Jump to content
Timmy

Prognoze osvojenih medalja

96 members have voted

1. 1. Broj osvojenih medalja nasih sportista?

• 0-3, Divac magarac
    • 4-5, nije lose, moglo je i bolje
    • 6-7, lepo, lepse
    • 8-9, wow
    • 10+, dal je to moguce, ludnica...

Recommended Posts

Jozef K.

Glasao 4-5. Pet bi bilo odlično. Četiri očekujem. Ovo su OI. Svi dolaze sa najvišim ambicijama. Verovatno Novak, vaterpolo i dve od Ivane, strelaca i kajakaša. Ako budu tri onda je to pet.

Kako volim OI i sport generalno, a uvek je zabavnije kada učestvuju naši, nadam se tim vašim ciframa od 10-20, ali ih „ne vidim”.

Cash

Osvajamo desetak medalja koje nam bivaju oduzete zbog kolektivnog dopinga. Španovićeva plače na Vučićevom ramenu.

Nisam ocekivao ovoliki optimizam od tebe. 10 medalja, ocekivao sam da češ reči da uzimamo samo 1 medalju i to bronzu u vaterpolu

theanswer

Mozzart ima granicu na 6,5 medalja

Kanzas siti zez

Vaterpolisti zlato.

Prvi strelac, drugi strelac, tekvondo srebro.

Spanovic, kajak, treci strelac bronzu.

Mislio sam da ce i Novak, posle ovakvog zreba ne ocekujem.

Sve bih dao da kosarkasi uzmu srebro.

Carolostadien

Eh, uvijek ima 10-15 ozbiljnih kandidata, tako i kod nas svi lupetaju o najtrofejnijim igrama dosad, a ja mislim da će biti jedne od gorih. Mada, vas bi moglo krenuti, vi uvijek na OI malo podbacite. Vrijeme je da vam se otvori.

Ali da napravim neku paralelu:

Vaši vaterpolisti i naša braća Sinković su iz kategorije sigurnih - ne znam što bi se trebalo dogoditi da ne osvoje medalju (zlato možda ne, jedan kiks se dogodi, ali da Sinkovići ili vaša vaterpolo reprezentacija budu četvrti ili niže od toga je znanstvena fantastika)

Odmah uz to su kod vas Nole i kod nas Sandra Perković - tu već postoji mali element mogućnosti kiksa, ali vrlo vjerojatno oboje osvajaju medalje.

Vama bi eventualno dodao još Španovićku koja bi osim u slučaju velikog kiksa morala uzeti medalju, a kod nas u nešto manjoj mjeri od Španovićke je favorit Damir Martin u samcu - tu su kao tri veslača koji jako odskaču a on je među njima (vjerojatno treći), ali u veslanju se uvijek na OI može pojaviti neki s odlično tempiranom formom.

SVE ostalo je upitno. Moguće još 10 i kod vas i kod nas, ali moguće i nula. Pogotovo streljaštvo, pusti to, imamo mi Pejčićku isto pa osvoji World Grand Prix i obori svjetski rekord pa tjedan dana kasnije na Europskim igrama bude 39. Jeste, odlični ste u streljaštvu ali tu takve nijanse odlučuju i toliko je dobrih strijelaca da tu računat na sigurnu medalju nema baš smisla...kao u malo kojem sportu jedan jedini trenutak male dekoncentracije uništi sve, ali baš sve.

Edited by Carolostadien

theanswer

Eh, uvijek ima 10-15 ozbiljnih kandidata, tako i kod nas svi lupetaju o najtrofejnijim igrama dosad, a ja mislim da će biti jedne od gorih. Mada, vas bi moglo krenuti, vi uvijek na OI malo podbacite. Vrijeme je da vam se otvori.

Vaši vaterpolisti i naša braća Sinković su iz kategorije sigurnih - ne znam što bi se trebalo dogoditi da ne osvoje medalju (zlato možda ne, jedan kiks se dogodi, ali da Sinkovići ili vaša vaterpolo reprezentacija budu četvrti ili niže od toga je znanstvena fantastika)

Odmah uz to su kod vas Nole i kod nas Sandra Perković - tu već postoji mali element mogućnosti kiksa, ali vrlo vjerojatno oboje osvajaju medalje.

Vama bi eventualno dodao još Španovićku koja bi osim u slučaju velikog kiksa morala uzeti medalju, a kod nas u nešto manjoj mjeri od Španovićke je favorit Damir Martin u samcu - tu su kao tri veslača koji jako odskaču a on je među njima (vjerojatno treći), ali u veslanju se uvijek na OI može pojaviti neki s odlično tempiranom formom.

SVE ostalo je upitno. Moguće još 10 i kod vas i kod nas, ali moguće i nula. Pogotovo streljaštvo, pusti to, imamo mi Pejčićku isto pa osvoji World Grand Prix i obori svjetski rekord pa tjedan dana kasnije na Europskim igrama bude 39. Jeste, odlični ste u streljaštvu ali tu takve nijanse odlučuju i toliko je dobrih strijelaca da tu računat na sigurnu medalju nema baš smisla...kao u malo kojem sportu jedan jedini trenutak male dekoncentracije uništi sve, ali baš sve.

sve se slažem osim ovog za pejčićku. poenta je da mi imamo nekoliko pejčićki i pre svega iz tog kvantiteta bi trebalo izaći medalja. bilo bi prilično iznenađenje da bude drugačije, što ne znači da je i nemoguće

Halvard

sve se slažem osim ovog za pejčićku. poenta je da mi imamo nekoliko pejčićki i pre svega iz tog kvantiteta bi trebalo izaći medalja. bilo bi prilično iznenađenje da bude drugačije, što ne znači da je i nemoguće

I ja tako mislim. Imamo stvarno mnogo odličnih takmičara, naravno da neće svi osvojiti medalju, ali bio bi baš težak podbačaj da ne bude nijedne.

