Jump to content
freakns

Odbojka na OI

Recommended Posts

Dudus

ajd jos i ovo da napisem - moj klinac trenita odbojku od pre nekoliko meseci. klub (zaboravio sam kako se zove) organizuje treninge u njegovoj skoli. burazerova cerka ide vec godinu i po, pa se i moj klinac zaintetesovao. mesovita je grupa 3 decaka i preko 30 devojcica. odbojka je trenutno ubedljivo najpopularnijo sport za devojcice u srbiji. posle ove medalje ce to biti jos izrazenije. problem je sto se sa decom presmesno radi. na treningu 30-40 dece odjednom. organizuju im nekakve turnire, a 90% dece posle godinu dana treninga ne ume da igra prstima. roditelji su posebna prica, skacu, urlaju na svoju decu, loze se, dizu pritisak... mesec dana kosta 3000 dinara. neka deca ne mogu da to plate. ma, sve je to qrac na biciklu, sitna para za osrednje studente dif-a.

Pisao sam vec da postoje liste cekanja za devojcice da udju u bolje klubove da treniraju.Takvo stanje je posto bukvalno ima mnogo devojcica a malo dobrih trenera.Zato svako ko je ikada nesto malo igrao odbojku otvara svoju skolu i svoj klub...

Ja kad sam pocinjao i dok sam bio u mladjim kategorijama a bilo je to davno sa decom su radili najbolji treneri.

A roditelji u generalno svuda postali problem tj u svakom sportu i ako ti nesto znaci tako je i preko ama isto tako

Edited by Dudus

Halvard

Moje neko misljenje je da ce se i Terza povuci al videcemo

E, i tu je veliko pitanje šta i kako dalje. Da se ja pitam, izbor bi bio ili Zakoč ili neki stranac, u svakom slučaju nema mesta eksperimentisanju i ne možemo isti recept ponovo primeniti. Terzić je imao privilegiju da stvara novi tim od nule i uz njega uči i raste bez ikakvih pritisaka i očekivanja, ko god dođe nakon njega biće u potpuno drugačijoj poziciji.

Inače, mislim da bazična popularnost nije nikada bila problem, odbojka je bila sport broj 1 (ili bar tu negde) među devojčicama i u vreme kada seniorske reprezentacije nigde nije bilo, a dok smo u rukometu i košarci imali ozbiljne rezultate i olimpijske medalje. Problem je uvek bio mnogo više na trenerskoj i organizacionoj strani, to sada jeste dosta bolje ali daleko od idealnog. U svakom slučaju, da u mi u ovakvom sportu osvajamo medalje, a da praktično nemamo profesionalnu ligu, to je bukvalno na granici nemogućeg. Mislim, šampion države nam je tim u kom predsednikova supruga otpušta trenere jer ne daju njenoj kćerki da igra dovoljno, šta pričati dalje. 

Dudus

E, i tu je veliko pitanje šta i kako dalje. Da se ja pitam, izbor bi bio ili Zakoč ili neki stranac, u svakom slučaju nema mesta eksperimentisanju i ne možemo isti recept ponovo primeniti. Terzić je imao privilegiju da stvara novi tim od nule i uz njega uči i raste bez ikakvih pritisaka i očekivanja, ko god dođe nakon njega biće u potpuno drugačijoj poziciji.

Inače, mislim da bazična popularnost nije nikada bila problem, odbojka je bila sport broj 1 (ili bar tu negde) među devojčicama i u vreme kada seniorske reprezentacije nigde nije bilo, a dok smo u rukometu i košarci imali ozbiljne rezultate i olimpijske medalje. Problem je uvek bio mnogo više na trenerskoj i organizacionoj strani, to sada jeste dosta bolje ali daleko od idealnog. U svakom slučaju, da u mi u ovakvom sportu osvajamo medalje, a da praktično nemamo profesionalnu ligu, to je bukvalno na granici nemogućeg. Mislim, šampion države nam je tim u kom predsednikova supruga otpušta trenere jer ne daju njenoj kćerki da igra dovoljno, šta pričati dalje. 

Zato je Volero i prekinuo ugovor o saradnji.Nece da se bakcu sa zenom kretenom.

