Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

14 minutes ago, Anduril said:

 

Pa Partenon jeste primer pljacke - posebno sto tzv. ugovora o tome uopste nema niti je to lezalo u blatu. Jednostavno us ukrali oko polovine celog friza.

Za ovo drugo - napisacu duzi post o tome mozda i temu kad budem imao vremena. Dosta se na tom polju nauke izdogadjalo u poslednjih 20 godina. 

 

Super. Baci i sto vise linkova mozes.

Link to comment

Jedan od bizarnijih primera je podatak iz tovarnog lista engleskog broda u kom se navodi da prevozi 19 tona mumificiranih mačaka (oko 180 000 mumija) pokupljenih iz Bubastisa.

 

U Evropi su usitnjavane i korišćene kao đubrivo, srećom je praksa ubrzo prekinuta jer im je pripisano izbijanje kolere.

Link to comment
On 16.4.2019. at 12:31, namenski said:

takozvani i toliko moderni dronovi mogu da odu hiljade kilometara daleko i ubiju koga treba, oni mali, na gusenicama, nose i pusku sa snajperskim nisanom, ali drona koji moze da udje u zapaljen objekt i tamo nesto radi - jos uvek nema, itd, itd...

Ne isplati se...

 

:happy:

Link to comment

Namenski, ti znas da te volim, postujem i smatram covekom koji umislja da je hibrid  aleksandrijske biblioteke i NASAe  :fantom: ali dron koji nosi minimum pola tone vode te prska uokolo snalazeci se usred dima zahvaljujuci ultrazvucnom vidu, covece to je genijalan startap

 

 

Edited by Caligula
Link to comment
Quote

Francuski istražitelji misle da je požar u pariskoj katedrali Notr Dam najverovatnije izazvao kratak spoj, izjavio je neimenovani francuski zvaničnik.

 

Link to comment

arTrOfIEdM5MhuGk13nl7u4Dw0tVWdyj8Hc_ZNmA

 

jos jedna subota sa zutacima, a ja na licu mesta :-) 

malo sam se nagutala dima i suzavca, malo su me munuli u rebra u momentu kada je nastalo komesanje zbog katapultiranih kapsula, ali morala sam to da vidim. 

sve  svemu, u odnosu na nas, u francuskoj je situacija mnogo zajebanija, demonstranti strasno besni i nezadovoljni i ja ne mogu da zamislim kako bi oni reagovali da su u nasoj kozi. 

IMG_20190420_142710.jpg

IMG_20190420_180229.jpg

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...