Jump to content
Sign in to follow this  
Timmy

Kosarkaske reprezentacije pred RIO

Recommended Posts

Timmy

Nadajmo se da ovaj topic nece zasluziti prebacivanje u juznije krajeve.

Marina objavila konacan spisak:

Srbiju će u Riju predstavljati: kapitenka Milica Dabović, zatim Tamara Radočaj, Sonja Petrović, Saša Čađo, Sara Krnjić, Nevena Jovanović, Jelena Milovanović, Dajana Butulija, Aleksandra Crvendakić, Dragana Stanković, Ana Dabović i Danijel Pejdž.

"Želim da se zahvalim ne samo Tijani Ajduković, Maji Škorić i Sanji Mandić, nego i svim devojkama koje su bile sa nama na pripremama, a to su i Milena Marjanović, Biljana Stjepanović, Aleksandra Stanaćev i Sanja Orozović jer su one svojim profesionalizmom i vedrim duhom doprinele dobrom radu i dobrom treningu", rekla je Maljkovićeva posle objaviljivanja spiska. 

Selektorka je kazala da je zadovoljna prvim delom priprema, a onda je obrazložila svoj izbor. 

"Donela sam odluku da vodim dve najmlađe igračice, Aleksandru Crvendakić i Draganu Stanković, jer želim da pružim šansu budućnosti naše košarke. Razmišljam da Srbija i posle mene bude najbolja moguća. To je jedini razlog moje odluke. U naredne dve nedelje do početka Igara potrudićemo se da ispravimo sve greške, a grešaka ima i to mnogo. Mislim, međutim, da ako nastavimo da radimo ovim tempom, da ćemo, uz aklimatizaciju u Riju, spremno dočekati početak Olimpijskih igara", rekla je ona. 

James Marshall

Pričalo se o tome i ne muškom topicu, ne kapiram ove rezone da se vodi neko jer je budućnost - vodi onog ko je u tom trenutku najbolji i od koga će ekipa imati najviše koristi.

pbg12345

a zavisi to, ako su u pitanju igraci(ce) koje ionako ne bi ulazile u igru, ili igrale kad je rezultat vec odlucen, zasto ne povesti nekog mladjeg kome bi to moglo znaciti kasnije

Kanzas siti zez

Ne pratim zensku kosarku i ovo sto cu napisati nema veze sa spiskom Maljine Maljkovic.

Smatram da se na najjace takmicenje(u ovom slucaju OI) treba uvek voditi 12 koji najbolje mogu da doprinesu, nikakvi zalozi za buducnost i slicno. Sledece godine je EP gde nece doci dosta NBA igraca, i pocekat je novog olimpijskog ciklusa, i tu je sasvim ok povesti nekog da oseti atmosferu i postane deo tima

James Marshall

Ma od tog "vodi ga da osjeti atmosferu" nema ništa, eto Danguba osjeća atmosferu već godinama pa ćorak. Jbg, ako se sjebe u sred takmičenja neko bitan pa ti ta 11-ta svirala bude odmjena dotadašnjem bekapu a sad prvoj violini ta priča o mladima koji vitlaju peškirom se obije o glavu.

+1 na pisanje KSZ

Edited by James Marshall

theanswer

Malo se preklapaju ove dve teme.

harper

Ma od tog "vodi ga da osjeti atmosferu" nema ništa, eto Danguba osjeća atmosferu već godinama pa ćorak. Jbg, ako se sjebe u sred takmičenja neko bitan pa ti ta 11-ta svirala bude odmjena dotadašnjem bekapu a sad prvoj violini ta priča o mladima koji vitlaju peškirom se obije o glavu.

+1 na pisanje KSZ

Ako su te 11. ili 12. opcije negde slicnog kvaliteta uvek bih pre izabrao da vodim mladje igrace od kojih se dosta ocekuje u buducnosti nego DJ Bircu ili Bata Stimeta. Ako nista drugo, bar je sportski motiv u pitanju, za razliku od partijaskog "dobar je za atmosferu" motiva.

