Jump to content

Prognoze osvojenih medalja

Timmy

96 members have voted

1. 1. Broj osvojenih medalja nasih sportista?

• 0-3, Divac magarac
    • 4-5, nije lose, moglo je i bolje
    • 6-7, lepo, lepse
    • 8-9, wow
    • 10+, dal je to moguce, ludnica...

Recommended Posts

Odličan je rezultat, odličan :) Još kad se setimo kako je sve to izgledalo pre samo nedelju dana... Ne može čovek da traži više.

Udvostručili smo dosadašnji najbolji bilans. Po prvi put od raspada SFRJ imamo više od jednog zlata. Imamo medalju u 7 (!) sportova. Ma, fenomenalno. :)

Nisam mislio da će svi koji su osvojiti medalju to i uraditi, ali ni za kog od njih pojedinačno mi ne bi bilo preveliko iznenađenje. Izuzetak su košarkašice, za njih stvarno nisam očekivao da imaju ikakvu šansu i neverovatno mi je drago što nisam bio u pravu. :)

• Replies 394
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Nikodije

23

• Timmy

22

• Halvard

22

• Cash

18

Top Posters In This Topic

Да, важна је та разноврсност по спортовима. Нема сакупљања само на једном спорту, што је позитивно.

Sad kad pogledaš samo da je bilo realno u tenisu i streljaštvu, imali bi 10. Priličan uspeh i dokaz da se uz malo poboljšanje u radu i organizaciji u sportskim savezima ostvaruju veliki pomaci u dosta sportova. Šta bi bilo kada bi sve bilo još normalnije ne smem ni da pomislim.

Њујоркер

Pitanje za statisticare: da li su srpski sportisti u okviru bivse drzave pobrali ovoliko medaljana nekim igrama?

Mejscini da su za Srblje ovo bile najuspenije OI od 1912, bez obzira da li smo samostalno ili zajednicki nastupali, ali rekoh da proverim...

A i odoh da se pospem pepelom, s obzirom da sam predvidjao 0-3 medalje.

Pitanje za statisticare: da li su srpski sportisti u okviru bivse drzave pobrali ovoliko medaljana nekim igrama?

Mejscini da su za Srblje ovo bile najuspenije OI od 1912, bez obzira da li smo samostalno ili zajednicki nastupali, ali rekoh da proverim...

A i odoh da se pospem pepelom, s obzirom da sam predvidjao 0-3 medalje.

nije baš odgovor na tvoje pitanje ali je zanimljivo:

https://twitter.com/ciossa101/status/767144233539080197/photo/1

Odličan je rezultat, odličan :) Još kad se setimo kako je sve to izgledalo pre samo nedelju dana... Ne može čovek da traži više.

Udvostručili smo dosadašnji najbolji bilans. Po prvi put od raspada SFRJ imamo više od jednog zlata. Imamo medalju u 7 (!) sportova. Ma, fenomenalno. :)

Nisam mislio da će svi koji su osvojiti medalju to i uraditi, ali ni za kog od njih pojedinačno mi ne bi bilo preveliko iznenađenje. Izuzetak su košarkašice, za njih stvarno nisam očekivao da imaju ikakvu šansu i neverovatno mi je drago što nisam bio u pravu. :)

zlato:

Ivana Spanovic (sto se vise igre priblizavaju to sam ubedjeniji da ce Ivana ici preko 7.10, do 7.18 npr... i da Reese to nece ispratiti)

srebro:

Novak Djokovic (dobija ga Skot u finalu, nazalost)

kosarkasi (mi smo druga najbolja ekipa na svetu, i to cemo dokazati)

neko od strelaca (uvek neko uzme nesto  :D)

vaterpolisti (ako ne zaseremo vec u polufinalu, u finalu cemo usrati 100%)

bronza:

kosarkasice (aj bliv!)

kajak (nekom ce se valjda posreciti... zenski K2 cenim)

obratiti paznju na bold! da se zna ko je najvise verovao u Sonjicu i devojke! 
Stefanek i Tijana in, strelci i NJole out... zaci omasio sam za odbojkasice samo. sto mi je nevidjeno drago!

ali tek mi se sada place kada vidim koji sam rezutat predvideo Ivani. 7.18 :(

Sad kad pogledaš samo da je bilo realno u tenisu i streljaštvu, imali bi 10. Priličan uspeh i dokaz da se uz malo poboljšanje u radu i organizaciji u sportskim savezima ostvaruju veliki pomaci u dosta sportova. Šta bi bilo kada bi sve bilo još normalnije ne smem ni da pomislim.

Moze svasta, ali nasi, gle cuda, nista ne rade po tom pitanju. Umesto toga serviraju ovako instant nagrade za osvajace pa ko se kako snadje.

Ovo jeste odlican rezultat, izuzetno mi je drago zbog uspeha u timskim sportovima posto njih najvise volim. Pominjao sam vec - medalja u timskom sportu ima vecu tezinu od individualnih, teze ih je osvojiti i manje ih je. Dok se za kosarku dodeli 2x3 medalje, za recimo veslanje ima 14 kategorija (za oba pola zbirno), pregrst medalja. To se sve u zbiru ne vidi, mada i ona zbirna lista sluzi samo kao sminka.

Najvise mi zao Novaka, po meni bio je favorit u rangu Bolta i Felpsa, ali nije ga htelo.

