Jump to content

Atletika opšta tema

Timmy

Recommended Posts

• Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• omiljeni

99

• Halvard

92

• freakns

81

• 189-

71

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne bih bio tako ubedjen. Prosle godine je bas Reese zasrala u kvalifikacijama. Drugo uvek neko moze odskociti, usere ga skok. Zato sam rekao tik preko sedam. Mada videcemo. Kugla je specificna disciplina sto se tice kvalifikacija, mnogi imaju dobre daljine kao prijavljene kao sto si rekao ko zna gde su bacali, i Kolasinac je bacio 20.96 u Senti. Drugo uvek ima kvalifikaciona crta koja mislim da ce biti 20.50 ove godine uzimajuci u obzir jacinu takmicara i prijavljene najbolje daljine. Dudas je bio sa 8257, 13 ako se dobro secam, a pride sad nema Rusa. No videcemo. A Amela kao sto rekoh hitno mora da promeni trenera. Trener je ogranicen i to je to.

Darija Klisina nista nije pokazala vec 2 godine, nema rezultate. Treninzi ehhh hah. To kao i Kolasinac sto baca preko 21m na stadionima u Malom Mokrom Lugu uvek na treninzima, a na takmicenju nikad.

Joj nešto mi se ne da da navijam za Španovićku pa to ti je. S druge strane, ista takva lujka i još dominantnija, Perkovićka, mi je simpatična i za nju ću navijati svim srcem.

Normalno kad si Hrvat. Navijas za svoje sto je logicno.

Zanimljiva situacija u ženskoj konkurenciji na 800 m. Glavne favoritkinje za medalje su Kaster Semenja iz Južne Afrike (neporažena ove sezone, apsolutni favorit za zlato), Fransin Nijonsaba iz Burundija i Margaret Vambui iz Kenije. Sve tri imaju neki oblik interseksualnosti, tj. primarne polne karakteristike i žena i muškaraca. Do sada su ovakve takmičarke morale da se podvrgavaju terapiji koja smanjuje nivo testosterona da bi im bilo dozvoljeno da učestvuju u ženskoj konkurenciji, prošle godine je IAAF odlučio da to nije potrebno nakon što se jedna indijska atletičarka sa ovakvim stanjem žalila sudu zbog diskriminacije. 

Od tada je Kaster Semenja potpuno dominantna i izgleda kao da je u stanju da svakog časa obori famozni svetski rekord Jarmile Kratohvilove, samo kad bi se još malo potrudila. Deluje kao da svaku trku trči sa 70-80% snage.

Naravno, neke njihove rivalke uopšte nisu oduševljene ovakvim razvojem situacije.

Inače, poslednjih dana je bilo još pozitivnih doping testova. Ponovno testiranje rezultata iz Pekinga oborilo je tadašnju pobednicu u bacanju kladiva, Beloruskinju Aksanu Mjenkovu, očekuje se da će joj biti oduzeta zlatna medalja. Njen trener je to nazvao zaverom terorističke organizacije WADA protiv Slovena. 

Nedavno je suspendovan i jedan od trenutno najboljih svetskih bacača koplja, Egipćanin Ihab Abdelrahman. On tvrdi da se radi o nameštaljci od strane Olimpijskog komiteta Egipta, koji mu se sveti jer je odbio da radi sa trenerom kog su mu odredili. 

Edited by Halvard

ni ja se zbog spanovicke nesto ne cimam previse..

drago mi je zbog semenye, nakon sto je dominirala i posle toga izgubila nekoliko sezona zbog onih optuzbi, drago mi je da je opet najbolja.

