Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

3 hours ago, borris_ said:

Razumjem da je dilere droge skoro pa nemoguce istrjebiti u demokratskom drustvu.

 

Moguce je.

 

Legalizujes drogu, regulises je kao alkohol ili duvan, imas registrovane proizvodjace koji mogu da proizvode i zvanican nacin distribucije ko, kome, gde i pod kakvim uslovima. Za sve "nezvanicne" kanale ostavis kaznenu regulativu kao sada ili jos poostris a pomocu svog zvanicnog oboris cenu tako da se jednostavno ne isplati rizikovati trgovina na crno. Za par meseci si izbrisao instituciju narkodilera iz drustva.

Link to comment
7 minutes ago, Radoye said:

Moguce je.

 

Legalizujes drogu, regulises je kao alkohol ili duvan, imas registrovane proizvodjace koji mogu da proizvode i zvanican nacin distribucije ko, kome, gde i pod kakvim uslovima. Za sve "nezvanicne" kanale ostavis kaznenu regulativu kao sada ili jos poostris a pomocu svog zvanicnog oboris cenu tako da se jednostavno ne isplati rizikovati trgovina na crno. Za par meseci si izbrisao instituciju narkodilera iz drustva.

 

100% tacno al' kako ces sve to da uradis kad je internacionali narko bizMis jos sredinom devedesetih (navodno) vredeo preko 300 miliona dolara tadashnjih? I to bash nekako posto su vlasti proglasile 'War on Drugs" ( to se na srpskom valjda kaze "A koliko je moj deo?" )... 

Link to comment
Just now, iDemo said:

 

100% tacno al' kako ces sve to da uradis kad je internacionali narko bizMis jos sredinom devedesetih (navodno) vredeo preko 300 miliona dolara tadashnjih? I to bash nekako posto su vlasti proglasile 'War on Drugs" ( to se na srpskom valjda kaze "A koliko je moj deo?" )... 

 

Jbg o tome se i radi. Ne postoji volja jer ovo sto imamo sada svima ustvari odgovara.

Link to comment
1 hour ago, Radoye said:

Legalizujes drogu, regulises je kao alkohol ili duvan, imas registrovane proizvodjace koji mogu da proizvode i zvanican nacin distribucije ko, kome, gde i pod kakvim uslovima. Za sve "nezvanicne" kanale ostavis kaznenu regulativu kao sada ili jos poostris a pomocu svog zvanicnog oboris cenu tako da se jednostavno ne isplati rizikovati trgovina na crno. Za par meseci si izbrisao instituciju narkodilera iz drustva.

 

:ohmy: OK ti je da legalizuješ npr. heroin, (krek) kokain, metamfetamin, PCP, Ekstazi, Spice, DMT, GHB ... ili si mislio samo na marihuanu? A uslov za kupovinu GHB bi bio recimo da kupac obeća "Majke mi" da ga neće koristiti za ono za šta se obično koristi? 

Link to comment

Nisam rekao da mi je OK kupovina bilo cega od toga, ali to je jedini nacin da se institucija narkodilera eliminise iz drustva, izbijes im novac iz ruku. No naravno sve je to u domenu sbb kbb jer se ni teorijski nece uzeti u razmatranje sve dok odredjen % tog novca nalazi put do onih koji odlucuju o tome. Sadasnje stanje odgovara mnogima, zato ga je i "nemoguce" promeniti (sto rek'o gore kolega @borris_).

 

 

Link to comment

tretiras zloupotrebu supstanci kao zdravstveni problem, a ne kriminalni. ljudi ce se uvek dovijati da nadju nacin da menjaju stanje svesti, nema te drustvene promene koja ce to da iskoreni. 

Edited by Joe D
Link to comment
16 minutes ago, ravena said:

ima smisla, omogucis svima da se poubijaju sa heroinom i kokainom, pa nece biti narkodilera.

 

Onaj ko zeli da konzumira teske droge to cini i sada, koliko sam barem primetio. To sto drogu moraju da nabavljaju ilegalno ih ne sprecava da je konzumiraju. Uostalom nekoliko drustvenih eksperimenata u proslosti (npr. Prohibicija u SAD) je pokazalo da zabrane vode vecoj konzumaciji dok legalizacija zapravo smanjuje konzumaciju.

 

Regulacija proizvodnje i prometa bi verovatno smanjila broj overdoziranja zato sto ne bi bilo mesanja kojececa u "proizvod" (npr fentanil koji je ovde kod mene zadnjih godina postao stravican problem i od cega svakodnevno umire vise nego od koronavirusa).

 

I naravno ovo sto Dzo Di kaze - zdravstvo, ne policija i sudstvo.

 

 

(ovo bi mozda trebalo splitovati u novu temu?)

 

 

Link to comment

heroin, kokain i ostale teske droge stvaraju izuzetno tesku zavisnost. legalizacijom bi se smanjila njihova cena, ucinili bi se dostupnim sirokim slojevima stanovnistva. koliki je procenat probao neki alkohol u svom zivotu, a koliko je njih probalo heroin, met ili kokain?

Link to comment

pa nisu ni danas cene baš nepristupačne, nekad bilo "kokain droga bogatih", sad ga skoro svako može kupiti... i na kućnu dostavu ako te mrzi da se cimaš 

 

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...