Jump to content
Sign in to follow this  
Timmy

Atletika opšta tema

Recommended Posts

borris_

Moze se odrediti kada imas prirodno povecan broj testosterona i kada je vjestacki?

freakns

Moze se odrediti kada imas prirodno povecan broj testosterona i kada je vjestacki?

ne.

zato su se neki i borili da se ukine granica kod zena, ali mislim da to ipak nece proci.

problemi sa time su sto svi mi imamo razliciti nivo testosterona. ti i ja nemamo isti, ni Timmi ni Answer... ono sto je slucaj u 99% jeste da je nas testosteron veci nego kod proizvoljno odabrane zene jer se on luci iz testisa i jajnika, pri cemu testisi luce daleko vecu kolicinu. ono sto je zajeb, to je da se testosteron takodje luci i iz nadbubreznih zlezda, sto dovodi do toga da neke zene imaju "prirodno" povecan nivo testosterona. ali taj nivo ne moze biti ni blizu onoga sto proizvodi muskarac, jer neka "norma" je da muskarac proizvodi oko 20-25 puta vecu kolicinu nego zena, dok u organizmu zadrzava oko 10 puta vise nego zena. tako da zene mogu da luce vise testosterona nago uobicajeno, ali ga nece zadrzavati u telu vise. pa tako imas slucajeve zena sa brkovima, povecanom misicnom strukturom i slicno... ali njihov lvl testosterona u organizmu ne moze biti ni priblizan muskom(fun fact, nepravilno povecavanje testosterona izaziva brkovr kod zena, ali i povecanje sisa kod muskaraca)

ovo sto je slucaj kod Semenye jeste da ona "prirodno" koristi anabolicke steroide. jer ako je istina da je hermafrodit, ona ima spoljni izgled zene, ali i musku hormonalnu strukturu. samim tim, ima ogromnu sportsku prednost u odnosu na druge zene. kolika je to prednost moze da ti kaze da su na prvenstvu Srbije za seniore ove godine trcani bolji rezultati nego sto je WR Kratochvilove(a ono sto su ona i Olizarernko istrcale 80ih je misaona imenica danas... mislim da je Jelimo jedina imala rezultat blizu WR u zadnjih 20 godina)

Mors

Kolašinac bacio 20.96m van konkurencije na prvenstvu Hrvatske. Možda i uđe u finale. Finale će biti interesantno, sigurno će biti hica preko 22m. Kovač iz SADa, Storl, Bukovecki, a uvek ima neko ko iznenadi. Kao sto rekoh dosta takmicara je prebacilo 20.5m. BiH ima tri predstavnika ali pitanje, mislim da niko nece u finale, Hamza Alic i Kemal Mesic uvek ima prijavljene daljine visoke, a u kvalifikacijama po 19m...

Halvard

Pa da, tipično za njega, prošle nedelje odustane od mitinga Dijamantske lige, sad ostvari najbolji rezultat sezone na nekom lokalnom takmičenju. Mislim da je baš toliko bacao i u Senti pre par meseci. 

U svakom slučaju, može do finala ako bude fizički spreman. 

Mors

Jeste isti rezultat je bacio u Senti. Kako sam ga video na EP nije mi izgledao fit, bilo je prica o povredi. Ko zna...

Timmy

Pomenusmo je na drugom topicu, al mora i ovde. Najvecu borbu i najbolje rezultate ocekujem u 3000 stipl za zene. Mala Ruth Jebet iz Bahreina i Kenijka Kiyeng Jepkemoi imaju odlicne sezone i jedna drugu bukvalno teraju na bolje rezultate. I usudjujem se da prognoziram da ce obe trcati bolje od trenutnog WR koji drzi Galkina. Prisle su mu na sekundu i trenutno su No2 i No3 svih vremena. Al ce se to promeniti posle Rija :)

John Coltrane

Moze neki podsetnik na pm kad na red dodje

12-12.jpg

Mors

Moze neki podsetnik na pm kad na red dodje

...

Svakako. Mada teško, i polufinale je uspeh za nju. Mada zašto da ne ima šanse za finale, ali ne svakako za medalju. Ajde mi što smo slabi ali Bugari? Već nekoliko OI ne mogu da se spoje, sad je pitanje da li će uzeti medalju uopšte! Jedino rvanje može da ih iznenadi od 12 medalja u Atini 2004, do 2 u Londonu i verovatno nijedne u Riju...

Ko je prvi od naših u atletici? Tj ko prvi izlazi na borilišta.

Drug Chabor

Amela Terzić u petak kreće sa kvalifikacijama na 1500 metara, Tamara Salaški u subotu kvalifikacije na 400m, Olivera Jevtić u nedelju trči maraton... 

aram

ma ne mislim samo na nase, jel od petka tek krece uopste atletika?

Grandilof

ma ne mislim samo na nase, jel od petka tek krece uopste atletika?

Da, sedmoboj, neke kvalifikacije i 3 finala 20km hodaci i 10km i kugla za zene. U nedleju je trka na 100m upisite to odmah, u subotu ce biti 2 od 4 runde kvalifikacija.

freakns

inace, u nedelju program pocinje u pola 2 ujutru... 

znaci zimi, kada vec imaju probleme s vremenom, program po lokalnom vremenu pocinje u pola 9 uvece... jebo vam NBC svima mater

Grandilof

Preterase ga vala bas, takmicenja im zavrsavaju posle ponoci po lokalnom. Plivanje isto tesko za gledati, sad vidim i ovde mrka kapa da nesto ranije bude.