Jump to content
Timmy

Prognoze osvojenih medalja

96 members have voted

1. 1. Broj osvojenih medalja nasih sportista?

• 0-3, Divac magarac
    • 4-5, nije lose, moglo je i bolje
    • 6-7, lepo, lepse
    • 8-9, wow
    • 10+, dal je to moguce, ludnica...

Recommended Posts

theanswer

gledam listu osvojenih medalja, mi smo na 32. mestu. a azerbejdzan, koji je osvojio 18, na 39., dakle iza nas a osvojili 10 medalja vise. ali oni imaju samo jedno zlato, a mi dva. malo je sumanuto ovo rangiranje drzava samo po osvojenim zlatima, kao da se srebro i bronza ne priznaju.... nemam ideju zasto je to tako... i jebo te, odakle fakin azerbejdzanu 18 medalja?!

over under na nenaturalizovane azerbejdžance osvajače medalje bih stavio na 5

gone fishing

gledam listu osvojenih medalja, mi smo na 32. mestu. a azerbejdzan, koji je osvojio 18, na 39., dakle iza nas a osvojili 10 medalja vise. ali oni imaju samo jedno zlato, a mi dva. malo je sumanuto ovo rangiranje drzava samo po osvojenim zlatima, kao da se srebro i bronza ne priznaju.... nemam ideju zasto je to tako... i jebo te, odakle fakin azerbejdzanu 18 medalja?!

rvanje 9 medalja, tekvondo 3, džudo 2, boks 2 i kanu 2,

jasno je gde treba ulagati za tokio ^_^

Halvard

Od svih tih osvajača medalja, mislim da je četvoro rođeno u Azerbejdžanu. Doduše, nisu sve pokupovali kao već gotove takmičare, dosta njih je dovedeno u juniorskom uzrastu. 

Geo

Gde ima da se kupe mali rvaci i kajakasi?

Halvard

U Rusiji i Ukrajini, uglavnom. 

hazard

Nije me mrzelo da drndam po vikiju. Srbija se u Riju izjednacila po broju medalja sa Seulom. Tamo su srpski olimpijci u okviru TeamYU uzeli 3 zlata (sekaricka, maksimovic, vaterpolo), 2 srebra (kosarka m i z) i 3 bronze (sekaricka, zenski ping pong dubl i rukometasi). Ukoliko sjebemo Amere danas, imacemo sjajnije medalje no u Seulu 3, 3, 2! Go, Serbia :ss1:

Sledeca meta je 12 medalja iz Los Andjelesa (4, 3, 5). :fantom:

Srbija je sa 8 medalja prešišala većinu jugoslovenskih olimpijada, tj. sve učinke Jugoslavije do 1964., i Minhen 1972. SFRJ je uzela 8 medalja 1968., 1976., 9 1980., 12 u Seulu i 18 u LA '84. Naravno nezahvalno je porediti naročito daleko u prošlost jer je bilo manje sportova, i drugačijih sportova, ali npr. kada se uzme u obzir da su OI u Moskvi '80. bojkotovale skoro sve zapadne zemlje, može da se kaže da je ovih 8 medalja veći uspeh od tih 9 tada, recimo.

Malvo
Svi ostali-  turisti, predvođeni Aleksandrom Karakaševićem, debeljkom koji igra ping-pong.

Pojeo si pripreme, debeli!

Geo

Samo stoje posteno da se takmicari u timskim sportovima racunaju kao jedan , ako se vec toliko i vrednuje ta medalja ...

goofs

Samo stoje posteno da se takmicari u timskim sportovima racunaju kao jedan , ako se vec toliko i vrednuje ta medalja ...

Pa da, glupost, po ovim statistikama 1 nas kosarkas je uzeo srebro, a ostalih 11 nista, a racunaju se kao ucesnici.

hazard

Rekao bih da upravo jeste pitanje hoćemo li ponovo imati dovoljno kvalitetne timove. Sva ove četiri tima su u prethodnom olimpijskom ciklusu osvajala medalje na najvećim takmičenjima. Vaterpolisti su bili prvaci svega, košarkaši vicešampioni sveta, odbojkašice na Svetskom kupu (koje je u ovom sportu po prestižu takmičenje odmah uz SP, a neuporedivo iznad kontinentalnih prvenstava) bile druge ispred SAD i Rusije, košarkašice su bile prvakinje Evrope. Sad, ja prvi nisam mislio da će sva 4 tima osvojiti medalju, pogotovo sam bio skeptičan po pitanju mogućnosti košarkašica, i sigurno tu dosta toga mora da ti se poklopi da bi svi ostvarili najviše što mogu, ali prosto sam kvalitet nije mogao biti sporan s obzirom na dotadašnje rezultate.

