Jump to content
freakns

Odbojka na OI

Recommended Posts

freakns

prvo idemo sa zenskom, jer nas to vise interesuje :)

1. favorit:
Brazil: domacini, jedan od dva najbolja svetska tima, branilac zlata sa poslednje dve olimpijade... pomalo nevevrovatno, Brazil nikada nije bio svetski prvak u zenkoj konkurenciji. dva puta su ih dobile Ruskinje finalu, a na proslom SP US of A u polufinalu.

Brazilkinje su ekstremno uigrane i iskusne. Ekipu ce kao i svaki put u poslednjih deset godina predvoditi Sheilla Castro, a uz nju su tu i dizac Dani Lins, par blokera kapiten Fabiana Claudihno i Menezes, te trio primaca Graya, Pereira i naravno, Jaqueline Carvalho. i da ne uzmu zlato, vise pola ovog tima moze lagano na modnu pistu. moja procena, gube finale od US of A

2. favorit:

US of A: ekipa koja je poslednjih 5 godina silno digla svoj kvalitet, i rekao bih prvi konkurent Brazilu na ovim OI. aktuealne svetske prvakinje, za razliku od Brazila, dolaze na OI bez svoje mozda i najpoznatije igracice, Tom Logan. osnova ovog tima su sjajni srednjaci  i odlicna, gotovo fanaticna igra u odbrani, a za napad su zaduzeni Kimberly Hill, te Jordan Larson i Kelly Murphy. moja procena: uzimaju zlsto

3. favorit:

Kina: ne znam puno o Kini sem da imaju verovatno najboljeg pure hittera danas, Ting Zhu. prava naslednica Ekatarine Gamove koje nece biti na ovim OI... ako zaustavis Zhu, zaustavio si Kinu. ako ne zaustavis Zhu, izgubio si. mislim da nece uzeti medalju.

ostali:

Rusija, Italija, Japan, Srbija: ocekujem da jedna od ove cetiri ekipe uzme medalju. Rusija je bez Gamove, Italija je u blagom padu, tako da smo tu mi i Japan. kod nas, ako Maja bude odigrala kao pre 10 godina(10 godina... je-bo-te!) u Osaki, mi mozemo do medalje. ako ona ne bude na maximumu, ne znam koliki nam je domet. 

e, da, preliiminarne grupe:
A

Brazil

Rusija

Japan

Juzna Koreja

Argentina

Kamerun

B

US of A

Kina

Srbija

Italija

Holandija

Portoriko

grupa na je uzasno zajebana. Holandija itekako moze da napravi iznenadjenje, znaci moramo maximalno svaki mec. ako prodjemo do 1/4finala i izbegnemo Brazil, ni medalja nije nemoguca :)

muskarci:

prvi favori je svakako  Brazil. iza njih, cetiri evroposke ekipe(Rusija, Italija, Francuska i Poljska) i US of A vrebaju medalju. ostali mislim da su bez sansi,

kvalifikacione grupe:

A

Brazil

US of A

Italija

Francuska

Kanada

Meksiko

B

Poljska

Rusija

Argentina

Kuba

Iran

Egipat

kao i u zenskoj konkurenciji, veliki disparitet u kvalitetu grupa, samo je ovde A grupa mnogo jaca. ali mislim da Kanada i Meksiko ipak nece proci, pa ce biti borba za izbeci Rusiju pre svih, a onda i Poljsku

Eto, da i odbojka ima svoju temu :)

Halvard

Nema ovog puta izrazitih favorita ni u muškoj ni u ženskoj konkurenciji. Holandski trener je izjavio da očekuje da se za zlato bore Brazil, Rusija, SAD, Kina i Srbija, to je otprilike i realno. 

Amerikanke nisu toliko kvalitetne i dominantne kao pre 4 godine kad su bile glavne favoritkinje za zlato. Može se sa njima igrati. 

Brazil je već godinama u laganoj silaznoj putanji, igračice iz zlatne generacije polako odlaze, ove nove nisu baš na istom nivou. Ipak, mora se i na njih najozbiljnije računati, imaju najbolje srednje blokere na svetu (pored nas) i mentalno su najjače, mada ostaje da se vidi kako će se izboriti sa pritiskom igranja na domaćem terenu.

