Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

6 minutes ago, vathra said:

Imaš gore link ka slici iz drona, vidi se da sedam mlazova prebacuje zid.

Sa jedne strane se vidi i visoki kran sa crevom na vrhu.

 

Daj taj link ja ga ne vidim, osim ako ne misliš na ono Kaubojevo.

 

Po danu je bilo ovako:

 

Scene of blaze in Paris

 

_106463808_053452147-1.jpg

 

edit: e super, ovo Rodžerovo već deluje kao da će katedrala preživeti.

 

 

Edited by Anonymous
Link to comment
2 hours ago, Bujodrag said:

 

 

Da, dobro je dokumentovana, sve može ponovo da se napravi, obnavljani su toliki spomenici, verovatno više nego što je uništenih.

Možemo i dalje od toga. Mnoge životinje su detaljno snimljene i proučene. dakle, nikakav problem ako izumru, šta će nam inače....

A sumnjam da je iko ovde kritikovao savremene religije koliko ja, da ih je, na čelu sa hrišćanstvom, otvoreno smatrao najvećim zlom i nesrećom koja je zadesila sirotog homo sapiensa.

 

Ali, ipak, ne mogu se radovati što gori Notre Dame. To su napravili Zemljani. Mi.

:hail:

Link to comment

Da, da, vatrogasci su poznati kao experti za statike i ostale dinamike, narocito dok pozar jos uvek nije ugasen i nema pristupa, narocito na objektima starim hiljadu godina :isuse:

Ili: utrenirani birokratski nacin da se kaze: narode, ostali su samo zidovi...

Link to comment
7 minutes ago, namenski said:

Da, da, vatrogasci su poznati kao experti za statike i ostale dinamike, narocito dok pozar jos uvek nije ugasen i nema pristupa, narocito na objektima starim hiljadu godina :isuse:

Ili: utrenirani birokratski nacin da se kaze: narode, ostali su samo zidovi...

 

Zato si ti ekspert. Po šuntavilu. 

Link to comment
59 minutes ago, Joe D said:

.

 

Evo šta kaže čovek, kapiram da zna i ume više od svakog ovde:

 

 

Hoću reći, sumnjam da su pariski vatrogasci baš toliki dunsteri. Šta više, verujem da su uradili sve što su mogli. Samo da niko nije povređen.

Link to comment
3 hours ago, namenski said:

Ovako, slinavko, da ja rascistim s tobom: budalastine o nepotrebnom oslanjanju na modernu tehnologiju ti optastam, nije problem sto ne znas, problem je sto si glup, definitivno, jer nepismen nisi.

O gasenjima pozara, slucajno, znam poprilicno: i profesionalno i licno, ali ste ti i tvoja sorta poslednji ljudi na svetu s kojima bih na tu temu.

Ovo slinavo boldovanje na temu tesko povredjenog vatrogasca treba da posluzi cemu?

Da dokaze tvoju humanost i brigu?

Ma daj bre, mani me tog i takvog forumskog balavljenja.

 

Sto se ignor liste tice - resi sam sa sobom, meni se skini konacno s kurca, ili, drugim recima: ne moram ja bas u svako govno poput tebe da ugazim.

Prema tome - odjeb: ako imas konkretne primedbe na sadrzaj mojih postova, imas moderaciju ako vec nemas elementarna znanja.

I bas ti hvala na sjajnoj demonstraciji znanja glede razlike izmedju nastavnika i profesora, ima nade za tebe, znanje je sila znanje je moc...

Pise u elektroenergetici.

 

A sad - troskok.

Dok se nisam naljutio.

 

 

2 hours ago, namenski said:

A sto bas 5 tona?

I mislis li da je cilj domenzija cirka 150 x 50 metara premali za majstoretmkoji se kurce pametnim otuzjem…
Daj ne zajabevaj.

 

2 hours ago, namenski said:

Ma znam da si imao na umu Kanadere, jebes Kanadere, ovo je posao - izmedju ostalog - za helikoptere i fino doziranje da tako kazem.

Problem je sto su uhvaceni spustenih gaca, sto su - ako sam bio u pravu oko gradjevinsih radova kao moguceg uzroka - propustili da mesto radova na tako vaznom objektu ne samo bolje obezbede jer je tacno da se takve stvari dogadjaju, nego ostave bez 24 h nadzora ili barem odgovarajucih senzora jebali ih senzori, sto gase sa pola snage...

 

2 hours ago, dùda said:

Sorry nisam razumela

 

Strašno je ovo.

Ne mogu da se otmen utisku da ovo gašenje ne ide kako bi moralo. 

 

 

2 hours ago, namenski said:

Ne ide, ni izbliza.

Zato sto je standard da je sigurnost vatrogasaca iznad svega.

Nije bas.

Ali je utoliko, danas narocito, potrebnije postaviti senzore, uzbunjivace.

I, ako nije za na ovakve gradjevine, u svakom slucaju je za prostore/podrucja u njima u kojima se radovi izvode i tokom izvodjenja radova.

dakle, jasno si naglasio da je problem u "modernim tehnologijama" i tome sto je "sigurnost vatrogasaca iznad svega"

a onda kad te covek pitao, pa kako drugacije nego da ljudski zivot bude iznad svega, po starom dobrom obicaju si se vadio "to je za neku drugu temu", "iako sam napisao upravo to, ja sam mislio nesto sasvim drugo"

 

dakle to boldovanje ne treba posluziti da pokaze moje moralne velicine, vec da si ti strucnjace utvrdio da gasenje pozara ne ide dobro zbog toga sto je sigrunost vatrogasaca na prvom mestu, a onda saznajemo da je vatrogasac ozbiljno povredjen

 

dakle, kao sto vec rekoh, lupetas bez ikakvih informacija

 

moguce da o pozarima znas mnogo, ali niti jednim postom ovde to nisi pokazao

jedino sto si pokazao da poput trampa "imas resenja"

 

 

a inace, kao sto se i vidi na ovoj temi, ja sam se i obratio moderaciji, tacnije radisi (kao dezurnom), to sto ti imas potrebu da odgovoris, a onda se pitas zasto odgovoaras i upucujes me na moderaciju, pa ne znam sta da ti kazem

 

nego, sta ce biti kad se naljutis? 

 

ispalices jos 300 postova kako nije uradjeno dovoljno na gasenju, jer su se uzdali u senzore (jebali ih oni xexexe) i jer je sigurnost radnika na prvom mestu iiii...

sta?

 

i cemu ovi pokusaji licnog vredjanja? jel se lakse osecas ako pokusas izvredjati nekog ko ti je ukazao da si (opet) ispao glup u drustvu

 

 

 

ostalima se izvinjavam za trolovanje, ali sam namerno ovaj post ostavio ovde, posto post i jeste posledica suludog trolovanja i "objasnjavanja" namenskog

ne mora bas svaka tema da se pretvori u komentare sa blica ili tramp tvitovanje

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...