Jump to content
Sign in to follow this  
Timmy

Kosarkaske reprezentacije pred RIO

Recommended Posts

Heaviside

Dobro sad, jeste mu bilo to SP bitna tacka u karijeri, ali je ipak tek ove sezone eksplodirao. Otkazao je repki da sanira sitne povrede i radi na sebi i postao za klasu bolji igrac. Nemam pojma sta bi bilo da se odazvao, samo iznosim cinjenice.

harper

Dobro sad, jeste mu bilo to SP bitna tacka u karijeri, ali je ipak tek ove sezone eksplodirao. Otkazao je repki da sanira sitne povrede i radi na sebi i postao za klasu bolji igrac. Nemam pojma sta bi bilo da se odazvao, samo iznosim cinjenice.

On se samo pojavio na tom SP kao iznenadjenje za sve, igrao je malo i nista bitno. Prosle godine nije ni igrao zbog povrede. Koliko je moglo da se vidi tokom kvalifikacija, ni na Olimpijadi verovatno nece imati mnogo vecu ulogu nego sto je imao pretprosle godine, posto Djordjevic, s pravom, ima vece poverenje u drugog Stefana. Problem je to sto se ime trenera kod kojeg je napredovao na ovom forumu deli uz Xanax i Bromazepam pa ponekad mora da se napise da je, eto, Jovke doziveo stelarni napredak u reprezentaciji, iako to prosto nije tacno.

Miralem

neverovatno.

Heaviside

Sta je neverovatno?

Napredovao je ekstremno u poslednje dve sezone bez dana provedenog u reprezentaciji.

Ajde lepo napisi uporednu analizu njegovih partija sa kraja sezone u Radnickom i pocetka prve sezone u Zvezdi, pa ako je veca razlika nego u partijama sa pocetka prosle i kraje ove sezone, onda si u pravu.

borris_

Nevjerovatno je da igrac kada napreduje to je do kluba (sto je djelimicno tacno jer se ipak i on pita) a kada stagnira to je samo radi reprezentacije.

Heaviside

Pa jeste neverovatno. Toliko neverovatno da to niko nije napisao. Ako mi je promaklo, molim te mi daj neki citat ili objasni odakle si to zakljucio. Ono sa cime se slazem je da nijedan igrac u poslednje dve godine nije eksplodirao u reprezentaciji. Fins fleet je naveo Jovica, ja se sa time ne slazem, napisao sam i zasto. Ako imas nekog drugog, napisi, mozda mi ne pada na pamet.

edit:

vezano za klubove, mislim da je poprilicno ocigledno da je u klubu moralo bolje da se radi sa dangubicem. to je uzeto kao cinjenica na ovom topiku i niko je neosporava.

Edited by Heaviside

Joe D

igraci ne napreduju kroz reprezentaciju u velikoj meri, ceo proces priprema tu ne moze da bude prilagodjen poprvaljanju nedostataka pojedinaca. reprezentacija moze da pomogne da se stekne neko samopouzdanje i da se radi svaki dan sa vrhunskim igracima i stekne neki uvid u njihove navike i razmisljanja o profesiji. jovic i kalinic tesko da bi bili negde bez reprezentacije, ali jos teze bi bili negde da nisu krvnicki radili preko sezone u klubu, kao i svaki drugi igrac. osim mozda raduljice, koji je neki primer sistematskog tracenja talenta koga licno djordjeviceve simpatije odrzavaju iole relevantnim na visokom nivou kosarke.

kralj

Raduljica je bolji primer od Jovića.

Mada je teško i očekivati da se u reprezentaciji individualno napreduje. Nema se tu vremena za bilo šta osim kondicije i uigravanja.

Sent from my iPhone using Tapatalk

harper

Nevjerovatno je da igrac kada napreduje to je do kluba (sto je djelimicno tacno jer se ipak i on pita) a kada stagnira to je samo radi reprezentacije.

Kao sto heaviside rece, to niko nije napisao. Stvar je jednostavna, mi smo u medjuvremenu doziveli smenu na kormilu reprezentacije i sada se ne moze tako lako ocekivati da ce pojedini igraci kroz pripreme da "polude" kao sto je to bio slucaj ranije kod Dude i nekih drugih selektora. Djordjevic ima brdo kvaliteta kao trener, bio je sjajan igrac i zna igracima da objasni sta se desava na parketu, stvorio je odlicnu atmosferu u timu koji vodi, u open court-u igramo verovatno najseksi kosarku koju smo ikada igrali ali covek nije trener-stvaralac i od njega se ne moze ocekivati da kroz pripreme znacajno unapredi igrace koje vodi. Doduse, to selektor i ne treba da radi ali smo svi mi pomalo razmazeni ovim trenerskim gigantima koji su sedeli na nasoj klupi pa neke stvari uzimamo zdravo za gotovo.