Rusija potpuno zavisi od dve igračice, Košeljeve i Gončarove. Kod njih postoji najveća razlika u kvalitetu ekipe, prva postava im je dobra, rezerve su na nivou srpske lige. Ipak, to ne znači puno, jer ove dve su nenormalne i kad ih baš krene, apsolutno niko ih ne može zaustaviti. Ako makar jednoj ne bude išlo, Rusija ispada iz konkurencije za medalju.

Kina ima možda i najveću bazu kvalitetnih igračica, što je na neki način možda i loše za njih jer nemaju jasno iskristalisanu prvu postavu, osim pomenute Žu Ting koja je zaista izvanredna. 

Konačno, Srbija. Čvrsto verujem da ovog puta imamo ekipu koja može do medalje. Sve igračice iz prve postave igraju u najjačim evropskim ekipama i sve iza sebe imaju odličnu sezonu. Rezerve su takođe dosta dobre, Terzić je u toku pripremnog perioda maksimalno davao šansu svima i sve su se prilično dobro pokazale. Tradicionalno nam je najslabija tačka prijem servisa, ako to bude funkcionisalo na iole prihvatljivom nivou, baš svakoga možemo da pobedimo.

Stepenicu ispod su Italija, Holandija, Japan i Južna Koreja. Ove četiri ekipe realno nisu za medalju, ali mogu da namuče bilo kog favorita, nadam se da to nećemo biti mi. Italija odavno nije što je nekad bila, sad im je ekipa neka bizarna kombinacija veteranki i juniorki. Imaju nekoliko igračica koje mogu u svakom trenutku da eksplodiraju, tako da im se mora ozbiljno pristupiti, mislim da ćemo već u prvom kolu protiv njih znati na čemu stojimo. Ako to odradimo bez nekih većih problema, biće to dobar znak da možemo jako do samog kraja™. 

stoka

Zašto nema Ćebićeve u timu? Terza tako odlučio ili ... ?

Halvard

Zato što je Silvija Popović bolja. 

stoka

Zato što je Silvija Popović bolja.

Hmm ...

Frank Pembleton

Jel mi stvarno možemo do medalje?

Mislim teško....

....shit has hit the fan...

theanswer

objasni halvard gore ali izgleda niko ne čita

Timmy

Po kladinicama sanse za medlju oko 30-35%

Timmy

objasni halvard gore ali izgleda niko ne čita

Cini mi se nikad vise izrazen sindrom necitanja :)

Edited by Timmy

Frank Pembleton

tl;dr ;)

....shit has hit the fan...

Halvard

:dry:

Po sastavu ekipe i rezultatima ostvarenim u toku prethodne godine, ovaj tim može do medalje. Naravno, ništa nije sigurno, mogu da se raspadnu poput košarkaša u Atini, mogu da imaju jedan loš dan koji će ih koštati svega, ali da mogu da se bore za medalju, mogu.

Ovo je najjači tim koji smo ikada imali. I sasvim moguće naša labudova pesma, jer bez Maje Ognjenović to nije to, a njoj su ovo izvesno poslednje OI u karijeri. Bilo bi lepo da se oprosti od reprezentacije uz jedinu medalju koja joj nedostaje.

I jedna bitna informacija u vezi sa sistemom takmičenja. U četvrtfinalu prvoplasirani iz jedne grupe ide na četvrtog iz druge, dok drugoplasirani i trećeplasirani odlaze u žreb koji određuje preostale parove. Dakle, moguće je da u četvrtfinalu igraju A2-B2 i A3-B3. 

189-

zasto se uvek nadje neko da komplikuje nesto?

James Marshall

Moguće da se raspadnu kao odbojkašice u Londonu :D

Halvard

Bila je to druga priča, pola tima je bilo povređeno, druga polovina potpuno van forme, jedva se skrpila nekakva ekipa. Realno, nije trebalo ni da učestvujemo u Londonu, Japanke nas pustile u kvalifikacijama. 

Malvo

A volele su i popit, volele i zagalamit :D