Hoće li zemlja veličine Srbije sa konstantno opadajućim životnim standardom i praktično nepostojećom infrastrukturom u bar dva od ta četiri sporta ponovo biti u stanju da u narednom olimpijskom ciklusu iznese timova takvog kvaliteta - pa, videćemo.

Ma ja nisam hteo da ulazim uopšte u tu diskusiju, samo sam hteo da podvučem da postojanje kvaliteta ne znači nužno ni da će ekipa otići na OI, a kamoli doći do polufinala pa još i uzeti medalju. Evo npr. odbojkaši su ovog leta osvojili Svetsku ligu, dakle kvalitet je tu, a za Olimpijadu se nisu ni kvalifikovali. 2010. smo imali košarkašku reprezentaciju koja je bila 4. na svetu (a realno druga, svi znamo kako i zašto), a sledeće godine ta ista reprezentacija (skoro sve isti igrači, isti trener) nije uspela da izbori olimpijski kvalifikacioni turnir, a kamoli direktan plasman. Ako si dobar u 3-4 ekipna sporta, realno je da računaš na jednu medalju, a kada ubodeš medalju u svakom realno si imao dosta sreće - i to je ono što se nama desilo u Riju.

Nikodije

gde nismo imali srece, pa samo su vaterpolisti bili vidjeni za medalju, po kolicini odusevljenja ovih dana vidi se koliko je javnost iznenadjenja i obradovana medaljama ostale tri selekcije. al opet, treba posteno reci i da su sve 4 nase selekcije osigrale najbolje ono sto je bilo najvaznije - odbojkasice protiv rusije i amerike, kosarkasice protiv australije i francuske, kosarkasi protiv hrvata i australije. svaka cast strucnim stabovima svih nasih selekcija, to se zove dobro odradjen posao... u kombinaciji sa srpskim inatom   -_-

Frank Pembleton

gde nismo imali srece, pa samo su vaterpolisti bili vidjeni za medalju, po kolicini odusevljenja ovih dana vidi se koliko je javnost iznenadjenja i obradovana medaljama ostale tri selekcije. al opet, treba posteno reci i da su sve 4 nase selekcije osigrale najbolje ono sto je bilo najvaznije - odbojkasice protiv rusije i amerike, kosarkasice protiv australije i francuske, kosarkasi protiv hrvata i australije. svaka cast strucnim stabovima svih nasih selekcija, to se zove dobro odradjen posao... u kombinaciji sa srpskim inatom -_-

I tu ulazimo na teren "tempiranja forme". Pošto se slažemo da su npr. strelci podbacili, ne samo plasmanom nego i rezultatima, jel to otprilike dokaz da se u pojedinačnim sportovima na tom polju kod nas slabije radi ili je prosto u ekipnom lakše korigovati stvari?

zoki

Danas na radiju slušam intervju sa 1 kajakašem, zaboravio ime :blush: koji je sa toliko samouverenosti rekao da ima sve uslove za, ni manje ni više, zlato, kao da kaže da je danas sreda :fantom:

A pre par nedelja pričao sa jednim članom tekvondo ekipe i kaže da je Tijana opasno dobra i da ih ne bi čudio visok plasman.. To su znači dva zlata :fantom: Sa Nolom, vaterpolom i možda Štepanekom™ bi bilo 5 :)

Ostali osvajači: strelci x2, Španović, kajak, možda Mandić i jedna od košarkaških repki..

Eto malo optimizma :)

da sumiram :fantom:

Edited by zoki

stoka

Nije samo stvar podbacivanja, već što svi sportisti sveta olimpijske igre shvataju kao nešto najvažnije i zaista se druga takmičenja ne mogu porediti. Ima toliko slučajeva sportista koji se uopšte nigde ne takmiče unazad godinu dana jer su pod posebnim režimom priprema za OI. I zato nekad ostala prvenstva i kupovi daju pogrešnu sliku o konkurenciji, pa onda pomislimo kako će naši strelci ili kajakaši da pokidaju konkurenciju, a ne bude tako, jer su se drugi tankirali ili bolje fokusirali, kvalitetnije pripremili ...