Jump to content
Timmy

Prognoze osvojenih medalja

96 members have voted

1. 1. Broj osvojenih medalja nasih sportista?

• 0-3, Divac magarac
    • 4-5, nije lose, moglo je i bolje
    • 6-7, lepo, lepse
    • 8-9, wow
    • 10+, dal je to moguce, ludnica...

Recommended Posts

James Marshall

Moram da priznam da mi taj koncept nagrađivanja fizički najdarovitijih primjeraka našeg naroda ne ide u glavu. Nekako mi civilizacijska tekovina da se društvo brine za one koji nisu u stanju da se brinu za sebe, a ne da časti ljude koji su među najspremnijim i najzdravijim u naciji i kojima ništa ne fali da se nakon okončanja karijere prihvate kakvog posla za obične smrtnike.

Dr Arslanagić

Mo\da je logika da se poka\e mladima da se trud i rad isplate, te da se isti ohrabre da se bave sportom, da treniraju, posebno male sportove i one koji nisu sami po sebi lukrativni. Mada se sla\em da siroma[na yemlja mora da ima druge prioritete.

James Marshall

Jpa valjda je osnovni cilj bavljenja sportom zdrav život i rekreacija a ne da se preko karijere od desetak godina (a nekad i kraće) staviš u ravan sa ljudima koji su privređivali i radili 40 godina. Toliko toga donosi bavljenje sportom (i slavu i sponzore) pored zdravlja da nema potrebe za ovim nagrađivanjem i pišanjem po običnim šljakerima kojima se 40 godina uzima od plate kroz doprinose i koji finansiraju život države, a ne neki tamo strelci ili vaterpolisti (kojima svaka čast za trud ali ne stvaraju novu vrijednost).

Edit: plus svi ti koji su na tom nivou sa mogu da uzmu medalju na EP su uglavnom (ne svi) su kalibar da preko ugovora i sponzorstava imaju mjesečna primanja daleko iznad prosječnog Srbina

Edited by James Marshall

hazard

Jpa valjda je osnovni cilj bavljenja sportom zdrav život i rekreacija a ne da se preko karijere od desetak godina (a nekad i kraće) staviš u ravan sa ljudima koji su privređivali i radili 40 godina. Toliko toga donosi bavljenje sportom (i slavu i sponzore) pored zdravlja da nema potrebe za ovim nagrađivanjem i pišanjem po običnim šljakerima kojima se 40 godina uzima od plate kroz doprinose i koji finansiraju život države, a ne neki tamo strelci ili vaterpolisti (kojima svaka čast za trud ali ne stvaraju novu vrijednost).

Edit: plus svi ti koji su na tom nivou sa mogu da uzmu medalju na EP su uglavnom (ne svi) su kalibar da preko ugovora i sponzorstava imaju mjesečna primanja daleko iznad prosječnog Srbina

Da li se ti bavis svojim poslom zbog zdravlja i rekreacije, ili zbog toga da zaradis za zivot, za sebe i porodicu?