Zanimljiva situacija u ženskoj konkurenciji na 800 m. Glavne favoritkinje za medalje su Kaster Semenja iz Južne Afrike (neporažena ove sezone, apsolutni favorit za zlato), Fransin Nijonsaba iz Burundija i Margaret Vambui iz Kenije. Sve tri imaju neki oblik interseksualnosti, tj. primarne polne karakteristike i žena i muškaraca. Do sada su ovakve takmičarke morale da se podvrgavaju terapiji koja smanjuje nivo testosterona da bi im bilo dozvoljeno da učestvuju u ženskoj konkurenciji, prošle godine je IAAF odlučio da to nije potrebno nakon što se jedna indijska atletičarka sa ovakvim stanjem žalila sudu zbog diskriminacije.

Od tada je Kaster Semenja potpuno dominantna i izgleda kao da je u stanju da svakog časa obori famozni svetski rekord Jarmile Kratohvilove, samo kad bi se još malo potrudila. Deluje kao da svaku trku trči sa 70-80% snage.

Naravno, neke njihove rivalke uopšte nisu oduševljene ovakvim razvojem situacije.

Čak je i Kratohvilova pojam ženstvenosti u odnosu na Semenju. Ako ne pustimo takve da se takmiče u ženskoj konkurenciji, onda je to diskriminacija. A šta ćemo onda sa diskriminacijom svih ostalih takmičarki koje su u startu u neravnopravnom položaju? Edited by stoka
Frank Pembleton

Meni to sad prelazi u frikšou...Hoćemo li imati muškarce koji "varaju" pol da bi uzeli medalju?

....shit has hit the fan...

ni ja se zbog spanovicke nesto ne cimam previse..

drago mi je zbog semenye, nakon sto je dominirala i posle toga izgubila nekoliko sezona zbog onih optuzbi, drago mi je da je opet najbolja.

Semenya nije zena.

ja shvatam da je priroda nekada okrutna prema ljudima, i da ne moramo biti i mi, ali jedan od prvih dopinga je bio kljukanje testosteronom, pa je uvedena granica ne samo za zene vec i za muskarce. i sada taj nivo za Semanyu ne vazi jer ona prirodno ima povecan nivo testosterona? kako je to posteno prema drugim devojkama?

Meni to sad prelazi u frikšou...Hoćemo li imati muškarce koji "varaju" pol da bi uzeli medalju?

....shit has hit the fan...

kako mislis hocemo li? :D

Stella Walsh? Ewa Klobukowska? pa one ruske "sestre", pa holandjanka... ne znam im svima imena, ali ima ih podosta, a to su "samo" transgender sportisti. interesantno, svi su se takmicili u zenskoj konkurenciji, a mnogi su nakon karijera menjali pol...

Ti znas da ona nije zena :isuse::frust:

dobro, zena je.

https://www.theguardian.com/sport/2016/jul/29/what-is-an-intersex-athlete-explaining-the-case-of-caster-semenya

ne znam samo zasto je niko ne oslovljava kao zenu.... ni sto su krili rezultate gender testa, verovatno su utvrili da je zena, pa nisu hteli da objave uz obrazlozenje da nece da je ponizvaju (pa je procurelo da su nasli da nema matericu i jajnike, a ima povucene testise, sve oblici hermafrodita), vec su rekli da "moze da se takmici sa zenama ali da mora da uzima hormonsku terapiju", pa je to ukinuto prosle godine, i gle iznenadjenja, Semenya se naprasno oslobodila svih psihickih pritisaka koje je osecala pa pocela da trci kao pre terapije...

svakako je zena.

ps. ovde ne mislim da zenu kao drustveno prihvatljivu normu. ako se oseca kao zena, onda jeste zena, bez obzira na biologiju. govorimo iskljucivo o pojmu zena u sportu.

Dok je njoj dozvoljeno da trci kao zena besmisleno je pricati o tacnosti toga. Ima valjda neko pametniji od nas, kome je to posao, da donese odluku. Mislim da na forumu oko ovoga treba da se primenjuje isto pravilo kao i za doping. 

u pravu je timmy, poenta je u prirodnosti, neko ima prirodno neki nivo jebiga šta da se radi, to je opet prirodno nije do toga došlo dopingom. neko prirodno ima veći odraz pa mu ne zabranjuju da igra odbojku recimo