Ja mislim da ce Terza otici,dosta je i njemu a i treba neka promena.Posvadjan je Terza sa samim sobom i jos dosta ljudi okolo.

Po meni ZAKOC uvek ali sam i za nekog stranca iako ih ne volim i ne mogu ocima da ih smislim nama bi lepo dosao neki zabar npr ovaj sto vodi Holandjanke.Zabar a USA djak

Goranz

roditelji su posebna prica, skacu, urlaju na svoju decu, loze se, dizu pritisak...

Nakon onih košarkaških mečeva u Pioniru i Hali sportova ne mogu ni da zamislim šta tek vičeš na odbojci... zamoli nekog da te snimi pa okači ovde.

Malvo

Pa pitanje je koliko ima skolovanih trenera u vecim gradovima, gde jelte ima i najvise dece, a i roditelja koji su u mogucnosti da to finansijski isprate. Ima tradicionalnih manjih centara gde postoji neki kontinuitet struke™, ali oni ne pokrivaju veliki broj zainteresovanih klinaca. Takodje, ima po unutrasnjosti gomila novih zenskih klubova koje vode polupismeni nastavnici fizickog, pa to vise dodje kao rekreacija za devojcice nego zacetak necega ozbiljnijeg - nije ni to lose, neka se deca bave sportom, ali nije da se odatle moze izvlaciti ne znam sta. A opet je nekim cudom samo u poslednjih pet godina izbaceno ko zna koliko igracica za pristojnu reprezentaciju, dovoljno je samo pogledati spiskove iz prethodnih godina i videti koliko igracica vise nema ili nisu blizu reprezentacije. Mozda bi makar u zenskoj odbojci mogla da se isfinansira neka pristojna i medijski dobro ispracena liga, ne verujem da tu treba nesto puno para...

wall

Nije interesantno™.

Do skoro je mvp kola superlige (muške) dobijao valjda 500€.

Verovatno koliko neki fudbaler balvan potroši petkom na splavu™.

Iskreno, nisam ni siguran da li bi voleo neki veći upliv novca, to bi odmah privuklo ološ da se umešaju.

omiljeni

Kako se bira MVP kola super lige?

Neki stat kategorija kao indeks korisnostiTM ili imaju žiri?

wall

Jebemliga. :D

Wiener Stadt... (kako se to piše?) osiguranje daje nagrade ali valjda imaju neki verodostojan mehanizam. Verujem da je na osnovu statistike.

freakns

nisam neki odbojkaski strucnjak, ali meni su se majina dizanja uvek cinila predvidljiva, i uvek je ona devojka koja napada nakon majinog dizanja isla na dvojni, cesto i na trojni blok. ne znam da li je tokom utakmice neki put maja dizala iza glave, sto je meni uvek bilo posebno majstorstvo. secam se kako je to radio grbic, bogotac nije mogao da predvidi gde ce poslati loptu, a kao od sale je dizao iza glave, i to su bile jednako dobre lopte kao one koje regularno dize napred.

:D

vidi se da nisi. dizanje iza glave je cak i lakse nego dizanje napred. najpre, zato sto se dizu dve lopte. za pucanje sa keca i sa dvojke. dobro, kod zena i koreja, ali i to sve redje. i sve to ide na korekciju, znaci gadjas jednog coveka. dizanje napred je dizanje prvog tempa, pajpa, bugarina, maksare, i boga pitaj cega sve. usput gadjas dva razlicita primaca, dva razlicita srednjaka. svakom trebas dici "njegovu/njenu" loptu. znaci menjas brzinu/visinu na istom dizanju u zavisnosti od udaraca. 

a Maja je sve samo ne predvidiva. to joj i problem, kada postane nepredvidiva i za nas :lol: plus kada udje u sivu zonu pa dize ko da je neko ko je prvi put video loptu, pa sve ostavlja ili niisko ili na sajlu, da ti dupe iz gaca izuju blokom...

