Jump to content
Timmy

Prognoze osvojenih medalja

96 members have voted

1. 1. Broj osvojenih medalja nasih sportista?

• 0-3, Divac magarac
    • 4-5, nije lose, moglo je i bolje
    • 6-7, lepo, lepse
    • 8-9, wow
    • 10+, dal je to moguce, ludnica...

Recommended Posts

Frank Pembleton

6-7 medalja

Strelce se ne usuđujem da prognoziram meni je ono jezivo kako sitnice odlučuju...

....shit has hit the fan...

Grandilof

Onako uzeh da gledam komsije i iznenadih se koliko su Bugari propali, 80ih kad su imali peak sa 30ak i kusur medalja, da bi posle imali konstantno 15ak, i onda od Atine zestok pad...

Timmy

Pa dobro sad. Ta Bugarska 80tih nije bas poredbena, al da ne otvaramo tu temu.

Grandilof

Dobro svejedno, imali su posle uvek preko 10 lagano, da bi u Londonu dosli do srebra i bronze.

Halvard

Mnogo se manje ulaže u sport nego tada. Rumuni prolaze kroz nešto slično, doduše u nešto manjoj meri.

Zanimljivo je da su Mađari uspeli da zaustave i čak preokrenu taj trend. U Londonu su bili u top 10 po osvojenim medaljama. 

A druga značajna razlika u odnosu na period 80-ih i ranije je što se raspadom SSSR-a strašno povećala konkurencija, npr. u borilačkim sportovima i dizanju tegova. Nekad je čitav taj prostor davao po jednog vrhunskog takmičara po disciplini, sad ih ima 10 i mnogo je teže doći do medalje. 

Edited by Halvard

Grandilof

Ma to za Madjare znam i njih nikako u tu kategoriju (i tada posle Pekinga delovalo mi je da mogu bolje), izbice na prvo mesto ako vec nisu presli Fince i ostale Skandinavce po medaljama/stanovniku. Mrzi me sad da proveravam to, a davno sam citao taj tekst.

Halvard

Finci su spektakl, samo u Parizu '24 su maltene osvojili isto medalja koliko od Los Anđelesa do sad ukupno. 

stoka

Za sve one koji 10 medalja proglašavaju nerealnim optimizmom, Perišić i ministar Udo na RTS-u razbacuju se brojkom od 17-18 ... E, to je, na primer, lupetanje ...

Edited by stoka

theanswer

Udovičić na Iliev drogama kod Olivere prognozira 18 medalja

Parsons

lepo je obrazlozio da zna da niko nece podbaciti, a mnogi ce iznenaditi :fantom:

Dr Arslanagić

Svakom vaterpolisti po jedna i eto.

hazard

Pogotovo streljaštvo, pusti to, imamo mi Pejčićku isto pa osvoji World Grand Prix i obori svjetski rekord pa tjedan dana kasnije na Europskim igrama bude 39. Jeste, odlični ste u streljaštvu ali tu takve nijanse odlučuju i toliko je dobrih strijelaca da tu računat na sigurnu medalju nema baš smisla...kao u malo kojem sportu jedan jedini trenutak male dekoncentracije uništi sve, ali baš sve.

Ako Srbija u necemu moze da racuna na sigurnu medalju, to je u streljastvu. Od '92. do danas, samo 2008. nije bilo medalja iz streljastva. Ti jesi u pravu da se preteruje, kod nas u medijima uvek se upisuje bar jedno zlato kod strelaca, i ocekuju se po 3-4 medalje pa na kraju ispadne jedna, ili evt. 2, bez zlata (poslednje zlato u streljastvu bilo je 1996.). No mene bi pre cudilo da medalje budu u tenisu, vaterpolu i skoku bez strelaca nego da budu 2 iz streljastva i 0 iz ostalih disciplina. U tom smislu 2008. jeste bila cudna godina.

James Marshall

Pa svakako će nas koštati kao da smo osvojili 18 ako vaterpolisti ubodu džekpot. 13x 40k plus stručni štab, ode po miliona evara dok si reko keksi krem.

Edited by James Marshall

stoka

Bez brige, smanjiće se plate i penzije za dodatnih pet odsto ...

Trenutno je preko 500 tzv. sportskih penzionera na budžetu Srbije ...

zmanic

...  samo 2008. nije bilo medalja iz streljastva....

"Ako ne umemo da radimo, bar umemo da se bijemo i da pucamo!"