Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

Just now, harper said:

Meni je stvarno tesko da poverujem da postoje ljudi koji zaista iskreno misle da Francuzi, usred centra svog glavnog grada, u odbranu verovatno najveceg bisera svoje civilizacije nisu podigli najbolje sto imaju. i jos ih mudro savetuju sta je i kako trebalo da urade bolje. Pa, jebo te. Mislim, sve je moguce ali nije sve sto je moguce i realno. Verovatno je u prvom trenutku bilo i panike, i ludjenja, i raznih ideja, ali cisto sumnjam da su oni kad su se sabrali spasavanje Notr Dam katedrale prepustili stihiji i diletantima.

 

To (povodom gašenja požara iz vazduha) su morali da razjasne u roku od 5 sekundi posle Trampovog tvita. Čisto da građani Pariza znaju o čemu se radi.

Link to comment
1 minute ago, Anonymous said:

 

To (povodom gašenja požara iz vazduha) su morali da razjasne u roku od 5 sekundi posle Trampovog tvita. Čisto da građani Pariza znaju o čemu se radi.

 

Cenim da su imali preca posla od toga da histericno prate Trampove tvitove i smesta nesto objasnjavaju ljudima koji jos uvek nisu shvatili koliki je to magarac, pa veruju njegovim tvitovima. 

Link to comment

Pa to, čak meni u sekundi prođe kroz glavu kako li je neko iz vrha pariske vatrogasne organizacije popizdeo kad je video tvit one sakalude, pa se presaberem - baš nemaju druga posla nego da se s njim prepiru. 

Link to comment

@Harper

 

Jebeš Trampa, ali izgleda da su se i Parižani primili na ideju (kao i svi mi na forumu u početku). Ne znam šta je parišku službu tada koštalo da objasni ovo što je kasnije rekla civilna zaštita. Ipak nije običan požar.

 

edit: u krajnjoj liniji nije ni bitno kad malo bolje razmislim. Bitno je jesu li uradili šta su mogli.

Edited by Anonymous
Link to comment
4 minutes ago, ragasto said:

Kako da kažem...ovo uopšte ne izgleda loše u odnosu na ono što sam očekivao.

 

Isto, ali ipak:

 

notre-dame-architecture.thumb.jpg.d1ec6ef24b081f79917bf0971b52e27a.jpg

 

Srediće je, nema zbora, to je sad pitanje nacionalne časti.

Link to comment

I ja moram reci da sam pozitivno iznenadjen gledajuci ove slike iznutra, mislio sam da je izgorelo sve iznuta, kad ono stoje ove stolice i jos neke stvari netaknute...

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Link to comment

naravno da će je vratiti u stanje najbolje moguće, bar se nadam(o)

 

 

 

 

 

apropos kanadera, helikoptera i sličnih akcija

:fantom:

 

to je i pre trampovog tvita bilo jesno svakom ko je nosio po bidon vode u životu

Link to comment
10 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

apropos kanadera, helikoptera i sličnih akcija

:fantom:

 

to je i pre trampovog tvita bilo jesno svakom ko je nosio po bidon vode u životu

 

Mislim da će ovo biti predmet diskusije u narednom periodu. Taj krov od drveta bog otac nije mogao da spase od većeg požara.

Link to comment

naravno, samo je pitanje kakvu bi štetu prouzrokovao pad 2.5 tone vode koliko nosi mi8 na na lukove koji nose konstrukciju krova i cele katedrale

 

 

 

 

sreća te nije u filadelfiji npr

 

 

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Pa nije tu najveci problem pad te vode jer ne bi bilo toliko koncentrisano, veci je problem kako bi drvo reagovalo na toliku promenu temperature i sto bi dim i pepeo bio toliki da ne bi bilo bezbedno za sve u blizini.Ipak je to izuzetno staro i suvo drvo koje je odlicno gorivo, a svako je bar jednom prosuo vodu po nekom zapaljenom drvetu bar kad je rostilj spremao i zna sta se dogodi. 

 

Jedno je sigurno ovo su vatrogasci mogli za 15-ak min da lokalizuju i ugase u narednih 15,ali bi onda bilo jbg nemamo vise ND.Jer bi sigurno ostali samo goli zidovi.Ovako su dali sve od sebe da se sacuva sto vise, a da li su uspeli samo vreme i detaljan pregled mogu da utvrde. 

 

 

Link to comment

Ma gde, najjače da će da pošalju onaj Berijev što se koristi za gašenje šumskih požara, pa da šljusne odozgo 20 tona vode, i da sruši celu zgradu. Tako bi odmah rešili problem, zauvek.

Link to comment
5 hours ago, harper said:

 

Nije ali moze da pogleda.:D

 

Malo da razbijemo atmosferu na topiku. Ako smo svi nesrecni zbog ove katastrofe ne moramo bas i da se pickaramo.

Изгледа.:D Мислио би човек да је нека симбиоза Дерока, Нешковића. Милке Чанак, Светлане Поповић све замотано у Ненадовића.

Link to comment
 
Isto, ali ipak:
 
notre-dame-architecture.thumb.jpg.d1ec6ef24b081f79917bf0971b52e27a.jpg
 
Srediće je, nema zbora, to je sad pitanje nacionalne časti.
Obećao Pinault 100 milja eurića za obnovu, nadam se da će se i ostali krvoloci osjetiti p®ozvanim.
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...