Jump to content

Sportski mališani ispisuju povijest (tema za zemlje bez odličja)

Carolostadien

Recommended Posts

• Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Delija67

12

• Carolostadien

33

• Halvard

9

• arheolog1981

10

Nigerijac, i to pravi, a ne Kinez sa Nigerijskim pasosem se plasirao u cetvrtfinale u stonom tenisu.

Zil Miler iz Luksemburga izbacio Congu i plasirao se u trece kolo u tenisu.

ja sam se prenemazio kada sam video... covek je crn ko ugalj, a izbacio Timo Bolla... sve vreme se brise peskirom po celom telu. urnebes. ali igra :)

doduse, sada ide na Ma Longa, tako da je cao pa-pa, ali svakako senacionalan uspeh

Danas solidan dan za male, prvenstveno se to odnosi na Ujedinjenog Arapskog Emiraćanina koji je osvojio broncu u džudu, što im je druga medalja u povijesti (imaju jedno zlato u tamo nekakvim letećim metama iz Atene 2004).

Što reče Halvard, Kirgistan došao do četvrte medalje u povijesti ali još čekaju zlato.

U ragbiju 7 Fidži krenuo na put prema povijesnoj medalji s dvije pobjede - Brazil 40:12 i Argentina 21:14.

fun fact: to zlato za Emirate iz 2004 je osvojio neki njihov princ, možda baš i onaj veliki prijatelj debilčine koja je izjavila to za nekakve leteće mete :fantom:

Nije taj. Osvajač zlata je iz vladarske porodice Dubaija, a prijatelj™ je iz Abu Dabija

Kmu, u četvrtfinalu rugby 7 Fidži - Novi Zeland :/ Fidži prvi u grupi, Novi Zeland neočekivano tek treći uz tijesne poraze od Japana i Velike Britanije, ali ipak je to Novi Zeland.

Ove sezone u World Series Fidži prvi, Novi Zeland treći:

Dubai: polufinale Fidži - Novi Zeland 19:5

Sydney: polufinale Fidži - Novi Zeland 12:14

Hong Kong: finale Fidži - Novi Zeland 21:7

Kuvajćanin Fehaid Al-Deehani osvojio zlato u double trapu, doduše pod olimpijskom zastavom. To mu je treća olimpijska medalja nakon dvije bronce, i ujedno treća kuvajtska medalja uopće te prvo zlato, dakle jedini je osvajač olimpijskih medalja za Kuvajt u povijesti (mada se ova vjerojatno neće računati pod Kuvajt).

Vijetnamac Hoang koji je prije nekoliko dana donio svojoj zemlji prvo olimpijsko zlato u povijesti, danas je osvojio srebro u gađanju pištoljem s 50 metara.

Edited by Carolostadien

Fehaid Aldehani iz Kuvajta, zlato u disciplini double trap... bilo bi prvo zlato u istoriji za Kuvajt ali je učestvovao pod zastavom nezavisnih olimpijskih kandidata jer je Kuvajt suspendovan.

Preteče me Carolostadien :)

Edited by arheolog1981
  • Create New...