Jump to content
Timmy

Prognoze osvojenih medalja

96 members have voted

1. 1. Broj osvojenih medalja nasih sportista?

• 0-3, Divac magarac
    • 4-5, nije lose, moglo je i bolje
    • 6-7, lepo, lepse
    • 8-9, wow
    • 10+, dal je to moguce, ludnica...

Recommended Posts

Cash

pa da, ekipno moze da se tankuje™, trazi forma, bira protivnik... pojednicno je to dosta surovije. trebalo bi promeniti pravila sto se tice ekipnih sportova, nekako to poostriti, smanjiti mogucnost kalklulacija...  bilo je bas nekoliko situacija koje nisu u duhu olimpizma™, onaj vaterpolski bizzare hrvata sa francuzima je najocigledniji, i jos im je doneo medalju...

96 kad su Hrvati u rukometu bili prvi u Atlanti su bile dve grupe po 6 ekipa i samo prve dve su isle dalje. Znaci nije bilo cetrtfinala dok je u ostalim sportovima bilo 1/4 finale. Doduse odbojkasi mogu da budu zahvalni sto se je igrao 1/4 inace nema teorije da bi uzeli medalju.

Њујоркер

Nije me mrzelo da drndam po vikiju. Srbija se u Riju izjednacila po broju medalja sa Seulom. Tamo su srpski olimpijci u okviru TeamYU uzeli 3 zlata (sekaricka, maksimovic, vaterpolo), 2 srebra (kosarka m i z) i 3 bronze (sekaricka, zenski ping pong dubl i rukometasi). Ukoliko sjebemo Amere danas, imacemo sjajnije medalje no u Seulu 3, 3, 2! Go, Serbia :ss1:

Sledeca meta je 12 medalja iz Los Andjelesa (4, 3, 5). :fantom:

hazard

a obzirom da smo imali jos poneku sansu(aj NJole je izuzetak, ali strelci, peripetije u zenskom kajaku, Milica, Nemes...), to je znak da sledece mozemo jos bolje.

Aj sad da se ne zalećemo bezveze. Strelci i Đovak su kiksirali, ali zato su odbojkašice i košarkašice iznenadile. 4 ekipna polufinala i to sa sve 4 medalje sumnjam da ćemo ponoviti 2020. Ne zato što mislim da nećemo imati dovoljno kvalitetne timove, nego zato što za tako nešto mora mnogo kockica da se složi. A srpski učinak je upravo to sada učinilo vanserijskim.

Ja mislim da će ovih 8 medalja pre dugo ostati rekord koji ćemo pamtiti, nego što ćemo sledećeg puta biti još bolji.

Nikodije

da, imali smo dosta srece, svi koji su bili u zoni medalja i osvojili su medalju. recimo 2000. smo imali  najmanje tri cetvrta mesta, koliko se ja secam - veslaci stojic i visacki, rukometasi i natasa janic, kosarkasi su takodje bili relativno blizu medalje, a osvojene su tri medalje, dakle da je tada bilo  vise srece mogli smo da uzmemo jos u sidneju nekih 7 medalja. ovaj put se bas puno toga poklopilo, tesko da ce opet.

Edited by Nikodije

Halvard

Aj sad da se ne zalećemo bezveze. Strelci i Đovak su kiksirali, ali zato su odbojkašice i košarkašice iznenadile. 4 ekipna polufinala i to sa sve 4 medalje sumnjam da ćemo ponoviti 2020. Ne zato što mislim da nećemo imati dovoljno kvalitetne timove, nego zato što za tako nešto mora mnogo kockica da se složi. A srpski učinak je upravo to sada učinilo vanserijskim.

Rekao bih da upravo jeste pitanje hoćemo li ponovo imati dovoljno kvalitetne timove. Sva ove četiri tima su u prethodnom olimpijskom ciklusu osvajala medalje na najvećim takmičenjima. Vaterpolisti su bili prvaci svega, košarkaši vicešampioni sveta, odbojkašice na Svetskom kupu (koje je u ovom sportu po prestižu takmičenje odmah uz SP, a neuporedivo iznad kontinentalnih prvenstava) bile druge ispred SAD i Rusije, košarkašice su bile prvakinje Evrope. Sad, ja prvi nisam mislio da će sva 4 tima osvojiti medalju, pogotovo sam bio skeptičan po pitanju mogućnosti košarkašica, i sigurno tu dosta toga mora da ti se poklopi da bi svi ostvarili najviše što mogu, ali prosto sam kvalitet nije mogao biti sporan s obzirom na dotadašnje rezultate. 

Hoće li zemlja veličine Srbije sa konstantno opadajućim životnim standardom i praktično nepostojećom infrastrukturom u bar dva od ta četiri sporta ponovo biti u stanju da u narednom olimpijskom ciklusu iznese timova takvog kvaliteta - pa, videćemo.

Prerano je još za bilo kakve prognoze. Peking je recimo bio popriličan debakl, ali već u Londonu je to sve delovalo dosta bolje i pozitivnije mada ukupan bilans medalja na kraju nije bio mnogo bolji. A u odnosu na London, Rio je već ogroman iskorak. Niko ne može da garantuje da će takav trend da se nastavi i u Tokiju, li u svakom slučaju bi cilj trebalo da nam bude da se bar zadržimo na istom nivou. 