Sto se Dangubica tice, decko je sam kriv sto se stalno odaziva i stalno bude skartiran. Da je bar jedno leto proveo radeci na sebi umesto sto je gubio vreme sa reprezentacijom mozda bi danas bio bolji igrac pa bi isao zbog kvaliteta a ne da bi osecao atmosferu. Isto vazi i za Mitrovica, decko godinama provodi leto sa reprezentacijom. Jedne godine se cak posle 3 dana vratio s odmora iz Turske jer nam je bilo hitno, posto je neko od stvaraoca atmosfere otkazao u poslednjem trenutku. Decko ulazi u sezone razocaran (posto i on stalno ispada iz tima) i iscrpljen, umesto da se bar jedno leto posteno odmorio i radio na svojim nedostacima, videcemo sad kako ce izgledati posle boravka u Americi. Jebi ga, nekad je reprezentacija bila ekskluzivni klub u kojem se za kratko vreme mnogo toga ucilo o kosarci i igraci su strahovito napredovali ali nam reprezentaciju vise ne vodi Duda Ivkovic.

theanswer

Ne, ovo je nemoguće. Jel vidi moderacija šta se radi ovde, ponovo? Jesam ja kriv ponovo ili jedan čovek konstantno piše gluposti i sad mi ostali treba da ćutimo na ovo da ne bi i ova tema otišla na SZD? Jebote. Reprezentacija je kriva što se Dangubić i Mitrović nisu razvili u igrače.

James Marshall

Nisam shvatio iz pisanija o ženskoj repki da je u pitanju neka jaranica koja je izduvala na račun mlađarije, ali svakako da sam za to da se vodi 12 najboljih i najproduktivnijih (u sistemu, ne pojedinačno) a ne drugari, zaslužni građani ili zalozi za budućnost. Bar na OI, ko što kaže KSZ, ovo je vrhunac ciklusa a turniri su ionako sprčeni u kratkom roku, 8 tekmi za 15-ak dana jbg, every body counts. Biće vremena za rebuild na sledećem EP.

No, podrška djevojkama, od njih se nadam nekom iznenađenju pozitivnom, samo da ne budu kao odbojkašice onomad.

Miralem

Ako su te 11. ili 12. opcije negde slicnog kvaliteta uvek bih pre izabrao da vodim mladje igrace od kojih se dosta ocekuje u buducnosti nego DJ Bircu ili Bata Stimeta. Ako nista drugo, bar je sportski motiv u pitanju, za razliku od partijaskog "dobar je za atmosferu" motiva.

Sto se Dangubica tice, decko je sam kriv sto se stalno odaziva i stalno bude skartiran. Da je bar jedno leto proveo radeci na sebi umesto sto je gubio vreme sa reprezentacijom mozda bi danas bio bolji igrac pa bi isao zbog kvaliteta a ne da bi osecao atmosferu. Isto vazi i za Mitrovica, decko godinama provodi leto sa reprezentacijom. Jedne godine se cak posle 3 dana vratio s odmora iz Turske jer nam je bilo hitno, posto je neko od stvaraoca atmosfere otkazao u poslednjem trenutku. Decko ulazi u sezone razocaran (posto i on stalno ispada iz tima) i iscrpljen, umesto da se bar jedno leto posteno odmorio i radio na svojim nedostacima, videcemo sad kako ce izgledati posle boravka u Americi. Jebi ga, nekad je reprezentacija bila ekskluzivni klub u kojem se za kratko vreme mnogo toga ucilo o kosarci i igraci su strahovito napredovali ali nam reprezentaciju vise ne vodi Duda Ivkovic.

jeste, dangubic je kurac na biciklu zbog reprezentacije, a ne zato sto je kurac na biciklu. sta te tera na ovo? jebote, imas neki bag u glavi i kad se dohvatis sporta odmah skliznes u proseravanje, budalesanje i patkometriju. da moderacija radi svoj posao zabranila bi ti postovanje na sportu i ucinila svima ogromnu uslugu, a najvecu tebi. 

