Jump to content

Kosarkaske reprezentacije pred RIO

Timmy

Recommended Posts

poenta je u tome da misko ne gleda dugorocno, vec zeli da uzme sto vise para sto pre.

to cekanje do poslednjeg momenta nije bolje ili gore, nego tako mora.da je poznat bolji sistem radilo bi se po njemu.

da, bas sam hteo da kazem da na pripreme treba zvati 12 igraca i u slucaja n povreda otici na takmicenje sa 12 - n igraca. nikako nisam hteo da kazem da je nekad bolje da kao 14 igraca pozoves nekog stimca, a nekom jokicu das slobodno leto da nabaci misice, popravi sut, agilnost ili sta god.

• Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• harper

26

• Timmy

40

• Musky

25

• arheolog1981

25

Imaju igrači celu godinu da zarade mesto u timu. Valjda su igre u klubu relevantnije od osvajanja kopaoničkih obronaka i 5:45 minutažom protiv Nigerije.

postoji nešto što se zove trening

ako nesto o miskovom poslovanju tesko moze da se kaze, to je da ne gleda dugorocno.

i ne slazem se da je dangubica reprezentacija sprecila u bilo cemu. mozda bi on popravio dribling ili izbacaj, ali do sad je imao dovoljno vremena i prostora da nauci kako se igra kosarka. igrali su i drugi vise godina svako leto sa reprezentaciom pa im to nije predstavljalo problem da unapredjuju elemente igre i napreduju u karijeri. njegovo nenapredovanje je velikim delom do njega.

Jebi ga, mi to ne znamo. Rad u klubu ocigledno ili nije dovoljan ili se sa njim pogresno radi, mozda je trebalo probati nesto drugo. Kao sto nikada necemo saznati koliko je tacno Bobi napredovao ove godine u NBA ligi. To su sve nepovratno propustene prilike.

Sto se individualnog napretka u reprezentaciji tice - bilo nekad dok je Duda bio s igracima, a i tada je bilo promasaja (mali Krstic, na primer). Koji igrac je na poslednja dva prvenstva eksplodirao i neposredno posle tih prvenstava bio znacajno bolji igrac? Mozda samo Kalinic na SP po igrama ali i on je kljucni korak napravio pre toga. Ostali su ili napravili znacajan napredak u svojim klubovima ili su manje-vise isti igraci koji su i bili.

danguba ne ume da sutira.tehnika suta mu je katastrofa.to bar moze u klubu da menja na bolje.mozda ne rade dobro u zvezdi sa njim.mozda je decko zrtva radonjine taktike..

sigurno da treba smanjiti dane priprema sa reprezentacijom preko leta ali to na onakvu nakaradnu tehniku suta kod dangube nema uticaja.

mitrovic ne zasluzuje poziv u reprezentaciju.nije dovoljno kvalitetan i to je to.

Ja kad sam naveo Dangubu kao primjer tog "pozovi mladca" načina razmišljanja i toga da se ništa nije desilo godinama mislio sam više u fazonu "jbg ne razvi se lik kako smo mislili" nego da mu je nešto naštetilo to bitisanje sa reprezentacijom. Ali svakako da bi mu bolji i korisniji bio individualni rad.

Sa druge strane očigledno selektor misli da mu je na tim pozicijama korisniji i potrebniji igrač koji je već formiran i u zrelim godinama, na stranu što se meni želudac prevrće što je u pitanju 1 Simon. Taj rezon da idu formirani igrači koji mogu odmah da doprinesu mi je uvijek bliži, ali i dalje ne mogu da proniknem u misteriju univerzuma zvanu Štime (koji niti je budućnost niti ima čime da doprinese). Čime ga je kupio, alal mu kurac.

Edited by James Marshall

svakako bi bilo korektnije od djordjevica da ga nije zvao ako mu je vec dva puta ispao a planira nekog drugog za tu poziciju. kao sto nije zvao macvana prosle dve godine, ili milosavljevica ove. nije dangubic ni klinac vise da nakuplja iskustvo na kraju klupe.

Taj rezon da idu formirani igrači koji mogu odmah da doprinesu mi je uvijek bliži, ali i dalje ne mogu da proniknem u misteriju univerzuma zvanu Štime (koji niti je budućnost niti ima čime da doprinese). Čime ga je kupio, alal mu kurac.

Nema nikave misterije, Štimac je naš šesti najbolji centar, a treći najbolji koji je bio dostupan ovog leta. Đorđević je do sada uvek imao najmanje 3 klasične petice u timu i tako će Štime završiti na OI.

Ja bi samo da podsetim da je ova diskusija malkice bespredmetna, jer se sa sledecim EP zavrsava era u kojoj je bilo reprezentativno takmicenje svakog leta. Vec 2018. svi imaju slobodno.

• Create New...