Jump to content
bigvlada

Liberté, égalité, fraternité

Recommended Posts

Bojan

Za ovo si u pravu. Ljudi su osećali tu neku promenu. Ja sam često bio u Parizu u tom periodu. Canal plus je bio prilično osveženje, s obzirom da su do tada imali samo tri kanala (TF1, Antena 2 i FR3). Mislim da su recimo u Italiji imali na stotine privatnih televizija. Miteran je isto imao neku politiku "kultura narodu" pa je bilo dosta besplatnih sadržaja. Ne znam tačno kada su otvorili one Fnac robne kuće, ali tamo sam dosta vremena provodio u delu sa pločama. Da li se sećaš možda Minitela i da li si ga koristio? Mada je i taj Minitel isto Žiskarov projekat.

borris_

3615 Ula 😁 

Vlasnik Free-a se obogatio na minitelu i ovakvim sadržajima. Francuski internet. 

Edited by borris_

Bojan

To je funkcionisalo deset godina pre ovog današnjeg interneta (www). Veliki poduhvat svakako. Ova usluga je ugašena tek 2012. iako je vrlo slabo korištena već duže godina unazad.

zorglub

Filozof manijak

Zašto su se policajci zaleteli na vatrogasce?? :huh:

Venom

Zato sto su debili. Protesti su zbog najavljene "reforme" penzionog sistema, a panduri valjda misle da to njih nece da pogodi.

dragance

Niko ne strajkuje kao Francuzi. Tako se demonstrira, mada i tamo ima pokojih patika za Kosovo penzije.

Skyhighatrist
On 15.4.2019. at 19:27, renne said:

Gori Notre Dame

VknpsPH.png

Godinu kasnije...

LtDdKja.png

Ivo Petović
On 16.11.2016. at 5:28, borris_ said:

Macron je novi kandidat za predsjednicke izbore.

On 16.11.2016. at 7:29, dragance said:

Beznadežna kandidatura za primat u centru, zbog kojeg će verovatno Bayrou da se uključi. On je zec koji bi da podeli glasove umerene desnice, što nije loša ideja, ako Sarko nije kandidat. Ipak zavisi ko će biti kandidat levice: Valls ili Hollande.

Listam sad ovaj topik i naidjoh na ovo...bilo je jače od mene :laugh:

btw, gde je Prospero? Retko smislen i razborit lik.

vememah

U jedinoj afričkoj zemlji u kojoj se i dalje igra fudbalsko prvenstvo.

dragance
On 16.4.2020. at 0:09, Ivo Petović said:

Listam sad ovaj topik i naidjoh na ovo...bilo je jače od mene :laugh:

btw, gde je Prospero? Retko smislen i razborit lik.

Ah kako si mi samo smestio dok sam bio u banovini.

Mogao si i malo dalje da čitaš. Od tog momenta je došlo do raspada i kod socijalista i kod golista. Socijalisti izabrali Benoit Hamona naspram kog je i Jeremy Corbyn idealan vodja. A desnica uzela Fillona koji se samoubio sa sferama koje su isplivale posle. Ostadoše Macron i Marina.

Ivo Petović

MA gde sam ti smestio, bilo mi simpatično. Opusti se :)

Lancia

Sta je bre ovo u Francuskoj, ulicni rat Cecena i Alziraca U Dizonu:

borris_
Posted (edited)

Dileri droge mahom iz magreba (zbog toga se na videu cuje "nous les arabes") napali jednog Cecenca, 16 godina, koji je htio da "pomogne" drugarima (ovdje imaju dvije verzije u vezi drugara, srbi ili albanci). Dobro ga isprebijali, momak je u bolnici u jako teskom stanju.

Kada su saznali, Cenceska zajednica je sjurila u Dijon da se osveti (dosli su iz svih krajeva francuske i evrope). Od tada traju ove ulicne bitke. Cecenci se ne boje da udju u sukob sa dilerima i da udju u njihove zasticene kvartove.

Dileri droge (mahom iz magreba) koji drze citave kvartove gdje im ne moze niko nista protiv homogene patrijahalne zajednice. Policija je tu njemi posmatrac nazalost. 

Edited by borris_

Hamlet Strašni

Читам ових дана Задужбину и наставке, и стално налазим паралеле у стварности...