Biti sportista na vrhunskom nivou ( = osvajati olimpijske medalje i sl.) jeste profesija, posao sa punim radnim vremenom (bez obzira na to da li je sport zvanicno ,,profesionalan" ili ne). Nema to veze nisakakvom rekreacijom, nije rekreacija ici na trening dvaput dnevno i crnciti na njemu od 8./10./15. godine. Ti kao sportista kreces ozbiljno da ulazes sebe u to negde izmedju 8. i 12. godine, prvi put ces prihodovati nesto tamo negde oko 20. (do tada imas uglavnom trosak), a u vecini sportova ces posle 35. ostati bez prihoda. Takodje, nagrade za vrhunske sportiste ne sluze samo da se nagrade vrhunski sportisti vec da se motivisu svi sportisti, i oni koji nikada ne dostignu taj nivo - da bi isplivalo u nekom sportu par vrhunskih sportista, obicno tim sportom mora da se bavi mnogo njih prosecnih i ispodprosecnih. U mnogim sportovima u kojima se i vrti mnogo para, biti prosecan ili ispodprosecan ne donosi bogznakakvu zaradu (biti fudbaler Borca iz Cacka nije posao iz snova). Pritom zapravo je mali broj sportova u kome se masno zaradjuje. Fudbaleri, kosarkasi, teniseri - to da. Vaterpolisti? U vaterpolu si takodje ogranicen na period od 20. (evt. 18./19.) do 35. godine sto se prihodovanja tice, ali si na nivou nekog malo jaceg radnog mesta koji imaju ljudi sa fakultetom. O nekim strelcima, kajakasima i sl. da ne govorimo. Da je profesionalni sport nesto mnogo dobar po zdravlje ne znam bas, svi vaterpolisti u penziji koje sam upoznao imaju 150 kg (navikli su tokom karijere na ogroman unos kalorija pa prestali da ih trose, a nastavili da jedu) i probleme sa srcem, pola fudbalera osedi u 35...

Ovo sve sto Arslanagic kaze stoji. Ja bih dodao da ima pozitivnih stvari po zemlju kada sportisti osvajaju medalje:

1) Nagradjujes jedan u sustini pozitivan vid ponasanja, i to postavljas kao ,,idola" u zemlji gde se inace nagradjuje potpuno naopak i los sistem vrednosti; sport je cist primer pozitivne selekcije, dok u Srbiji vlada negativna.

2) Stvaras ljudima podsticaj da se bave vrhunskim sportom, a rezultati u vrhunskom sportu popularizuju sport. I zbog toga ce se baviti tona ljudi sportom rekreativno - zbog tog zdravlja i rekreacije. Od 1000 klinaca koji se zbog Djokovica naloze da treniraju tenis, mozda ce 50 nastaviti da pokusa da napravi neku karijeru (a 10 mozda bar na kratko vreme uspeti), ali ce ti ostati 500-600 onih koji su se navukli na rekreativni tenis do kraja zivota.

3) Gradis pozitivniji imidz drzave u svetu, a Srbiji je to potrebno.

Slazem se da je totalno idiotski davati Djokovicu, ili vecini kosarkaskih ili fudbalskih reprezentativaca neke negrade za medalje. I naravno da je legitimno pitati se da li su te nagrade prevelike (mislim da se u ovoj situaciji sada sa tim preteruje). No nagrade same po sebi nisu problem kao takve, a i realno minorna su stavka u budzetu.

James Marshall

Krećeš da ulažeš u sebe sa 8-12 godina? Nisam te prepoznao, Srđane Đokoviću. Kakvo ulaganje sa 8-12 godina, ne znaš gdje ti je dupe gdje ti je glava.

Ako te opet ćale i keva gledaju kao investiciju, onda si opet najebo. Pomiješao si babe i žabe, ili nisi isčitao dobro šta sam napisao, sportom se počinješ baviti kao klinac iz drugih pobuda, pa ako se ispostavi da si talenat/vrijedan onda se odlučuješ za karijeru profi sportiste.

To da Srbiji treba promocija kroz sport, ajde više da raskrstimo sa tom mitomanijom da sport ima bilo kakve veze sa ugledom zemlje, Srbija je raspala zemlja kojoj još pet Đokovića neće pomoći da se promijeni slika kako je odavde utekao ko god je mogao u posljednjih 25 godina, kako smo ubili sopstvenog premijera i kako smo izgubili sve ratove, napravili sranja po Srebrenici i bili jedina evropska zemlja koja je bombardovana od WW2 i od koje se otcijepio ko god je moga. A pogotovo to neće promijeniti npr. Maksimovićka ili Higl.

Evo Mađari su za nas sportska sila, pa je li ih cijeni neko više zbog toga ili se svi zgražavaju nad postupcima Orbana. Sport je i dalje vid razonode, ozbiljne države su ozbiljne države, nemam ja nisko mišljenje o Finskoj jer na OI uzmu manje medalja od Srbije.