a to ostavljanje na dvojnom i trojnom bloku, to je posledica loseg prijema. kada dizes sa 3 metra, ide dvojni blok, jer ne mozes vezati srednjaka. osim ako nisi kompletni sajko, kao nekada ludi Blange koji je sa 3-4m dizao penale i Heldu i vd Gooru. covek na oko prosecan tehnicar, ali bio no1 tehnicar u svetu jer dize penal odakle hoces kako hoces. dobro, pomoglo mu je i 205 visine i sjajan blok :D zato je i Maja dobra, jer je sajko, pa kadaa je krene, ume da sjebe protivnika ludackim dizanjima. problem je kada aje ne ide, pa sjebe nas pokusajima ludackih dizanja :(

Nema ni u naznakama. Živković (pa i Radenković) je dosta bolja od Maje Simanić svojevremeno, samo što smo i mi sada generalno na dosta višem nivou, pa nam nekako dođe na isto. U svakom slučaju će se njih dve imati glavnu ulogu u ovom narednom periodu i sistem će se graditi oko njih, neće to biti kao s Majom, ali možda i ne bude tako loše. Apsolutno najbolja stvar bi bila da se Ana Antonijević oporavi i vrati reprezentaciji, da je ona zdrava i u formi kao 2011. sada bismo bili olimpijski šampioni, u to sam 100% siguran, ali šta da se radi, teško će se to dogoditi. 

Koliko god da nam je pozicija tehničara problematična, tu smo bar donekle pokriveni i izbacili smo neke nove igračice poslednjih godina. Pozicija libera je već stvarno kritična, tu već deset godina nemamo baš nikog novog, a ove aktuelne su polako na silaznoj putanji svojih karijera. Mora se naći neko rešenje kako znamo, Holanđanke su npr. prekomandovali Debi Stam sa pozicije primača na mesto libera i to sasvim dobro funkcioniše, možda da i mi probamo sa nečim sličnim.

Isto zbog povrede. Njena situacija je teže od one Sanje Malagurski, Sanja makar igra premda nije na nivou od pre povrede, dok je za Anu upitan i nastavak karijere. 

Njih dve su imale ključnu ulogu one 2011. godine kada je počela druga faza u razvoju ženskog odbojkaškog tima, prosto je neverovatno da smo i bez njih uspeli da stignemo ovako daleko. 

Anu ne mozes racunati. ona je povredjena i skoro 3 banke. njoj bi da je ostala zdrava ovo bila kruna. treba neko novi, naci ga kako znas :)

slazem se doduse da bi sa njom zdravom bili prvaci. islo bi ili ju ili Maju, plus b Maja bila opustenij jer bi znala da ima ko da je menja

za libera ne znam, ali sam siguran da ga je lakse pronaci nego tehnicara :D

ajd jos i ovo da napisem - moj klinac trenita odbojku od pre nekoliko meseci. klub (zaboravio sam kako se zove) organizuje treninge u njegovoj skoli. burazerova cerka ide vec godinu i po, pa se i moj klinac zaintetesovao. mesovita je grupa 3 decaka i preko 30 devojcica. odbojka je trenutno ubedljivo najpopularnijo sport za devojcice u srbiji. posle ove medalje ce to biti jos izrazenije. problem je sto se sa decom presmesno radi. na treningu 30-40 dece odjednom. organizuju im nekakve turnire, a 90% dece posle godinu dana treninga ne ume da igra prstima. roditelji su posebna prica, skacu, urlaju na svoju decu, loze se, dizu pritisak... mesec dana kosta 3000 dinara. neka deca ne mogu da to plate. ma, sve je to qrac na biciklu, sitna para za osrednje studente dif-a.

nije to lose, neka se deca zabavljaju :) samo roditelje ukloniti sa tribina!

iz te masovnosti dodje i do kvaliteta, samo treba da dodje neko ko da ce pogleda tih 30-40 devojcica i uzme 2-3 sa kojima ce se raditi malo ozbiljnije

Frank Pembleton

To sa roditeljima neće da bidne, na žalost. Iz više razloga, između ostalog i zbog toga sto ti treba neko da cima i usmerava dete od kompova i igrica ka sali i treningu jbga. A to je rudarska borba.

Te roditelje mogu da smire treneri koji će da im kažu: Ajde okadite ili dete ide na klupu...

A lako je nama da pričamo...

....shit has hit the fan...

hefaca

Ajde okadite...

a ikona? vudu lutka za trenera?

Frank Pembleton

a ikona? vudu lutka za trenera?

Vidi stvarno...