Nikodije

mene brine odnos spram klupskog sporta - vaterpolo pravi cudesne rezultate, osvojili su sveeeee, a klubovi svi pogaseni. prakticno nemamo nijedan ozbiljan klub (pre par godina smo imali cak tri vrhunska kluba, i vecina nasih reprezentativaca je igrala u zemlji), i pitanje je sta ce dalje biti - voleo bih da ovo zlato bude generator nekog novog razvoja, posebno jer to nisu neke velike pare. jedan prosecan fudbaler zvezde kosta koliko bi kostao ceo tim vaterpolo kluba zvezda koji bi bio evropski konkurentan i koji bi stvarao neke nove sampione. ne vidim ni da je u odbojci bolje, rukomet kao nekada nas veliki sport odavno je prezaljen i zaboravljen. a pitanje je i kakva je perspektiva kosarke... videcemo sta drzava planira u narednom periodu, voleo bih da ove silne medalje sa ekipnih sportova budu neki signal da vredi ulagati u te male™ sportove, i da ne treba sav fokus drzave da bude na tome da li ce fk crvena zvezda uci u ligu sampiona ili nece...

theanswer

da, imali smo dosta srece, svi koji su bili u zoni medalja i osvojili su medalju. recimo 2000. smo imali  najmanje tri cetvrta mesta, koliko se ja secam - veslaci stojic i visacki, rukometasi i natasa janic, kosarkasi su takodje bili relativno blizu medalje, a osvojene su tri medalje, dakle da je tada bilo  vise srece mogli smo da uzmemo jos u sidneju nekih 7 medalja. ovaj put se bas puno toga poklopilo, tesko da ce opet.

ali ja ne vidim da smo neku medalju osvojili srećno ili na gurku ili šta znam. nije da je ivana uzela za lupam 2cm ili da smo uzeli u streljaštvu za krug ili u kajaku za stotinku. štefanek je do finala bio dominantan, tijana takođe. vaterpolisti dominantni, odbojkašice nikad bolje, verujem da bi uzele bronzu da smo izgubili od sad, košarka je bila najkritičnija i na to se ne može računati samo od sebe za 4 godine ali generalno smo tu u vrhu i nije slučajno osvojeno ni kod muškaraca ni kod žena

Nikodije

ali ja ne vidim da smo neku medalju osvojili srećno ili na gurku ili šta znam. nije da je ivana uzela za lupam 2cm ili da smo uzeli u streljaštvu za krug ili u kajaku za stotinku. štefanek je do finala bio dominantan, tijana takođe. vaterpolisti dominantni, odbojkašice nikad bolje, verujem da bi uzele bronzu da smo izgubili od sad, košarka je bila najkritičnija i na to se ne može računati samo od sebe za 4 godine ali generalno smo tu u vrhu i nije slučajno osvojeno ni kod muškaraca ni kod žena

ok, istina, cak su neke medalje mogle da budu i svetlije (tijana, ivana, odbojkasice...), ali kada ti je osam sportista i ekipa u zoni medalje, pa nekako je realno da bar jedan ne osvoji medalju, posebno se to odnosi na ekipne sportove, gde smo imali 4/4. mimo ovih medalja, najbolji rezultat mislim da je ostvarila bobana velickovic sa sedmim mestom, valjda je i kajak 200m bio takodje sedmi, drugi niko nije bio ni blizu. dakle, imali smo 100% realizaciju sansi   :)  zato ne treba kukati za novakom, nadoknadili smo to na drugim mestima.

gone fishing

ne igra životni standard presudnu ulogu, inače abi austrija ili finska završila igre sa 1 medaljom a izrael sa 2, njima barem lova nije problem, mnogoljudnost ne garantuje medalje kao što pokazuju primeri pakistana sa 0 i indije sa 2 medalje na milijardu stanovnika

- ovo infrastrukture što imamo + struka + genetika garantuju žetvu medalja u budućnosti

Nikodije

cudno je kako su finci tako losi, a recimo danci i svedi se naosvajali medalja.

copkillah

Rekao 8-9, pogodio, očekivao malo drugačiji raspored, ali ne mogu da se požalim :)

Halvard

cudno je kako su finci tako losi, a recimo danci i svedi se naosvajali medalja.

Još je čudnije da ni na ZOI više nisu nikakav ozbiljan faktor, za razliku od recimo Austrijanaca i Norvežana koji tamo dominiraju, a leti osvoje šačicu medalja. Razgovarao sam baš sa nekim Fincima na tu temu, ni oni nemaju nekakvo objašnjenje, prosto smatraju da se poslednjih decenija iz nekog razloga izgubilo interesovanje među mlađim generacijama da se bave sportom na profesionalnom nivou, osim u slučaju hokeja na ledu. 

hazard

Postmoderna država :D

Nikodije

gledam listu osvojenih medalja, mi smo na 32. mestu. a azerbejdzan, koji je osvojio 18, na 39., dakle iza nas a osvojili 10 medalja vise. ali oni imaju samo jedno zlato, a mi dva. malo je sumanuto ovo rangiranje drzava samo po osvojenim zlatima, kao da se srebro i bronza ne priznaju.... nemam ideju zasto je to tako... i jebo te, odakle fakin azerbejdzanu 18 medalja?!

Edited by Nikodije

Timmy

Klikni pored na broj medalja i bice ispred nas i to mnogo :)