Jump to content
Timmy

Prognoze osvojenih medalja

96 members have voted

1. 1. Broj osvojenih medalja nasih sportista?

• 0-3, Divac magarac
    • 4-5, nije lose, moglo je i bolje
    • 6-7, lepo, lepse
    • 8-9, wow
    • 10+, dal je to moguce, ludnica...

Recommended Posts

goofs

tipovao 0-3 očekivao zlato đokovića i vaterpolista plus još neko. vaterpolisti bili viđeni za zlato čak i posle očajnog starta na turniru, a đoković :isuse: ostali više nego prijatno iznenađenje. naročito štepanek, nekako u ovim kolektivnim sportovima, ako jednog ne ide tu je drugi da pogura, davor je bio sam samcat i time ova njegova medalja za mene ima najveći sjaj™

na samom početku sam na tvcg gledao intervju veselina vujovića(zlato u la '84) gde je pričao o tome ko osvaja zlata na oi. slikano je u olimpijskom selu gde on priča kako je sve to 1 veliki cirkus, kako možeš da vidiš sportiste za koje misliš da su sa druge planete, ali da medalje osvajaju samo oni koju su najfokusiraniji na takmičenje. on je molio ove njegove da ne jure felpsa, bolta, đokovića po selu da se slikaju sa njima već da se usresrede na to zašto su došli.

to je sve bilo posle đokovićeve eliminacije, i kad sam malo vratio film, shvatio sam da se do dan pred početak turnira nije mogao otvoriti web a da ne iskoči neka đovakova slika iz sela, menze, sa felpsom perom, mikom i žikom. on faktički nije bio prisutan na tom takmičenju, pa mu je rezultat adekvatan.

maksimalno izražen fokus sam posle primetio kod španovićke, vaterpolista i košarkaša pa su i rezultati bili tu

Djokovic je pobegao iz sela malo pre pocetka turnira. Kaze da su ga cimali svi zivi, od posluge do novinara i drugih sportista. Ne bih rekao da je to glavni uzrok ispadanja, ali sigurno ima nekog udela.

Fins fleet

Felps i Bolt su uradili svoj deo posla, jebiga. Razumem da ga je ometalo, ali nije opravdanje.

kud u maglu Simoviću

opravdanja nema, pogotovu što je bio spreman i zdrav samo mislim da je svo to cimanje bilo glavni razlog njegove eliminacije u prvom kolu turnira

dillinger

Nismo loši ni na zbirnoj listi, bez obzira na to što ekipni sportovi nisu adekvatno predstavljeni na toj listi (tu bi trebalo uvesti neko bodovanje, ne baš da se medalja svakog člana računa kao u individualnom sportu, ali o tome drugi put).

To pitanje se verovatno samo u Srbiji postavlja.

hefaca

Milica Mandic nije podbacila. Pa i ne moze. Izvukla nam je London.

Geo

Milica Mandic nije podbacila. Pa i ne moze. Izvukla nam je London.

Slazem se, izgubila je od bolje i uspesnije takmicarke, vise moze da se definise "Nje imala srece u zrebu" ... To sto mi ne pratimo taj sport cetiri godine i pamtimo samo proslu olimpijadu(gde je realno bila inzenadjenje) je nas problem. 

Edited by Geo

Nikodije

promaklo mi da se pre igara izjasnim o broju medalja, a i dobro je sto nisam, posto bih verovatno defetisticki zaokruzio™ 0-3  :) ovih osam je grandiozno dostignuce, posebno jer smo ispaljeni™ za jos dve realne™ medalje - strelci i djovak. medjutim iskocili su neki davor, neka tijana, neki kajakasi, svaka im cast... dve kosarkaske medalje za mene su ipak apsolutni hajlajt + predivne i presimpaticne odbojkasice. + naravno atletska medalja, zbog cega sam spreman da spanovicku proglasim za najbolju srpsku sportistkinju svih vremena, a ukupno drugu, iza djokovica.

Edited by Nikodije

189-

opravdanja nema, pogotovu što je bio spreman i zdrav samo mislim da je svo to cimanje bilo glavni razlog njegove eliminacije u prvom kolu turnira

nije bas bio zdrav. ima probleme sa zglobom leve ruke. zato i ne igra cincinnati.

Nikodije

a i delpo je odigrao mec zivota, mozda ima i do toga...

Cash

a i delpo je odigrao mec zivota, mozda ima i do toga...

+ 1 kums pojma nema. Da je igrao protiv Borne Corica onda bi se moglo reči da nema opravdanja za njegovu eliminaciju. Ovako je več u 1.kolu naletio na jednog od najboljih tenisera i zavrsilo se kako se je zavrsilo.

Nikodije

da, steta, ume novak tako malo kilavije da udje u ta prva kola, a kasnije da se zalaufa. falio mu je tu neki kolsrajber™ u prva dva kola, da je delpo dosao u nekoj kasnijoj fazi takmicenja verujem da bi ga novak dobio, do tada bi vec bio naspanovan. al jbg, olimpijski turnir je kraci nego grend slem turniri gde u prvim kolima obavezno dolaze paceri.

Halvard

Mogao je njemu Del Potro da dođe i u 1. kolu GS turnira, kao što je Vavrinki na Vimbldonu došao u drugom i koštao ga glave, čovek u ovom trenutku jednostavno nije dovoljno dobro rangiran da bi ušao među nosioce. 

I zbog takvih stvari su besmislena ona poređenja između grupnih i individualnih sportova, šta je teže, šta je značajnije, ovo-ono, suviše je to različito. Đoković je eto imao loš dan uz najgori mogući žreb na svetu i to je bio kraj njegovog nastupa na OI; vaterpolisti su imali 5 loših dana, pa su na kraju osvojili zlato. 

Geo

Naravno da ima dosta logicnih objasnjenja poraza, ali opet to je kiks, sve i da je na Mareja isao u prvom kolu ...

Cash

Naravno da ima dosta logicnih objasnjenja poraza, ali opet to je kiks, sve i da je na Mareja isao u prvom kolu ...

I ti ga pretera sad.Poraz od Mareja nikako nemozes nazvati kiksom pa bilo to u prvom kolu ili finalu.

Nikodije

Mogao je njemu Del Potro da dođe i u 1. kolu GS turnira, kao što je Vavrinki na Vimbldonu došao u drugom i koštao ga glave, čovek u ovom trenutku jednostavno nije dovoljno dobro rangiran da bi ušao među nosioce. 

I zbog takvih stvari su besmislena ona poređenja između grupnih i individualnih sportova, šta je teže, šta je značajnije, ovo-ono, suviše je to različito. Đoković je eto imao loš dan uz najgori mogući žreb na svetu i to je bio kraj njegovog nastupa na OI; vaterpolisti su imali 5 loših dana, pa su na kraju osvojili zlato. 

pa da, ekipno moze da se tankuje™, trazi forma, bira protivnik... pojednicno je to dosta surovije. trebalo bi promeniti pravila sto se tice ekipnih sportova, nekako to poostriti, smanjiti mogucnost kalkulacija...  bilo je bas nekoliko situacija koje nisu u duhu olimpizma™, onaj vaterpolski bizzare hrvata sa francuzima je najocigledniji, i jos im je doneo medalju...

Edited by Nikodije