Miralem

stvar je u tome sto i druge odmjene nisu nizasta, i svakako je bolje voditi recimo gudurica umesto bircevica, stimca ili simonovica. u stvari bolje je voditi neke druge umesto njih, al jbg.

harper

jeste, dangubic je kurac na biciklu zbog reprezentacije, a ne zato sto je kurac na biciklu. sta te tera na ovo? jebote, imas neki bag u glavi i kad se dohvatis sporta odmah skliznes u proseravanje, budalesanje i patkometriju. da moderacija radi svoj posao zabranila bi ti postovanje na sportu i ucinila svima ogromnu uslugu, a najvecu tebi. 

Ko je tebi ljuljao kavez? Niko ne kaze da bi Dangubic bio igracina da se nije odazivao na akcije popunjavanja ekipe za trening ali neki primeri, Jokica recimo, pokazuju da za igraca nije lose da preskoci poneku reprezentativnu akciju kako bi radio na sopstvenim nedostacima. Uostalom, i Teo je u jednom od poslednjih intervjua pricao iste stvari. Ako si glup i ne pratis sport nemoj da se javljas s komentarima na stvari koje ne kapiras. Mislim, kad smo vec kod cinjenja usluga samom sebi.

Miralem

Ko je tebi ljuljao kavez? Niko ne kaze da bi Dangubic bio igracina da se nije odazivao na akcije popunjavanja ekipe za trening ali neki primeri, Jokica recimo, pokazuju da za igraca nije lose da preskoci poneku reprezentativnu akciju kako bi radio na sopstvenim nedostacima. Uostalom, i Teo je u jednom od poslednjih intervjua pricao iste stvari. Ako si glup i ne pratis sport nemoj da se javljas s komentarima na stvari koje ne kapiras. Mislim, kad smo vec kod cinjenja usluga samom sebi.

uopste mi nije cilj da se sad ovde nadjebavam, i ne javljam se zbog toga. ako ne mozes da razumes da sjebavas topik pisanjem sumanutih budalastina koje imaju koren u nekoj zvezda-partizan patkometriji ili ko zna vec cemu, onda jebiga. mislim, koliki igraci su se u novijoj istoriji odazivali uvek na pripreme, koje su nekad mnogo duze trajale, i postali legende? oces da nabrajamo? a ti sa druge strane imas 1 jokica koji je bio jokic i pre odlaska u summer camp, i dvojac baba mitrovica i dangunbe. ne vidis to i treba ti objasnjavati? ako ti reprezentacija ide na kurac onda gledaj da ne pises na toj temi, umesto sto glumis dusebriznika i kukas nad tragicnom sudbinom onih koji su se odazvali. jedino ako ti je cilj da navl;acis na banove poput nekih, onda samo izvoli i nastavi.

harper

uopste mi nije cilj da se sad ovde nadjebavam, i ne javljam se zbog toga. ako ne mozes da razumes da sjebavas topik pisanjem sumanutih budalastina koje imaju koren u nekoj zvezda-partizan patkometriji ili ko zna vec cemu, onda jebiga. mislim, koliki igraci su se u novijoj istoriji odazivali uvek na pripreme, koje su nekad mnogo duze trajale, i postali legende? oces da nabrajamo? a ti sa druge strane imas 1 jokica koji je bio jokic i pre odlaska u summer camp, i dvojac baba mitrovica i dangunbe. ne vidis to i treba ti objasnjavati? ako ti reprezentacija ide na kurac onda gledaj da ne pises na toj temi, umesto sto glumis dusebriznika i kukas nad tragicnom sudbinom onih koji su se odazvali. jedino ako ti je cilj da navl;acis na banove poput nekih, onda samo izvoli i nastavi.

Ne sviraj kurcu, koga boli kurac sta ti mislis, zelis i zasto se javljas? Jesu igraci napredovali u reprezentaciji, pise to tamo u postu koji ti je pogodio zivac, ali su u pitanju bili treneri sa kojima se radilo u reprezentaciji + poprilicna razlika u broju utakmica po klubovima tokom sezone i zato su tamo napredovali i postajali legende. Sad je ocigledno individualni rad izmedju sezona i odmor od nekih 70-80 utakmica koliko u nekim klubovima igraci odigraju po sezoni bolja opcija.

No, cemu da ti ja objasnjavam bilo sta kad je tebi ovaj Jokic isti kao onaj koji je igrao u Megi? Neznanje koje se granici sa slepilom.