Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

Ma jasno je to meni da heroin i alkohol nisu jedno te isto, imao sam prilike izbliza da gledam kako i jedan i drugi unistavaju meni drage osobe.

 

Veruj mi da je u Srbiji heroin danas dostupan skoro kao alkohol (u smislu ko hoce da ga nabavi ima gde), da je dostupniji od marihuane (po ceni), pa opet velika vecina se ne odlucuje da ga konzumira. Niti je svako zavisnik o alkoholu i duvanu a oba su legalna i oba izazivaju tesku zavisnost.

 

Uostalom opijati su bili potpuno legalni do negde pred Prvi svetski rat (proglaseni nelegalnim za "siroke narodne mase" pre svega da bi se kapaciteti usmerili u proizvodnju morfijuma za ranjenike na frontu) a tolerisala se konzumacija do 30-tih godina proslog veka kada ustvari krece intenzivna kriminalizacija (na istom talasu i od istih krugova koji su progurali i Prohibiciju). Pa opet ni dok su bili legalni nije svako postao zavisnik o njima.

Onaj ko zeli da konzumira konzumirace, nebitno da li je legalno ili ne.

Link to comment
34 minutes ago, Radoye said:

 

Onaj ko zeli da konzumira teske droge to cini i sada, koliko sam barem primetio. To sto drogu moraju da nabavljaju ilegalno ih ne sprecava da je konzumiraju. Uostalom nekoliko drustvenih eksperimenata u proslosti (npr. Prohibicija u SAD) je pokazalo da zabrane vode vecoj konzumaciji dok legalizacija zapravo smanjuje konzumaciju.

 

Regulacija proizvodnje i prometa bi verovatno smanjila broj overdoziranja zato sto ne bi bilo mesanja kojececa u "proizvod" (npr fentanil koji je ovde kod mene zadnjih godina postao stravican problem i od cega svakodnevno umire vise nego od koronavirusa).

 

I naravno ovo sto Dzo Di kaze - zdravstvo, ne policija i sudstvo.

 

 

(ovo bi mozda trebalo splitovati u novu temu?)

 

 

 

Sta znam.

Sta cemo sa krizom legalnih opijata u SAD?

 

I sada je, ako se ne varam, u porastu zavisnost od lekova koji su legalni.

 

Moguce je zamislisti scenario u kome legalitet droga utice na porast njene konzumacije.

 

Sa druge strane, imamo primer pusenja koje se efikasnom kampanjom prilicno suzbilo (iako je legalno), pa je broj pusaca u svetu u stalnom opadanju.

 

Link to comment
5 minutes ago, Budja said:

 

Sta znam.

Sta cemo sa krizom legalnih opijata u SAD?

 

I sada je, ako se ne varam, u porastu zavisnost od lekova koji su legalni.

 

Moguce je zamislisti scenario u kome legalitet droga utice na porast njene konzumacije.

 

Sa druge strane, imamo primer pusenja koje se efikasnom kampanjom prilicno suzbilo (iako je legalno), pa je broj pusaca u svetu u stalnom opadanju.

 

Legalni opijati su jedno 50-100 puta (!) jači od morfijuma... pa su ipak... legalni 

Link to comment

Pošto je francuska policija digla ruke od Dijona najbolje je da se grad podijeli između Čečena i Arapa i tako mirnom tranzicijom osigura sigurna budućnost.

Link to comment
32 minutes ago, Budja said:

Sta cemo sa krizom legalnih opijata u SAD?

 

To je tek prljava prica, prljavija i od ovog toboznjeg War on Drugs gde se svi u lancu odlucivanja hrane profitima nelegalne trgovine drogom protiv koje se kao bore.

Farmaceutske kuce su reklamirale svoje proizvode kao "nove" opijate koji ne stvaraju zavisnost, donirali su ogoman novac medicinskim univerzitetima koji bi zauzvrat u kurikulum ukljucili citate iz reklamnih brosura tako kreirajuci citave generacije indoktriniranih lekara. Takodje, imali su program po kome su za svaki prepisan recept lekarima vracali odredjeni % cene, na taj nacin ih dodatno motivisuci da prepisuju sto vise opijata.

 

EDIT: Ovo je verovatno jos gore nego dilovanje heroina & co, jer onaj ko se puca nelegalnim drogama zna sta radi, niko nikoga ne laze dok ovde konzumenti veruju da piju lek koji im cini dobro, nece mu valjda lekar nauditi...

Edited by Radoye
Link to comment
16 minutes ago, mackenzie said:

Pošto je francuska policija digla ruke od Dijona najbolje je da se grad podijeli između Čečena i Arapa i tako mirnom tranzicijom osigura sigurna budućnost.

 

I da se prizna realnost na terenu.

Link to comment

@borris_Stvarno ne bih voleo da generalizujem, ali sumnjam da je ta gomila koja je došla sa svih strana da se obračuna sa Arapima 9 to 5 ekipa. Poznanik mi tvrdi da Monako i jug FR polako preuzima kavkaska mafija, pre svega Čečeni i Dagestanci.

Link to comment

Jedno je to koji se doseljavaju sada uz pomoć sumnjivog novca (jebi ga, to mi je sada posao), a drugo je druga ili treća generacija iz Magreba.

Link to comment

Ovo nije prvi sukob te dvije zajednice. Vec su se sukobljavali u Nici i Toulouse-u ali nikada nije bilo kao sada u Dijon-u.

 

U francuskoj, Cecena ima najvise u Strasbourg-u.

 

 

Link to comment
  • 1 month later...

Na BBC-ju vest kaze malo drugacije:

 

A fire at the cathedral in the French city of Nantes is believed to have been started deliberately, prosecutors say.

Three fires were started at the site and an investigation into suspected arson is under way, Prosecutor Pierre Sennes said.

 

 

Link to comment

Danas su uhvatili čuvara katedrale, priznao je.

Imigrant iz Ruande, odbili su ga za papire i trebao je bude deportovan uskoro. Vjerovatno iz osvete. Osvetio se protiv crkve koja ga je štitila, dala mu posao i podržavala za papire. :isuse:

Postavio je vatru na tri različita mjesta i isključio alarme. 

Pet godina je u francuskoj, nije naučio jezik.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...