Jump to content
Timmy

Atletika opšta tema

Recommended Posts

Timmy

Blize se OI, red je da se otvori tema.

Vest stara par dana, ali poprilicno bezveze situacija. Kendra Herison nije izborila plasman na njihovim kvalifikacijama, a posle nekoliko dana obirila svetski rekord Donkove od pre skoro 30 godina. Meni doslo da zaplacem kad je onoliko plakala na kraju. Tuzno u picku materinu :(

Grandilof

A sta ces, oni su bas rigorozni po tom pitanju i jave se takvi primeri, meni onako uvek ostalo u secanju kako je jednom Sanya Richards cini mi se za SP '07, ne za OI, cele sezone razvalila, postavila i neki rekord i onda bila cetvrta tu i nikom nista. Kad sam vec kod nje povredila se na trialsima sada za OI i odlucila da zavrsi karijeru, a mogla je sigurno uzeti medalju barem u 4x400.

Halvard

Američki tim može sebi da priušti taj gubitak, svejedno će imati zlato na 100m s preponama. 

Od najboljih ove sezone neće biti ni Đanmarka Tamberija. Pominjao sam već da se povredio 5 minuta nakon što je ostvario vodeći rezultat sezone u skoku u vis, morao je na operaciju i definitivno ga neće biti u Riju. 

Mors

Američki tim može sebi da priušti taj gubitak, svejedno će imati zlato na 100m s preponama. 

Od najboljih ove sezone neće biti ni Đanmarka Tamberija. Pominjao sam već da se povredio 5 minuta nakon što je ostvario vodeći rezultat sezone u skoku u vis, morao je na operaciju i definitivno ga neće biti u Riju. 

Najbolji rezultat sezone ima Mutaz Eza Barshim 2.40m. Šteta za Tamberija polubradatog bio je najkonstantniji ove sezone, ali skok uvis je uvek nepoznanica, dosta favorita ima za visok plasman bez obzira na formu prethonu: Baršim, Bondarenko, Derek Druin, kinez zaboravih mu ime... pa onda stare kuke poput Grabarža, Donalda Tomasa itd. Šteta i za Uhova ali to je već sasvim druga tema.

Kad smo se dotakli atletike treba spomenuti legendarnog Kima Kolinsa iz Karipske države St. Kits i Nevis, bivšeg svetskog prvaka, koji će učestvovati na 100m i u štafeti 4x100m na OI a napunio je 40 godina! Čak šta više ove godine je ostvario najbolji rezultat karijere.

Halvard

Skok u vis bi svakako trebalo da bude jedno od uzbudljivijih i kvalitetnijih takmičenja, posebno će biti zanimljivo videti hoće li se Baršim izboriti sa pritiskom nakon nekoliko neuspeha na najvećoj sceni u poslednjim sezonama. 

U ženskoj konkurenciji, sa druge strane, nikad nije bila lošija situacije, medalje se osvajaju na visinama koje su pre 10 godina otvarale finale. Ne bi me uopšte čudilo da polu-penzionisana Blanka Vlašić osvoji medalju, pa čak i zlato.

U skoku u dalj je otprilike obrnuta situacija. 

Mors

Skok u vis bi svakako trebalo da bude jedno od uzbudljivijih i kvalitetnijih takmičenja, posebno će biti zanimljivo videti hoće li se Baršim izboriti sa pritiskom nakon nekoliko neuspeha na najvećoj sceni u poslednjim sezonama. 

U ženskoj konkurenciji, sa druge strane, nikad nije bila lošija situacije, medalje se osvajaju na visinama koje su pre 10 godina otvarale finale. Ne bi me uopšte čudilo da polu-penzionisana Blanka Vlašić osvoji medalju, pa čak i zlato.

Teško Vlašićka možda na iskustvo ali nisam siguran. Ja tu tipujem pre na matoru Ruth Beitiu. Svakako rezultat od 2.00 i preko verovatno donosi zlato. Ne treba otpisivati ni Šonti Lav iz SAD ili Lavine Spenser iz Svete Lucije. Zaista nikad lošija sezona što se tiče ženskog skoka uvis.

stoka

Blanka je velika misterija, kladionice je svrstavaju među favorite, mada se ove sezone gotovo nije ni takmičila ...

