Jump to content
IGNORED

Draft 2016/17


Recommended Posts

Sad sam pregledao proslu temu, Timmi je predlagao: 1-18 pa tri puta 18-1 pa 1-18. Mislim da ovo previse naginje ka ovim sto nisko biraj u prvom krugu. A smatram da treba blago da naginje.

Evo mog predloga, sklepao sam ga na brzinu, mozemo da ga menjamo kako hocete samo ga kacim da imamo o cemu da raspravljamo.

1-14

14-1

8-14, 7-1

1-3, 14-12, 4-7, 11-8

7-4, 8-14, 3-1

 

Ako nekog ne mrzi nek preracuna prosecnu poziciju biranja.

Link to comment
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    161

  • Kanzas siti zez

    146

  • San Epifanio

    121

  • cvrlle

    120

Treba videti da te prosecne ocene budu tu negde pa nek se sece. U principu nikad vise ozbiljnih aseta za biranje, kapiram da ce svi u prva dva kruga zabosti po 2 ozbiljna mamojeba. Posle toga krece ono pravo.

 

Inace za sada je u lizi samo 9 timova.

Link to comment

Zanemarite moj prethodni predlog, racunao sam i nisu mi se svidele cifre. Evo novog predloga:

1-14

14-1

8-14, 7-1

4-7,14-12, 1-3, 11-8

1-3, 11-8, 14-12, 4-7

 

Onaj koji jedanesti bira ima najnize prosecno mesto(6,8), a sedmi najvjse(8,2). Svi ostali imaju prosecne pozicije izmedju 7,0 i 8,0.

Ovi koji kasnije biraju u prvom krugu imaju nesto nize vrednosti proseka nego ovi sto prvi biraju imajuci u vidu koliko poena donose onih prvih 6-7 najboljih igraca.

Link to comment

ja vam imam potpuno drugaciji predlog da razdvojite draftove za golmane, odbranu i ofanzivne igrace. zar ne bi bilo zanimljivije da svi imate razlicite golmane ili vise jedinstvenih odbrambenih igraca kojih ima mnogo vise upotrebljivih za fantasy nego ofanzivnih igraca (iz svakog tima realno dolaze u obzir maksimalno 3 ofanzivna igraca, ostalo su zadnji i centralni vezni i 4 defanzivna igraca, jer svi donose clean sheet).

 

- jedan krug drafta za golmane (ide jako brzo) 1-14

- tri kruga drafta za odbranu 1-14, 14-1, 1 -14

- tri (ili vise kruga) drafta za ofanzivne igrace 14-1, 1-14, 14-1...

 

ovako dobijate i balans da onaj koji bira ageuera dobija najlosijeg golmana i odbrambenog i obrnuto, onaj koji nema superstara u napadu dobija visoke izbore golmana i odbrane.

 

 

uz to biste mogli da napravite default listu igraca poredjanih po cijeni (ako je ista cijena onda poeni iz prethodne sezone), pa ako neko ne dodje ne draft i ne ostavi svoj spisak da mu se bira automatski umjesto da ga preskacete.

Edited by Timmi
Link to comment

ja bi probao ovo Timmijevo, najozbiljnije.

 

super je i za ove koji ne mogu da prisustvuju draftu jer mogu da ostave spiskove po pozicijama--bez toga moguće je da se nekome desi npr da draftuje pet veznih...

 

edit. upašću u ligu danas, grom me spalio.

Edited by malkin
Link to comment

Sto se Timijevog predloga tice ne bih se slozio sa time da se bira 3 odbrambena, to je previse.

 

Sa druge strane opet svako ima neku svoju strategiju, koje pozicije ce da preferira za biranje i gde da ostavi prostora za slobodne igrace, i to je deo cele price. Kao i u pravom draftu u americkim sportovima - nema ogranicenja pozicija. Pre sam za neku varijaciju tako sto bi se birali golmani u prvom ili drugom krugu, a ostali isli po svom nekom redosledu sa slobodom biranja pozicija. Problem sa biranjem golmana moze biti i to sto ce onda samo 6 ostati slobodno za drugo mesto u timu i vise manje ce sve imati ista 2-3 golmana kao opciju svako kolo...

 

1. krug slobodan izbor igraca u polju (bez ogranicenja pozicije) 1-12

2. krug golmani: 12-1

3. krug free: 12-1

4. krug free: 1-12

5. krug free: 7-12, 6-1

6. krug free: 1-6, 12-7

 

 

Nisam racunao prosecno mesto, ovo sam iz glave spizdio (posebno zadnje krugove) ali kapiram da nije idealno. Tj da treba malo bolje rasporediti 4-6. kruga. 

 

U svakom slucaju slozicu se sa svim opcijama koje se zapate medju vecinom (bar 5 ljudi nek se slozi). Vremena je premalo za kombinatoriku.

 

 

Ko jos fali, Ruxine - nisi valjda definitivno odustao? Sta je sa Gylfijem? 

Link to comment

Ako prihvatimo Timijev predlog, ja sam za:

 

- 1 gosa,

- 1 odbrambeni,

- 3 vezna,

- 2 napadaca.

 

to je 7 x 12 (koliko nas je u ligi valjda), tacno 84 koliko mi iznosi spisak  :fantom:

 

U tom slucaju treba videti kako cemo birati i onaj dodatni krug.

Link to comment

Gde da nađemo 24 napadača? :)

 

Edit: moj predlog

1 golman

1 def

2 mid

1 for

2 bilo koja

 

Ne mora poseban krug za svaku poziciju nego neka svako bira kada hoće samo da ispuni ovu kvotu

Edited by zoki
Link to comment

Ne mora poseban krug za svaku poziciju nego neka svako bira kada hoće samo da ispuni ovu kvotu

Ok, je. Ako već zabodem 14 golmana bolje je da nekog malo boljeg veznjaka umesto njega izaberem pre. Ja ne mogu na 12 napadača da turim na spisak a kamoli 20+

 

 

Sent from my D2403 using Tapatalk

Edited by cvrlle
Link to comment

a čekaj, kolko je timova u igri? ja ću da upadnem samo ako vam fali 1 za paran broj...

 

E jbg, ima nas 10 za sad, racuna se na tebe plus Gylfi nadamo se. Ako se jos ko predomisli vrata otvorena.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...