Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

Шта људе толико плаши код Марине? Ја ово питам све као потпуно неупућен у Француске политичке финесе.

Link to comment

to je okvir u kojem i male evropske države mogu da obezbede svoju suverenost i nekakvu nacionalnu/društvenu emancipaciju. u odsustvu toga dolazi do rastakanja na grupe, blokove, na velike ribe i male ribe, a srbija je veoma, veoma mala riba.

 

ništa drugo ne mora eu da bude, ovo je dovoljno.

Edited by Prospero
Link to comment

to je okvir u kojem i male evropske države mogu da obezbede svoju suverenost i nekakvu nacionalnu/društvenu emancipaciju. u odsustvu toga dolazi do rastakanja na grupe, blokove, na velike ribe i male ribe, a srbija je veoma, veoma mala riba.

 

ništa drugo ne mora eu da bude, ovo je dovoljno.

 

Pusti coveka, vidis da mu siste jajca za EU, samo da je raspad, da crkava komsijska krava. A to sto mi u nekoliko scenarija mozemo da budemo sjebani raspadom EU, sta sad....

Link to comment

to je okvir u kojem i male evropske države mogu da obezbede svoju suverenost i nekakvu nacionalnu/društvenu emancipaciju. u odsustvu toga dolazi do rastakanja na grupe, blokove, na velike ribe i male ribe, a srbija je veoma, veoma mala riba.

 

ništa drugo ne mora eu da bude, ovo je dovoljno.

А опет ништа од овог није тачно. Бугарска, Руминија, Грчка, Кипар су примери за то. Па и Италија и Шпанија. Мислим од тебе човек очекује више него пар фраза.

Link to comment

А опет ништа од овог није тачно. Бугарска, Руминија, Грчка, Кипар су примери за то. Па и Италија и Шпанија. Мислим од тебе човек очекује више него пар фраза.

 

tacno je, jer su kontra primeri recimo Danska, Austrija, Ceska, Slovacka

 

ono sto Prospero nije rekao je ono sto se podrazumeva - da ne zavisi sve samo od spoljnog okvira vec od sposobnosti same drzave i drustva

Link to comment

Pusti coveka, vidis da mu siste jajca za EU, samo da je raspad, da crkava komsijska krava. A to sto mi u nekoliko scenarija mozemo da budemo sjebani raspadom EU, sta sad....

 

Koji tacno mi? Mi srbistanci ili mi dijaspora?

Srbistancima ce gospodar naci gospodara, podicicemo jos 100 cesmi u cast Kazahstana i nema brige.

Za mi dijasporu pogledaj moj pretposlednji post.

Link to comment

А опет ништа од овог није тачно. Бугарска, Руминија, Грчка, Кипар су примери за то. Па и Италија и Шпанија. Мислим од тебе човек очекује више него пар фраза.

 

 

sve je tačno i ništa nije fraza.

 

potpune suverenosti nema nigde u evropi niti je ikada može biti, pitanje je na koje načine gubiš deo suverenosti tj šta dobijaš zauzvrat. ako dobijaš nacionalističku retoriku, astalnu trku u naoružanju i slične kerefeke kao što smo ih stalno imali - tek to nije suverenost nego puka borba za preživljavanje. srbiji to ne treba ni za šta.

Link to comment

tacno je, jer su kontra primeri recimo Danska, Austrija, Ceska, Slovacka

 

ono sto Prospero nije rekao je ono sto se podrazumeva - da ne zavisi sve samo od spoljnog okvira vec od sposobnosti same drzave i drustva

Нису контра примери, јер се разликују историјски, културолошки, а успут ни Словачкој није место у том клубу. Међутим, оно што је главни проблем ЕУ је њена тотална недемократичност. Неизабране институце непоштовање воље грађана, прописи које доносе неизабрана тела...

Link to comment

Glavni problem EU cak nije ni demokraticnost nego nefunkcionalnost koja proizilazi iz ekonomskE nekompatibilnost.

Nemci bi i da se yebu i da im ne udje i da ih americki pandur cuva za dzabaka.

Edited by frn1782
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...