Jump to content

Atletika opšta tema

Timmy

Recommended Posts

Frank Pembleton

Blanka odšepala u sumrak...

Mislim da je ovo kraj za nju...

....shit has hit the fan...

Edited by Frank Pembleton
  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• omiljeni

99

• Halvard

92

• freakns

81

• 189-

71

Top Posters In This Topic

Posted Images

....shit has hit the fan...

32 godine, 2x svetski prvak, drugi rezultat svih vremena... u godini najvece dominacije imala je tu "srecu" da joj se pojavi Tia Hellebaut koja 205 ni na treningu verovatno niije prskocila, i da sa 205 zbog jednog rusenja uzme srebro na OI.

i pored toga, mislim da moze da kaze da je uradila sta je mogla i na miru ode u penziju :)

Carolostadien

Baš to, taj Peking je jedini minus u karijeri, a baš nevjerojatno...da je bar chokala kao recimo Bubka i Lavillenie mnogo puta, ali skoči 205 i osvoji srebro zbog Belgijke koja je te sezone ima SB 194.

Al sad joj se vratilo, medalja sa 197. Ne znam jel netko spomenuo ali u sedmoboju su dvije preskočile 198 :)

Roger Sanchez

Nije mi do nacije, divota atletike i jest da je to (uglavnom) individualni sport - zbog nje mi je žao. Imala je četiri ciklusa prilike za taj vrhunac karijere, nije uspjela ni danas kad joj je moglo biti najlakše. U Londonu 2012. nije htjela skakati, a bila je praktički u istom zdravstvenom stanju kao jučer. Zašto je uopće sad došla, ipak ''skakati ispod svoje razine''? U Londonu joj je to bilo ispod časti, sad su stisle atletičarske godine pa sila boga ne pita...

Neka gleda Saru sad na povratku, djevojka je došla na svoje prve Olimpijske i dva dana zaredom bacala najbolje u svom mladom životu. Sad može okačiti rame o klin, ili uživati sljedećih osam godina, može što god hoće - ona je dokazala da ima ono ''to'' što te čini olimpijskim prvakom, sada i zauvijek. Blanka nije i nikad više ni neće.

Edited by Roger Sanchez
Roger Sanchez

Nije to ni na jednoj nozi, nego je eto Svevišnji sišao s neba, uzeo nekoj od tih zdravih žena s dvije zdrave noge medalju i dao je njoj.

''Sreća, što je sve gotovo. Bila je ovo jedna od najtežih i najbolnijih godina u mom životu. Napokon, kraj je svega i sad ću se moći posvetiti i životu, ali i karijeri te se napokon odmoriti kako treba'', rekla je Blanka pa je dodala kako joj ništa nije bilo jasno:

''S preskočenih 197 mislila sam da sam peta, kad ono treća. Poseban je ovo dan za mene. Ovo je Božje čudo. Znam da sam to rekla i nakon kvalifikacija, ali osvojiti medalju u ovakvim okolnostima ne mogu i ne smijem pripisati samo sebi. Gospodin me doveo tu gdje sam sad. Nisam se mogla ni zatrčati, jedva sam tenisice mogla navući, došla sam u Rio sam na vjeru, a tamo gdje sam ja stala, on je preuzeo kormilo i nastavio je.''

Bol je bila prejaka, no Blanka je stisnula zube.

''Taj skok nisam nikad vježbala, ali drugog izbora nije bilo. Desna me noga toliko boljela da je to bio jedini način. Znate kakva je to bol, kao da vas dolje neko reže nožem. Nisam se imala vremena oporaviti kako treba nakon operacije, užasno je to teško. Trebalo je vremena, a njega nisam imala. Ovo što sam napravila ogroman je motiv za mane i motiv za dalje. Neki su mislili da sam gotova, da je ovo kraj, ali meni je toliko lijepo, da mi se neda nikud. Znam da su se mnogi molili za mene, ali meni je i dalje toliko lijepo, da mi se nikud ne žuri'', dodala je Blanka, koja se zahvalila svima koji su molili za nju i vjerovali u nju:

''Želim se zahvaliti svima koji su molili za mene. Znam da je toliko ljudi koji su molili za mene da su i Bogu više dosadili, pa se on smilovao i dao mi medalju.

Svevišnji srećom zna da ne treba pretjeravat, pa joj zlato i naslov nikad neće udijeliti, dosta je i ovako uzeo drugima da bi dao svojoj službenici Blanki.

Edited by Roger Sanchez
Frank Pembleton

Odsepajte malo u sumrak...

Uprite dignut kurac u nekog iz svoje okoline...

Jednom nogom bronza... Ako to ne vredi, bar je njome zaradila godisnju srpsku platu...

Ajde smiri se...

Meni je iskreno žao, napisao sam odšepala kao ilustraciju koliko je bilo loše stanje u kojem je. I što, na žalost ona teško može prevazići ovu povredu. A to jednom nogom bronza, može i da se kaže "bronza sa sa skromnim rezultatom 1.97"

Ovaj put ne treba napadati Blanku jer je povreda omela ... Bilo je pitanje da li će uopšte otići na Igre. Ali zaista šteta što u trećem pokušaju nije preskočila dva metra, imala je visinu i samo je malo guzom pipnula letvicu i srušila. To bi zaista bio filmski završetak karijere, da hramljući osvoji zlatnu medalju skokom u poslednjem pokušaju ...

