Jump to content
freakns

Odbojka na OI

Recommended Posts

wall

Ženska odbojka.

Možemo sve ali vrlo lako i ništa.

Valjda na topić ne svraćaju Klare koje bi da vide mizoginiju.

Muška odbojka Brazil USA Rusija/Francuska.

Iran, Kuba mogu da zajebu nekoga iz prvog niza.

stoka

Joca Brakočević se ostvarila kao majka što može dodati novi kvalitet i zrelost njenoj igri ...

Samo, ipak ostaje tiha patnja za Anjom Spasojević, Đerisilo ili Čitaković. Njihove vršnjakinje i dalje uspešno nastupaju za druge selekcije ...

Halvard

Poljska je isto u igri. Italija izgleda ima neke interne probleme, ne znam koliko se na njih može računati. Kuba je ostala bez pola tima posle onog seks skandala, teško mogu da se oporave od toga. Iranci verovatno najviše žale što se mi nismo plasirali, sa nama se uvek dobro nose. 

Edited by Halvard

freakns

Nema ovog puta izrazitih favorita ni u muškoj ni u ženskoj konkurenciji. Holandski trener je izjavio da očekuje da se za zlato bore Brazil, Rusija, SAD, Kina i Srbija, to je otprilike i realno. 

Amerikanke nisu toliko kvalitetne i dominantne kao pre 4 godine kad su bile glavne favoritkinje za zlato. Može se sa njima igrati. 

Brazil je već godinama u laganoj silaznoj putanji, igračice iz zlatne generacije polako odlaze, ove nove nisu baš na istom nivou. Ipak, mora se i na njih najozbiljnije računati, imaju najbolje srednje blokere na svetu (pored nas) i mentalno su najjače, mada ostaje da se vidi kako će se izboriti sa pritiskom igranja na domaćem terenu.

Rusija potpuno zavisi od dve igračice, Košeljeve i Gončarove. Kod njih postoji najveća razlika u kvalitetu ekipe, prva postava im je dobra, rezerve su na nivou srpske lige. Ipak, to ne znači puno, jer ove dve su nenormalne i kad ih baš krene, apsolutno niko ih ne može zaustaviti. Ako makar jednoj ne bude išlo, Rusija ispada iz konkurencije za medalju.

Kina ima možda i najveću bazu kvalitetnih igračica, što je na neki način možda i loše za njih jer nemaju jasno iskristalisanu prvu postavu, osim pomenute Žu Ting koja je zaista izvanredna. 

Konačno, Srbija. Čvrsto verujem da ovog puta imamo ekipu koja može do medalje. Sve igračice iz prve postave igraju u najjačim evropskim ekipama i sve iza sebe imaju odličnu sezonu. Rezerve su takođe dosta dobre, Terzić je u toku pripremnog perioda maksimalno davao šansu svima i sve su se prilično dobro pokazale. Tradicionalno nam je najslabija tačka prijem servisa, ako to bude funkcionisalo na iole prihvatljivom nivou, baš svakoga možemo da pobedimo.

Stepenicu ispod su Italija, Holandija, Japan i Južna Koreja. Ove četiri ekipe realno nisu za medalju, ali mogu da namuče bilo kog favorita, nadam se da to nećemo biti mi. Italija odavno nije što je nekad bila, sad im je ekipa neka bizarna kombinacija veteranki i juniorki. Imaju nekoliko igračica koje mogu u svakom trenutku da eksplodiraju, tako da im se mora ozbiljno pristupiti, mislim da ćemo već u prvom kolu protiv njih znati na čemu stojimo. Ako to odradimo bez nekih većih problema, biće to dobar znak da možemo jako do samog kraja™. 

ne bih rekao da su brazilke u padu. makar ne u osetnom. Sheilla je i dalje jedna od najboljih na svetu, ako joj krene, eto belaja. Dani Lins je klasican brazilski dizac. ako imas prijem, rasturice protivnicku odbranu, ali ako im pritisnes prijem, ona moze biti slaba karika. takodje, ne bih rekao da su Brazilski srednjaci najbolji na svetu, vec Brazil sa nama ima najbolji blok overall. generalno Brazil i mi imamo slican sistem igre. ubice na korekciji, sjajni blokovi, ali slabiji prijem i odbrana.

