Jump to content
Carolostadien

Sportski mališani ispisuju povijest (tema za zemlje bez odličja)

Recommended Posts

omiljeni

Za Svetu Luciju 100m trči bivši NFL igrač Jahvid Best.

Veoma talentovan runningback, draftovao ga Detroit u 1. rundi pre 5-6 godina, ali je morao da prekine karijeru zbog concussion problema posle samo par sezona. Trči 10.15 - 10.20s pa neće moći do medalje.

borris_

Rugby 7, gledao dvije tri utakmice. Bez ikakve taktike (barem je ja nisam vidii), dobijes loptu i samo trcis. Sto si snazniji i brzi to bolje. Takve ekipe pobjedjuju.

Halvard

Bilo bi mi skroz OK da Majljinda osvoji medalju, više nego da to urade neka druga bivša braća.  :s_w:

Mors

Za Svetu Luciju 100m trči bivši NFL igrač Jahvid Best.

Veoma talentovan runningback, draftovao ga Detroit u 1. rundi pre 5-6 godina, ali je morao da prekine karijeru zbog concussion problema posle samo par sezona. Trči 10.15 - 10.20s pa neće moći do medalje.

Tako je Best trci za njih nema sanse, ali imaju sansu u zenskom skoku uvis u vidu Lavine Spenser da ubodu medalju.

Poslato sa G620S-L01 uz pomoć Tapatoka

hazard

Rugby 7 - puno brža varijanta ragbija sa sedam igrača, igra se 2x7 minuta

Igrali se taj Rugby Sevens na visokom nivou uopste? Ja ga nesto nisam zapazio, doduse nije da pratim ragbi. Znam za rugby league koji je 13 na 13, i rugby union koji je 15 na 15, da se to na igra visokom nivou, nacionalne lige, evropske lige, svetska prvenstva i slicno.

Cudno mi je da su umesto jednu od dve najpopularnije forme ragbija izabrali trecu (tj. kada ukljucimo i severnoamericki gridiron, cetvrtu).

Edited by hazard

Carolostadien

Pa igraju ga svi, a sad kakve su to zaista momčadi nisam pretjerano siguran, odnosno što bi zvijezda Rugby 7 predstavljala u običnom ragbiju.

Ali i ovo je rasprostranjeno, igraju se svjetska prvenstva, igra se svake godine World Series, do sad je bio redovno u programu World Games ("Olimpijada neolimpijskih sportova") - svjetska prvenstva su osvajali Novi Zeland, Engleska, Wales, taj World Series ima Novi Zeland 12 naslova, ali zadnja dva je osvojio Fidži, igraju Australija, Južna Afrika (i u vrhu su), itd.

Malo guglam sad pa vidim da većina tih top igrača igra i "pravi" ragbi na solidnom nivou, ali, naravno, nisu baš vrh. No, onako, na vratima reprezentacije. Dva najbolja Južnoafrikanca s ovogodišnjeg World Series su mladi reprezentativci Južne Afrike u "pravom" ragbiju, najbolji francuski igrač ima i pet nastupa za reprezentaciju u "pravom" ragbiju, itd.

Carolostadien

A što se tiče ovog zašto ne Rugby Union ili Rugby League - zato jer je potrebno previše vremena za oporavak između utakmica. Svjetsko prvenstvo primjerice traje oko mjesec i pol. Ne mogu veliki rugby ugurat na olimpijske igre nikako i zgurat u dva tjedna.

Edited by Carolostadien

Carolostadien

I evo već prvog dana veselja! :) Prvo olimpijsko zlato u povijesti za Vijetnam (dosad su imali dva srebra) - Hoang u zračnom pištolju!

I to luda završnica, totalni choke u 18. i 19. hicu, izgubio je prednost od 1.5 i pred završni hitac zaostajao 0.2 za Brazilcem i onda pogodio 10.7 i došao do zlata.

Dosad je Vijetnam imao srebra u taekwondou 2000. i dizanju utega 2008.

Edited by Carolostadien

arheolog1981

Gledao, bravo za Vijetnam :)

hazard

A što se tiče ovog zašto ne Rugby Union ili Rugby League - zato jer je potrebno previše vremena za oporavak između utakmica. Svjetsko prvenstvo primjerice traje oko mjesec i pol. Ne mogu veliki rugby ugurat na olimpijske igre nikako i zgurat u dva tjedna.

Ok, sad je jasnije, hvala. Ne pratim ragbi pa nemam pojma, ali da, ima logike.

Dr Arslanagić

Čak i mi imamo Ragbi 7 reprezentaciju.

arheolog1981

Keljmendi u 1/8 pobeda iponom... u četvrtfinalu protiv takmičarke sa Mauricijusa.

arheolog1981

Keljmeni u polufinalu, čeka protivnicu :)

Edit: Protiv Japanke, koja je jedva dobila Ruskinju

Edited by arheolog1981

Carolostadien

da, Kosovka djevojka na pragu medalje, a u repasažu i ova iz Mauricijusa - Mauricijus nije bez olimpijske medalje, ali u povijesti ima samo jednu broncu.

• Create New...