Sve u svemu, čudna Blankina karijera. Ogroman potencijal ali dugo vremena nedokazan, zbog čega su je prozvali luzerkom. Pa onda par briljantnih sezona kada je osvojila sve što se moglo osvojiti. I onda početnički tretman njene povređene Ahilove tetive i pauza u vreme sportskog zenita, baš kada je trebalo da juriša i na svetski rekord ...

Timmy

Evo Blankinog intervjua od pre par meseci 

Ona je meni premnogo :wub: :wub:

I ista emisija sa Ivanom

Edited by Timmy

James Marshall

Joj nešto mi se ne da da navijam za Španovićku pa to ti je. S druge strane, ista takva lujka i još dominantnija, Perkovićka, mi je simpatična i za nju ću navijati svim srcem.

freakns

nema Kuchine i Chicherove. Kuchina bi bila verovatno prvi favorit za zlato a Chicerova jedina uz Blanku i jos jednu ruskinju ima skok preko 202+

definitivno je tu smena generacija, i to velika. treba sacekati jos par godina za Cunningham, Levchenko i Aksenovu da idu preko 200. mada,

a i generalno, zenska atletika ce dosta biti ostecena bez Ruskinja... a najinteresantnije u zenskoj(uz dalj, naravno), ce mi biti Schippers vs Thompson vs Bowie. 

kod muskaraca ce biti mnogo interesantnije Gatlin vs Usa, kenijci i etoiopljani vs Farrah. cak bi i 400 moglo biti ludilo, Merritt, James i Niekerk

Grandilof

Ne bih se ja kladio ni protiv Shelly-Ann, i ona kao i Bolt juri trece zlato na 100m, vec ima 3 sa SP. Naravno nadam se Schippers i na 100m i 200m, mada vece su sanse na 200m.

Mors

Nisam siguran za Šeli En Frejzer-Prajs. Velika je konkurencija ove godine na 100m kod žena. Osim Dafne Šipers ima još dosta favorita za najsajniju medalju. Amerikanka Tori Bovi je odlična ove godine, pa Elejn Tompson sa Jamajke sjajno trči, tu su i Afrikanke poput Muriel Ahur i Ta-Lu iz Obale Slonovače, Okagbare iz Nigerije, druge dve Amerikanke, ne sme se podceniti Bartoleta bez obzira što učestvuje i u skoku u dalj. Biće veoma zanimljiva atletika ove godine na OI pogotovo što nema Rusa.

Mors

Šta očekivati od naših u atleticatletici, evo moje prognoze uzevši formu i discipline:

1) Prvi i po meni jedini favorit za medalju je naravno Ivana Španović. Nezahvalno je reći, jer je u pitanju tehnička discplina. Sitnice odlučuju. Nadam se makar bronzi ali biće za nju potrebno skakati sigurno tik preko sedam negde oko 7.05

2) Asmir Kolašinac - da li je zalečio povredu, ne deluje spremno, pustio je stomak videlo se na Ep. Nadam se uz neko iskustvo da će ući u finale.

3) Mihael Dudaš u desetoboju se nadam da će probiti granicu od 8300 bodova, što bi bilo dovoljno za prvih deset. U dobroj je formi, popravio je neke tehničke discipline!

4) Tamara Salaški, uspeh je ako prodje kvalifikacije ili obori nacionalni rekord.

5) Milan Ristić na 110m prepone ima sjajnu sezonu iza sebe. Nadam se i za njega da će dati sve od sebe.

6) Olivera Jevtić ne verujem da će završiti trku. Maratonka je već stara a i posle Ria mislim da ide u penziju. Znači uspeh je završiti trku i to ispod 2:40.

7,8,9) Hodači imaju ceo tim po prvi put čini mi se što je sjajno. Jedino nesto ocekujem od Savanovića koji je mladji od blizanaca a i trenira ga Raković. Ako ga blizanci poguraju moze do prvih 20. Njih dvoje cisto sumnjam da ce zavrsiti trku.

10) Dragana Tomasevic je veteranka i ocekujem nista tj ocekujem tri prestupa ili 51,67m ili slicnu mini daljinu.