To nagrađivanje pozitivnog - pa tako se svako ko radi svoj posao pošteno i vrijedno treba nagraditi, zašto jedan rudar i njegov rad ne zaslužuju 40k evra a Španovićka zaslužuje? Isto znoja ulažu, on cijeli radni vijek a ona desetak-dvadeset godina.

Opet ću da razdvojim vaterpoliste npr. - to su ljudi koji su reprezentativci prvaka svijeta, svak od njih se ogrebao u jednom momentu o neki Posilipo, Pro Reko, neke Ruse, Turke i zabo solidan ugovor. Treba pogurati neke kajakaše i slične ali ispade da im se život završava nakon okončanja karijere. Pa ni tad nije frka završiti neki faks, postati trener ili naći neki solidan posao, svi zdravi, mogu volu rep da isčupaju.

Sa ovih poslednjih par rečenica se slažem - ove nagrade su klasično šepurenje ove Vlade tipa "ide nam fenomenalno" i "jači smo od Hrvata".

Edited by James Marshall

stoka

Poenta je da preko sporta promovišemo državu, naciju, rasu. I večeras se ministar Udo poredio sa Hrvatima govoreći kako njihovi vrhunski sportisti mogu samo da maštaju o beneficijama koje imaju srpski sportisti ...

Ta sportska sovjetizacija Srbije ima u konačnici ideju da Srpskog čoveka pokaže kao jačeg, boljeg, lepšeg, hrabrijeg od nekog drugog čoveka ... Naravno, tu je i želja da se sportskim uspesima skrene pažnja sa važnijih tema ...

Problem je što to mnogo košta, rođaci ...

Edited by stoka

omiljeni

Glasao sam za 4-5 iako je realnije 6-7 medalja ali sam navikao od naših da nas svki put ispali za medalju ili 2, pa u tom pravcu i korigujem očekivanja.

inače, ako Španovićka osvoji medalju onda svi ostali mogu da ispadnu u prvom kolu, ali će to i dalje biti uspešne igre za nas.

ona se bori za možda i najvažniju medalju u istoriji našeg sporta imho

Nikodije

+1

medalja u atletici na oi je realno najvrednija medalja.

Drug Chabor

Slažem se, posebno kada je nismo uzeli 60 godina

Milogled Bluff

Toliko toga donosi bavljenje sportom (i slavu i sponzore) pored zdravlja

Pa sad, ja bih pre rekao (tj. ne ja nego mnogo pametniji ljudi od mene kada su te stvari u pitanju) da profesionalni sport, pogotovo na vrhunskom nivou, nije bas najzdravije sto ljudsko telo i organizam mogu da pozele. Zapravo, malo koji bivsi vrhunski sportista nije dozivotno osudjen na povrede i druge zdravstvene probleme, u vecoj ili manjoj meri.

omiljeni

Slažem se, posebno kada je nismo uzeli 60 godina

nismo je nikad uzeli jer bi bilo bezveze da gubijana i mihalića računamo kao naše medalje.

Milogled Bluff

Sto ne bismo racunali Mihalica, covek rodjen u Jugoslaviji i veci deo zivota proveo u Beogradu i Partizanu

Drug Chabor

Gubijan je devedesetih ostao u Beogradu takođe, gostovao u mojoj srednjoj školi '94

Hamlet Strašni

Moj brat od ujaka sa drugarima ušao na jna na teren. Bila neka 92-93. Naisao neki stariji covwk i rekao im da se.sklone. oni mu nešto odbrusili, on pojurio za njima. Razmak jedno 50 metara.

Računali da ce lagao da mu pobegnu. Naravno, stigao ih i izvukao im uši. Ništa naročito jako naravno.

Posle par dana brat ga video na nekoj emisiji na tv. Franjo Mihalić

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

MiddleClass

+1

medalja u atletici na oi je realno najvrednija medalja.

Prvo zlato u vaterpolu onda ta atletika i konj sa hvataljkama. :fantom: