. Švedska isto prilično loša, glup gol, greška golmana 2x.

Edited by theanswer

freakns

ovo je uz jahanje, jedrilicarstvo i hokej na travi jedini sport koji me ne interesuje na OI!

theanswer

Kanada-Australija je već sada dosta bolji meč od prvog, Kanađanke vode od prvog minuta, a igra se zanimljivo

hazard

nikada mi nije bilo jasno zasto na svakoj olimpijadi vec x puta unazad fudbalski turnir startuje nedelju dana pre same olimpijade?  :wacko:

theanswer

Ne startuje nedelju dana pre, nego 2 dana pre. A startuje ranije jer fudbaleri i fudbalerke ne igraju obično svaki dan ili svaki drugi dan kao ostali kolektivni sportovi.

Parsons

kakvo navijanje brazilske publike za zimbabve protiv nemica :)

Khalid al-Muwalid

Ne startuje nedelju dana pre, nego 2 dana pre. A startuje ranije jer fudbaleri i fudbalerke ne igraju obično svaki dan ili svaki drugi dan kao ostali kolektivni sportovi.

Uvek sam se pitao zasto, jednostavno, Igre ne traju dva dana duze - taman bi se i ostala desavanja (ekipni sportovi pogotovu) mogla bolje distribuirati i time se, valjda, izbegli najekstremniji termini poput rukometa u 9:30 ujutro.

Inace, zenski fudbal pogledam taman svake cetvrte godine, najvise ovo prvo kolo, u iscekivanju "pravog" pocetka Igara. Finih tu, i talentovanih, poteza ima, ali moram priznati da je frekvencija kardinalnih gresaka u kolicini od 3,5 AL (Aleksandra Lukovica) ono sto neutralnom navijacu cini gledanje zaista zabavnim.

arheolog1981

Ne znam tebra šta ti bi ovde gledljivo, al ajde :)

Ponela me atmosfera prvog meča na igrama :)

maharaja

Ženski fudbal i ženska odbojka na pesku je jedino što ću gledati.

Za sada svi rezultati očekivani, baš se vide razlike u kvalitetu. Go Canada! 

Baš fale japanke i engleskinje (britanke). Ovako tek od sledeće runde kreće pravo takmičenje.

theanswer

Dakle, bez iznenađenja prvog dana

E: Švedska - JA 1:0, Brazil - Kina 3:0

F: Kanada - Australija 2:0, Nemačka - Zimbabve 6:1

G: SAD-NZ 2:0 Francuska - Kolumbija 4:0

Danas počinje muški deo.

A: 18:00 Irak - Danska 21:00 Brazil - JA, igra se u Braziliji

B: 20:00 Honduras - Alžir, 23:00 Portugal - Argentina, igra se u Riju na Olimpijskom

C 22:00 Meksiko - Nemačka 01:00 Fidži - J. Koreja, igra se u Salvadoru

D 00:00 Švedska - Kolumbija 03:00 Nigerija - Japan, igra se u Manaušu

Zanimljivo da će Nigerijci da slete u Manauš samo par sati pred utakmicu jer su imali gomilu problema sa letovima iz Atlante, jedan idioti nisu bukirali, drugi im je bio premali itd.

Sign in to follow this