11) Andjelko Risticevic ako istrci maraton ceo bice sjajno

12) i za kraj najmladja Amela Terzic. Sta reci o njoj? Ne ocekujem nista. Ispasce u obe kvalifikacione trke. A zasto? Zato sto joj je trener ogranicen. To je kros trener za kroseve rtsa i slicno a ne za ozbiljna atletska takmicenja. To se i pokazuje vec 2 godine. Čovek ne zna da joj postavi i objasni taktiku trčanja.

Timmy

Mene je Amela odusevila u polufinalu na EP. Cini se da ima veliki potencijal. Naravno sada bi finale bilo uspeh i nadam se da moze da udje na 1500.

Ivana je neverovatno konstanta poslednjih par godina, tempira formu odavno za OI i bilo bi iznenadjenje da ne uzme medalju. Ris je veliki favorit za zlato, verovatno ce ici preko 7.20. Mislim da Ivana moze do novog rekorda oko 7.10. Eventualno da se jos jedna umesa na tim daljinama... Naravno, tehnicka je disciplina, svasta je moguce, ali njih dve ipak odskacu.

freakns

Šta očekivati od naših u atleticatletici, evo moje prognoze uzevši formu i discipline:

1) Prvi i po meni jedini favorit za medalju je naravno Ivana Španović. Nezahvalno je reći, jer je u pitanju tehnička discplina. Sitnice odlučuju. Nadam se makar bronzi ali biće za nju potrebno skakati sigurno tik preko sedam negde oko 7.05

2) Asmir Kolašinac - da li je zalečio povredu, ne deluje spremno, pustio je stomak videlo se na Ep. Nadam se uz neko iskustvo da će ući u finale.

3) Mihael Dudaš u desetoboju se nadam da će probiti granicu od 8300 bodova, što bi bilo dovoljno za prvih deset. U dobroj je formi, popravio je neke tehničke discipline!

4) Tamara Salaški, uspeh je ako prodje kvalifikacije ili obori nacionalni rekord.

5) Milan Ristić na 110m prepone ima sjajnu sezonu iza sebe. Nadam se i za njega da će dati sve od sebe.

6) Olivera Jevtić ne verujem da će završiti trku. Maratonka je već stara a i posle Ria mislim da ide u penziju. Znači uspeh je završiti trku i to ispod 2:40.

7,8,9) Hodači imaju ceo tim po prvi put čini mi se što je sjajno. Jedino nesto ocekujem od Savanovića koji je mladji od blizanaca a i trenira ga Raković. Ako ga blizanci poguraju moze do prvih 20. Njih dvoje cisto sumnjam da ce zavrsiti trku.

10) Dragana Tomasevic je veteranka i ocekujem nista tj ocekujem tri prestupa ili 51,67m ili slicnu mini daljinu.

11) Andjelko Risticevic ako istrci maraton ceo bice sjajno

12) i za kraj najmladja Amela Terzic. Sta reci o njoj? Ne ocekujem nista. Ispasce u obe kvalifikacione trke. A zasto? Zato sto joj je trener ogranicen. To je kros trener za kroseve rtsa i slicno a ne za ozbiljna atletska takmicenja. To se i pokazuje vec 2 godine. Čovek ne zna da joj postavi i objasni taktiku trčanja.

nema sanse da ce za medalju trebati preko 7.

ono sto ja ocekujem, to je da neka od "favoritkinja" zasere u kvalifikacijama(Reese i Ivana su najkonstantnije, tako da valjda nece njih dve :) ). Reese mislim da ide preko 7.15, a Ivana ako bude imala dan moze i do 7.10 osecam. od ostalih, ne znam... Nettey, Bartoletta i Proctor mozda. ona nemica i Stratton imaju ove godine preko 7, ali to je valjda u njihvim Bajinim Bastama, ovde ih ne vidim preko 6.90, kamoli do 7.05

Kolasinac ce morati vraski dobro da baci za finale, odlicna je kugla ove godine. Dudas ako ode preko 8300, to bi bilo sjajno, ali nisam siguran da ce biti za top 10. ostali nemaju sta da traze. nema taktike koja moze pomoci Ameli, ona treba u kvalifikacijama da trci ispod 4.15, pa sta joj bude. nema ona kvalitet da trci takticke trke, vec upri :)