Iako ove sezone gotovo uopšte nije skakala na takmičenjima i u Riju joj je 1.97 bio najbolji rezultat sezone, sportsko-statistički portal Infostrada joj je uoči Igara ipak namenio medalju. Omašili su samo za sjaj, procenili su da će uzeti srebro ...

Edited by stoka

Ajde smiri se...

Moja greska... Predoziran sam TVom i forumom i pljuvacinom (i na koji nacin) svega sto neko postigne, ma svega sto neko radi. I to u zemlji gde citac kilovata u 2016. od 7 puta 5 pogresi pa mi se racuni krecu od -16000 do +350000 din uz rekord u martu od 2kw, a sa tetkicom pregovaram kad dobrovoljno da dam trombocite.

Izvinjavam se, valjda necu ponoviti gresku.

Neka gleda Saru sad na povratku, djevojka je došla na svoje prve Olimpijske i dva dana zaredom bacala najbolje u svom mladom životu. Sad može okačiti rame o klin, ili uživati sljedećih osam godina, može što god hoće - ona je dokazala da ima ono ''to'' što te čini olimpijskim prvakom, sada i zauvijek. Blanka nije i nikad više ni neće.

Nije uopšte fer porediti to tako. Rezultat koji je Blanka Vlašić ostvarila u Pekingu je relativno gledano kvalitetniji od ovog Sare Kolak u Riju. U Pekingu je bilo možda i najkvalitetnije olimpijsko finale skoka u vis u istoriji, finale koplja u Riju svakako nije, zapravo, bio je to najkraći pobednički hitac otkad je uveden novi model koplja. Naravno, ne kažem da Sara Kolak nije ostvarila vrhunski rezultat, apsolutno jeste, ali jeste i Blanka Vlašić svojevremeno. Druga je stvar što su kockice tako pale da je jednoj to bilo dovoljno za zlato, a drugoj "tek" za srebro.

I kažem to iako mi je Sara Kolak zapravo neuporedivo simpatičnija od Blanke. 

Roger Sanchez

Nije uopšte fer porediti to tako. Rezultat koji je Blanka Vlašić ostvarila u Pekingu je relativno gledano kvalitetniji od ovog Sare Kolak u Riju. U Pekingu je bilo možda i najkvalitetnije olimpijsko finale skoka u vis u istoriji, finale koplja u Riju svakako nije, zapravo, bio je to najkraći pobednički hitac otkad je uveden novi model koplja. Naravno, ne kažem da Sara Kolak nije ostvarila vrhunski rezultat, apsolutno jeste, ali jeste i Blanka Vlašić svojevremeno. Druga je stvar što su kockice tako pale da je jednoj to bilo dovoljno za zlato, a drugoj "tek" za srebro.

I kažem to iako mi je Sara Kolak zapravo neuporedivo simpatičnija od Blanke. 

Pričamo na dva razboja, prema dva koordinatna sistema. Na olimpijskim igrama jednostavno treba biti najbolji među finalistima. Tiji nisu kockice pale 2008., nego je tog dana odlučila biti najbolja i tu je odluku i uspjela ostvariti.

Da su na olimpijskim natjecanjima najbitniji rezultati, svaki bi se put za naslov trebalo rušiti rekorde. Dakle, da je Blanka 2008. u Pekingu skočila više od 205, što je uspjela i prije i poslije toga, imala bi the medalju. Čičerovoj je 2012. bilo dosta 203, pa je ipak išla i na 205 i preskočila, čisto da se pokaže. Blanka se nije ni pojavila jer je bila jednako bolesna i nepripremljena kao što je bila jučer, ali jučer, eto, godine, sat sve glasnije otkucava, do Tokija je 4 duge godine. A nakon ovoga ona razmišlja o kraju karijere.

U povijesti sporta ostat će više zapamćena kao najbolja skakačica 21. st. koja nikad nije osvojila olimpijski naslov. Koliko ja znam o tome kako sportaši razmišljaju o tome što je trofej i što je za pamćenje, to je jedan teški osobni neuspjeh. Slesarenko ima treći najbolji skok, iza Blankinog, ali je to skočila na olimpijskom natjecanju i to je i olimpijski rekord.

Sara je olimpijska prvakinja u svojoj 21. godini. Odlučila je biti najbolja i to je i ostvarila. Ona Čehinja, dvostruka, ali sad zbog Sare ne i trostruka prvakinja, kao i Slovenka koju trenira Sarin trener, izjavile su obadvije da joj se posrećilo kad ih je nadbacala. To je ta filozofija a la Blanka.

Edited by Roger Sanchez

Svaka cast Blanki :Hail: :hail: 

Ovo sto Roger pise je  :puke:  Tako se posrati o vrhunskoj atletskoj karijeri je blago receno smesno. Udarila dva zlata u glavu pa se izgubio kompas i mlati se za medalju. Bronzanu.