Ne znam šta treba da se dogodi pa da Perkovićka ostane bez medalje. Samo težak choke može da je ostavi bez zlata, a da ne osvoji medalju morala bi da se prosto ne pojavi na takmičenju. Po mom mišljenju to je najsigurnija medalja među svim ex-Yu sportistima, uključujući tu i Novaka i naše vaterpoliste. 

Timmy

Da. Perkovicka je bez dileme najveci favorit za zlato. Ako se dobro secam ona jedina ima 5 pobeda na dijamntskim mitinzima. Ivana ima 4 pobede i jedno drugo mesto. Pa ce se njih sve boriti za onu lovu na kraju sezone.

stoka

Matori, nego reci ti meni jednu stvar. Ovde sam već na forumu povlačio paralelu između naših kajakaša i vaših jedriličara i naglasio da u stvari od njhovog (ne)uspeha zavisi da li će ovo biti najuspešnije igre za Srbiju, odnosno Hrvatsku. Prema našim informacijama, imate barem dve jedriličarske posade u najužem krugu favorita za medalju, pa reci ti nama koliko je to realno da tu maznete par, što bi vi rekli, odličja?

Edited by stoka

freakns

mi nemamo nijednu Pejcicku. Arsovic i Velickovic su kandidati za medalje, ali nijedna niije dominantna kao Pejcic u trostavu. Pletikosic, Grgec, Mikic, Arunovic... to su sve outside chances. 

u pravu je Carolo, i mi i oni uvek imamo najbolju postavu ikada, i vrnemo se sa dve medalje... svi dolaze max spremni na OI, nismo se samo mi spremali. braca Sinkovic, Perkovic Novak i nasi vaterpolisti su jedini kolko tolko sigurni. eventualno jos Ivana. svi ostali, sanse postoje, ali nema teorije da niko ne podbaci. neko ce iznenaditi, kao Milica ili Maksimovicka u Londonu, ali mnogo vise ce ih podbaciti

theanswer

mi nemamo nijednu Pejcicku. Arsovic i Velickovic su kandidati za medalje, ali nijedna niije dominantna kao Pejcic u trostavu. Pletikosic, Grgec, Mikic, Arunovic... to su sve outside chances. 

u pravu je Carolo, i mi i oni uvek imamo najbolju postavu ikada, i vrnemo se sa dve medalje... svi dolaze max spremni na OI, nismo se samo mi spremali. braca Sinkovic, Perkovic Novak i nasi vaterpolisti su jedini kolko tolko sigurni. eventualno jos Ivana. svi ostali, sanse postoje, ali nema teorije da niko ne podbaci. neko ce iznenaditi, kao Milica ili Maksimovicka u Londonu, ali mnogo vise ce ih podbaciti

ne zezaj. arsovićka je prva na svetu na listi. mikec nije nikako outside chance, arunovićka takođe.

Halvard

Ali nama sad ovo stvarno jeste najbolja postava ikada :D Nikada nismo imali više takmičara koji su ostvarili vrhunske rezultate u predolimpijskom periodu. U odnosu na, recimo, Atinu, to je nebo i zemlja. 

Sigurno neće svi biti u svom najboljem izdanju, biće razočaranja, biće promašaja, ali u najmanju moguću ruku možemo da očekujemo da se ponovi rezultat iz Londona. Sve ispod toga će biti baš veliki fail. 

stoka

Već prvog dana Srbija u dve streljačke discipline ima četiri kandidata za sam vrh. Nemojte se iznenaditi ako se već tada uzmu barem dve medalje ...

Carolostadien

Što se streljaštva tiče mislio sam više na prognoze tipa - imamo četiri super strijelca, znači to su četiri medalje. Jasno da kad se sve zbroji da će vjerojatno netko vaš nešto ubosti, a nama Pejčićka može biti zlatna, a može ostat bez finala.

Što se tiče Perkovićke, ona jest veliki favorit za medalju, više sam tu računao na nepredvidivost diska, kvalifikacije, tri hica, baciš dva puta u mrežu (dogodilo joj se već ali se izvlačila) i onda treći hitac MORAŠ...

A jedriličari - e oni su naši vječiti kiksevi na OI, stalno su u svjetskom vrhu i stalno na OI kiksaju i nemamo niti jednu medalju. Imamo šest posada, od kojih su dvije tipa "važno je sudjelovati" (49er i daskaš). Od ostalih:

- Fantela/Marenić u klasi 470 su aktualni svjetski prvaci i dvostruki viceprvaci s dva prethodna SP - ove godine su osvojili jednu od najvećih svjetskih regata u Francuskoj, a na predolimpijskoj u Riju su bili treći.

- Kljaković Gašpić u Finnu je aktualni svjetski viceprvak i trostruki prvak Europe, ali je ove godine na EP bio osmi dok je drugi naš (Vujasinović) uzeo broncu pa su čak imali posebnu kvalifikacijsku regatu njih dvojica za to tko će u Rio. Bilo je dosta žuči oko toga pa pitanje da li ga je motiviralo ili razjebalo.

- Stipanović u Laseru je obično "tu negdje" oko medalja na svim natjecanjima, četvrti iz Londona.

- Tina Mihelić u Laseru je bila svjetski vrh ali zadnje dvije godine joj baš i ne ide previše. Ona je prva otputovala u Rio i kao jako je nabrijana, priprema se tamo već dva-tri tjedna.

Edited by Carolostadien

dragance

Nula medalja, ispusavamo kao i obicno kad se zaletimo unapred.