Dakle, da se vratimo na pocetak price. Moramo da shvatimo da u ovom trenutku za individualni razvoj igraca boravak sa reprezentacijom vise nije poklon s neba i da u ovom trenutku preteze individualni rad s trenerima specijalistima za odredjene elemente igre i fizicke spreme. Na stranu to sto vise sezone nisu kao sto su nekad bile, sto se igra mnogo utakmica i tokom sezone igraci dozivljavaju mnogo vise fizickih i mentalnih stresova nego sto je ranije bio slucaj, tako da izostanak duzeg odmora preko leta nije dobra vest za igrace. Kosarka nije ono sto je bila pre 30 godina, zahtevi su danas mnogo drugaciji.

Heaviside

igraci ne napreduju kroz reprezentaciju u velikoj meri, ceo proces priprema tu ne moze da bude prilagodjen poprvaljanju nedostataka pojedinaca. reprezentacija moze da pomogne da se stekne neko samopouzdanje i da se radi svaki dan sa vrhunskim igracima i stekne neki uvid u njihove navike i razmisljanja o profesiji. jovic i kalinic tesko da bi bili negde bez reprezentacije, ali jos teze bi bili negde da nisu krvnicki radili preko sezone u klubu, kao i svaki drugi igrac. osim mozda raduljice, koji je neki primer sistematskog tracenja talenta koga licno djordjeviceve simpatije odrzavaju iole relevantnim na visokom nivou kosarke.

+1

Svaka cast Muti i Dudi sto su prepoznali potencijal Jovica i Kalinica.

Miralem

Sta je neverovatno?

Napredovao je ekstremno u poslednje dve sezone bez dana provedenog u reprezentaciji.

Ajde lepo napisi uporednu analizu njegovih partija sa kraja sezone u Radnickom i pocetka prve sezone u Zvezdi, pa ako je veca razlika nego u partijama sa pocetka prosle i kraje ove sezone, onda si u pravu.

neverovatno je da neki, da ih ne imenujem sad al svi znamo da je to harper, u bukvalno svakom drugom postu moraju da skliznu u neko kretensko cigansko/ grobarsko natezanje. tj nije neverovatno nego bolesno.

sto se igraca tice, naravno da nece da u tih mesec dana sto provedu u reprezentaciji usavrse igru ledjima ili sut. ali imaju sansu da igraju sa/ protiv nekih najboljih igraca na svetu, nametnu se i stvore ime u nekoliko dobrih partija, probiju neku mentalnu barijeru. sto cesto bude bolje za napredak u karijeri od individualnog treninga.

u stvari, ja ne znam ni kako je briga za napredak svakog igraca pojedinacno postala najvaznija tema. to jest znam, pise u prvoj recenici mog posta.

harper

neverovatno je da neki, da ih ne imenujem sad al svi znamo da je to harper, u bukvalno svakom drugom postu moraju da skliznu u neko kretensko cigansko/ grobarsko natezanje. tj nije neverovatno nego bolesno.

I tebi je The Anlaser na ignore listi? :(

Hoces li mi se skinuti s kurca dobrovoljno ili moram da apliciram neke kreme da lakse skliznes?  Ili ubuduce citaj sve postove ili odjebi u onoliko elegantnim troskocima koliko mozes da proizvedes.

Ajant23

Miraleme, hajde nemoj da i tebe oteraju. Ovde je kojot ionako bio jedini koga vredi čitati odavno, od pre mnogih drugih oteranih...

edit: ovo ispod se odnosi na ovo iznad. Čudno je da sam se našao u sredini između Harpera i bilo koga. To je mesto gotovo uvek i isključivo rezervisano za objektivnu moderaciju.

Edited by Ajant23

Miralem

vazi, cim ti prestanes sa ovim visegodisnjim ponavljam da je za igrace individualni trening bolji od ucesca na oi/ep i sp. rekao si sve vise hiljada puta, jebali te i djordjevic i radonjic u vr guzice dosado dosadna, svaki topik useres.

Heaviside

sto se igraca tice, naravno da nece da u tih mesec dana sto provedu u reprezentaciji usavrse igru ledjima ili sut. ali imaju sansu da igraju sa/ protiv nekih najboljih igraca na svetu, nametnu se i stvore ime u nekoliko dobrih partija, probiju neku mentalnu barijeru. sto cesto bude bolje za napredak u karijeri od individualnog treninga.

u stvari, ja ne znam ni kako je briga za napredak svakog igraca pojedinacno postala najvaznija tema. to jest znam, pise u prvoj recenici mog posta.

Ok, sad kapiram.