Amerikanke imaju mozda najbolje srednjake, ali njihovi primaci ne znaju da blokiraju, ali zato igraju mnogo vise u polju. sigurno se moze igrati sa njima, to nije upitno uopste.

Ruskinje trebas ubiti servisom i blokom. Gonchareva jeste vanserijski igrac, ali se da zaustaviti, problem je Kosheleva koja je nacelno primac servisa,  ali je pokrivaju drugi primac i libero, pa se ona orijentise na pucanje, i kada je krene, bukvalno sama moze dobiti tekmu. plus, Goncharevu sam video da pada kada par puta ne prodje, ali ova ne. tako su uzele EP. da je tu Gamova, onda bi rotirali dve od tri ubice i bili bi mnogo efektniji. videcemo, bice interesantne za gledati svakako :)

SleeperSleep

Ženska odbojka.

Možemo sve ali vrlo lako i ništa.

Valjda na topić ne svraćaju Klare koje bi da vide mizoginiju.

kuba je poslednji put bila faktor pre otprilike 15 godina :)

zlato ce uzeti, nazalost, brazil. samo francuzi i eventualno rusi (pod uslovom da je ocaj ove sezone ustvari tempiranje forme za rio). zabari i poljaci nisu taj nivo, a ameri, iako uvek sjajni na olimpijskim, nemaju neku posebnu generaciju (bar ono sto sam ja gledao).

sto se zena tice, nase mogu da zlata, pod uslovom da psihopata ne padne u svoj trip vaspitavanja devojaka usred turnira.

Edited by ikar

wall

Slažem se za Kubu uz ogradu™ da kod njih niko ne zna šta se imaju dok neki klinac ne poludi i počne odvaljivati kao mutav i izbace nekog favorita u 1/4 finalu. Na to sam mislio.

Od jačih, Italijanima ne dajem šanse da vide postolje... A navijam za njih. -_-

borris_

Francuska ima N'Gapeth-a. Interesantno je da ima vrlo problematican zivot, bio je u zatvoru jer se pobio (ili gurkao) sa policajcem. Ipak nisu mu nikad zabranili da igra za reprezentaciju kao Benzemi (koji jos i nije osudjivan). Slicna sitiacija i sa bracom Karabatic. Obadvojica su se kaldili (preko zena) i uhvaceni su ali nijedan nije odsustovao ni dan iz reprezentacije. Doduse tada su se fr novine sjetile da su yu porijekla. :D

Edited by borris_

Cash

A volele su i popit, volele i zagalamit :D

U Londonu su isle na provod, sad če da bude druga priča.

stoka

Da, to što sportisti u Riju ne smeju da izlaze iz Sela osim sa posebnom dozvolom možda je i bolje u smislu boljeg fokusa na takmičenje ...

wall

Francuska ima N'Gapeth-a. Interesantno je da ima vrlo problematican zivot, bio je u zatvoru jer se pobio (ili gurkao) sa policajcem. Ipak nisu mu nikad zabranili da igra za reprezentaciju kao Benzemi (koji jos i nije osudjivan). Slicna sitiacija i sa bracom Karabatic. Obadvojica su se kaldili (preko zena) i uhvaceni su ali nijedan nije odsustovao ni dan iz reprezentacije. Doduse tada su se fr novine sjetile da su yu porijekla. :D

Francuska ima i Grebenjikova.

Ali obojica ;) nisu vrhunskom izdanju neko vreme.

Možda tempiranje™ forme za OI ali ne bih se kladio.

Lezilebovich

Sad sam tek video da imamo predstavniku i na pesku - trener Nemica je Srdjan Veckov :). Go Vecko Go !

Halvard

Završen prvi meč na Igrama, Južna Koreja pobedila Japan 3-1. Dominirala Kim Jeon Kung, verovatno najbolja igračica na svetu, sa 28 poena. 

James Marshall

Vrh tekma Kina-Holandija