Jump to content
Timmy

Prognoze osvojenih medalja

96 members have voted

1. 1. Broj osvojenih medalja nasih sportista?

• 0-3, Divac magarac
    • 4-5, nije lose, moglo je i bolje
    • 6-7, lepo, lepse
    • 8-9, wow
    • 10+, dal je to moguce, ludnica...

Recommended Posts

Joe D

po cemu bi bila senzacija da spanovicka ne uzme medalju? koliko ima skakacica sa duzim skokom u sezoni?

Edited by Joe D

theanswer

To što mesecima drži visoku formu je dokaz da tempira formu za Rio?

ne, to što je konstantna u dobrim rezultatima uprkos tome što tempira formu za Rio

"bar 4" je ipak realnija prognoza od "blizu 10" koliko su neki prognozirali.

nisam toliko upoznat sa nasim kajakasima, answer ajde me malo uputi, na osnovu cega tu ocekujes medalju? ko su nam aduti, i kakvi su im rezultati u poslednje vreme?

pisao sam 1000 puta al ajde. k2 200 za muškarce sa grujićem i novakovićem je kandidat broj 1. konstantno su u top3 na kom god hoćeš takmičenju. ekvivalent bi bio recimo da mari ne uzme medalju u tenisu samo da mari češće pobeđuje đokovića recimo. onda k2 500 za žene, tu je bilo problema oko sastava ali na kraju naše 2 najbolje kajakašice su zajedno u timu i neki interni rezultati govore da idu jako dobro. k2 1000 je takođe osvojio medalju na prošlogodišnjem SP. imamo i k4500 za žene koji može da iznenadi jer je manja konkurencija nego u k2 500. novaković u k1 200 takođe..

Halvard

To što mesecima drži visoku formu je dokaz da tempira formu za Rio?

To što godinama drži visoku formu je dokaz da je izuzetno kvalitetna. Devojka na svakom velikom takmičenju u poslednje 4 godina osvaja medalju, rezultati su joj konstantno u top 5 u svetu (računajući i sve one koje skaču po Bajinim Baštama, za razliku od nje), rutinski pobeđuje ili bude u samom vrhu na mitinzima na kojima je konkurencija u rangu finala SP. Ako ona nije favorit za neku od medalja, ne znam ko jeste.

Inače, jedna od najvećih konkurentkinja, svetska šampionka Tijana Bartoleta, nastupa na OI i u sprintu, gde je takođe jedan od glavnih favorita, tako da je pitanje koja će joj disciplina biti prioritet. 

stoka

Ne znam šta je iritantnije, prognoze da uzimamo 10+ medalja ili dve. :D

Niko ne garantuje 10, ali daleko od toga da bi to bila senzacija ...

Zašto ne može da se poredi sa ranijim nastupima na olimpijskim igrama? Zato što po tvrdnji samih olimpijaca, država nikada nije davala više para za njihove pripreme i takmičenja i nikada nisu utvrđene tolike nagrade za osvojene medalje. Mi samo pokušavamo da odredimo broj medalja koji bi bio proporcionalan uloženim sredstvima ...

Naravno, to nije matematička jednačina, ali iskustva sportskih sila (SAD, Kina, Rusija) govore da velika ulaganja u olimpijce donose i velike rezultate ...

Edited by stoka

Nikodije

ne, to što je konstantna u dobrim rezultatima uprkos tome što tempira formu za Rio

pisao sam 1000 puta al ajde. k2 200 za muškarce sa grujićem i novakovićem je kandidat broj 1. konstantno su u top3 na kom god hoćeš takmičenju. ekvivalent bi bio recimo da mari ne uzme medalju u tenisu samo da mari češće pobeđuje đokovića recimo. onda k2 500 za žene, tu je bilo problema oko sastava ali na kraju naše 2 najbolje kajakašice su zajedno u timu i neki interni rezultati govore da idu jako dobro. k2 1000 je takođe osvojio medalju na prošlogodišnjem SP. imamo i k4500 za žene koji može da iznenadi jer je manja konkurencija nego u k2 500. novaković u k1 200 takođe..

hvala.

nisam imao predstavu da smo u kajaku postali takva sila da je medalja prakticno sigurna. ne tako davno kajakasi su nam odlazili zbog losih uslova (mico, stjepan, natasa janjic)

Halvard

po cemu bi bila senzacija da spanovicka ne uzme medalju? koliko ima skakacica sa duzim skokom u sezoni?

Njih tri. Od kojih su dve to uradile na nekom levom mitingu na domaćem terenu, jedna posle toga praktično više nije ni nastupala, dok druga u međunarodnoj konkurenciji skače po pola metra manje. 

Ne radi se samo o tome ko je ostvario vrhunski rezultat, već gde je to uradio i koliko često to radi. Ima dosta onih koji jednom skoče preko 7 m na nekom međuopštinskom takmičenju, pa ih posle nigde nema. Ivana Španović je već dvaput postavljala lični i nacionalni rekord u finalima SP. To je ogromna stvar.

Nikodije

ocigledno ivana ima sampionski mindset i skace najbolje tamo gde je najvaznije, to je velika stvar. medalja u atletici na olimpijadi je grandiozno dostignuce ako bi uspela u tome. cini mi se da jos uvek nemamo olimpijsku medalju u atletici od barselone.

Edited by Nikodije

Halvard

Kakve crne Barselone, nemamo je od Melburna '56. :D 

Nikodije

Kakve crne Barselone, nemamo je od Melburna '56. :D

:D

bogte, ovo je bas sokantna spoznaja.

topic je bio strasno blizu u atlanti, milimetri su ga delili. secam se kako se stap™ tresao u onom odlucujucem skoku, ali ipak je pao. verovatno je i on najbolji dokaz koliko je tesko uzeti medalju na oi, a valjda nema gde sve nije uzeo medalju mimo toga

Edited by Nikodije

Parsons

topiceva medalja u barseloni u skoku uvis je, u najavi, bila sigurnija od ivanine sad ;)

Timmy

ocigledno ivana ima sampionski mindset i skace najbolje tamo gde je najvaznije, to je velika stvar. medalja u atletici na olimpijadi je grandiozno dostignuce ako bi uspela u tome. cini mi se da jos uvek nemamo olimpijsku medalju u atletici od barselone.

Ne. Njen trener vise puta isticao kako ona ne ume da dozira i uvek skace maksimalno. Na svakom takmicenju i u svakoj seriji... A ko je doneo medalju u Barseloni? Sad si me zbunio. Ja uveren da od Mihalica nemamo medalju... edit. ma i nije. Necu da proveravam :)

Edited by Timmy

Halvard

Topić je sa 19 godina osvojio zlato na EP i posle toga više nikad nije uzeo medalju na nekom velikom takmičenju na otvorenom. 

Ivana već u ovom trenutku ima uspešniju karijeru. 

Timmy

Cudi ovoliko nepoverenje u Ivanu. A nikakog razloga za to nema. Npr. i Novak i vaterpolosti su vise puta znali da kiksnu. Pa opet naravno vaze za favorite.

Nikodije

tesko je porediti medalje u atletici i vaterpolu.

Joe D

Cudi ovoliko nepoverenje u Ivanu. A nikakog razloga za to nema. Npr. i Novak i vaterpolosti su vise puta znali da kiksnu. Pa opet naravno vaze za favorite.

oni vaze za favorite zato sto brutalno dominiraju svojim sportovima godinama. ivana je pri vrhu u svojoj disciplini svakako, ali tesko da je uporediva sa njima.