Vcras do jos jednog zlata, a za 4 godine Teo barjaktar u Tokiju  :fantom:

kud u maglu Simoviću

Pa nama će se 60-70 sportista vratiti sa medaljom oko vrata :fantom:

poslali 103 u 14 sportova, sa medaljama se vraća njih 54

:blink:

Гласовала за 4-5. 

Злато-Новак, време је и ред је. Можда неки колективни спорт, највероватније ватерполо

Сребро- Ивана Шпановић ,не верујем да може до злата

Бронза- кошаркаши, теквондо

Волела бих да медаље освоје пливач Веља, понеки стрелац и веслачке дисциплине, али стварно не знам колико је то реално. Ако освоје тим лепше.

Nešto sam pogodila, nešto nisam, najdraže mi je što nisam pogodila broj medalja.

Tenis- veliko razočarenje, od Novaka se očekivala medalja, od ostali ništa, da li je do žreba ili nedovoljne energije iz Iguasu vodopada, ko će znati.

Streljaštvo- podbačaj velikih razmera. Da li ih je Jasna Šekarić proklela što je nisu poveli na još jedne OI, ili naprosto nisu dobri verovtno bez odgovora.

Plivanje- Sada je već očigledno da sve što je ikada postignuto u našem plivanju je posledica rada van Srbije, i Čavič i Velja su produkt stranih škola plivanja. Velja  stagnira i pitanje je šta će biti dalje sa njim. Ona klinka od 16 godina je još suviše mlada da bi se znalo da li će ikada postići nešto značajno imajući u vidu da trenira ove.

Veslači/ kajakaši-  od očaja do sjaja. Srebrna medalja u kajaku na 1000 metara je veliki uspeh, dva finala i nekoliko B finala. Repesaž- nova reč koja u srpskom jeziku dobija više značenja.

Rvanje- Zlato. Jedno, imali smo još dva takmičara koji su mogli, ali nisu uspeli.  Čudan sport u kome se dva muškarca u trikoima guraju i hvataju za vratove i guze u parteru. 

Tekvondo- Srebro. Devojka od 18 godina, veliki borac i veliki potencijal. Po svima pokradena u finalu. Milica Mandić podbacila. 

Skok u dalj- bronza- Prva medalja za Srbiju u atletici od pamtiveka.  Kum se raduje na onom svetu. Ivana može da skoći 7,20 to je jasno, i hoće možda još ove godine.

Vaterpolo -Zlato- posle tolikih muka i loših igara u grupi, igra je konačno pronađena i zlato je osvojeno u utakmici koja ni jednog trenutka nije bila neizvesna.

Košarka žene- bronza- Monumentalan uspeh sporta koji je skoro nepostojeći u Srbiji. Redak momenat da smo videli Marinu Maljković da se smeje.

Odbojka ženska- Srebro- devojke su odigrale i iznad svojih mogućnosti, malo se izduvale posle polufinala. Terzić-kandidat za najnesimpatičnijeg čoveka na olimpijadi.

Košarka muška.......

Svi ostali-  turisti, predvođeni Aleksandrom Karakaševićem, debeljkom koji igra ping-pong.

Edited by Arkadija

Nismo loši ni na zbirnoj listi, bez obzira na to što ekipni sportovi nisu adekvatno predstavljeni na toj listi (tu bi trebalo uvesti neko bodovanje, ne baš da se medalja svakog člana računa kao u individualnom sportu, ali o tome drugi put).

Trenutno smo 30, delimo poziciju sa Severnom Korejom. Ako oni i Poljaci ne uzmu ništa, njih preskačemo sigurno večeras, šta god košarkaši uradili. Po istom principu, ako kojim ludilom dobijemo, preskočili bismo i Ukrajinu, Južnu Afriku, Švedsku, Argentinu, Grčku, Iran i Kolumbiju. Solidno društvo, sve u svemu.

kud u maglu Simoviću

tipovao 0-3 očekivao zlato đokovića i vaterpolista plus još neko. vaterpolisti bili viđeni za zlato čak i posle očajnog starta na turniru, a đoković :isuse: ostali više nego prijatno iznenađenje. naročito štepanek, nekako u ovim kolektivnim sportovima, ako jednog ne ide tu je drugi da pogura, davor je bio sam samcat i time ova njegova medalja za mene ima najveći sjaj™

na samom početku sam na tvcg gledao intervju veselina vujovića(zlato u la '84) gde je pričao o tome ko osvaja zlata na oi. slikano je u olimpijskom selu gde on priča kako je sve to 1 veliki cirkus, kako možeš da vidiš sportiste za koje misliš da su sa druge planete, ali da medalje osvajaju samo oni koju su najfokusiraniji na takmičenje. on je molio ove njegove da ne jure felpsa, bolta, đokovića po selu da se slikaju sa njima već da se usresrede na to zašto su došli.

to je sve bilo posle đokovićeve eliminacije, i kad sam malo vratio film, shvatio sam da se do dan pred početak turnira nije mogao otvoriti web a da ne iskoči neka đovakova slika iz sela, menze, sa felpsom perom, mikom i žikom. on faktički nije bio prisutan na tom takmičenju, pa mu je rezultat adekvatan.

maksimalno izražen fokus sam posle primetio kod španovićke, vaterpolista i košarkaša pa su i rezultati bili tu

• Create New...