Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

Just now, Tsai said:

Pa rekao si da se ovo desava zato sto je bezbednost vatrogasaca na prvom mestu, malko bezvezno zvuci.

Ne znam odakle ti to, da si vatrogasac, uopste ti ne bi bezvezno zvucalo.

Radi se, jednostavno, o standardu s kojim se, slucajno, slazem: ljudski zivot si najdragoceniji, ali je ovde u pitanju nesto drugo cemu nije ni vreme ni mesto.

2 minutes ago, Tsai said:

Nemam razloga da im ne verujem

Ja imam poprilicno razloga, a trebalo bi i ti.

U ovakvim slucajevima promptno stupa na snagu staro i prokušano birokratsko pravilo poznato kao ČsG, Čuvaj svoju Guzicu, od ministra pa na nize...

 

Što se Kanadera tiče, francuski su na jugu i danas, van sezone, trebali bi sati da ih se aktivira i da stignu do Pariza.

Ali da oko Pariza nema helikoptera i pripadajuce opreme za ovakve situacije, to je vec malo onako, obaska ministar sa sve njegovih 18 komada creva - u sred Pariza - pa jos na aditm...

Link to comment

Na slici se vidi barem sedam mlazeva vode, koji sipaju daleko više i daleko preciznije vodu nego što može iz aviona. Manite se više tih Trampovih gluposti za mase.

Link to comment

Pa sve ok, ne mogu tone vode i tome sl.

Ali zar ne postoje neke hemikalije efikasnije od vode, koje su recimo mogle iz helikoptera da se bacaju ?

 

Ili smo gledali previše glupih filmova ?

Link to comment
11 minutes ago, vathra said:

U crkvama i nema šta da gori... osim krova.

 

 

 

... vitraza, oltara, ikonostasa, odaja, slika, biblioteka, rezbarija i duboreza ... neprocenjiva steta jbg. Ovo kao neki jaci svetski muzej da je izgoreo.

Edited by Caligula
Link to comment
2 minutes ago, vathra said:

Na slici se vidi barem sedam mlazeva vode, koji sipaju daleko više i daleko preciznije vodu nego što može iz aviona. Manite se više tih Trampovih gluposti za mase.

 

Na BBC-u je bila fotka da ne dobacuju, uz komentar sa lica mesta da ne uspevaju da dobace, doduše pre par sati.

Link to comment
1 minute ago, Anonymous said:

Ja sam i dalje u čudu. Kad se pojavila vest o požaru sam odmahnuo rukom i preskrolovao misleći da je nemoguće da u 21. veku zaista izgori Notr Dam.

 

Tek sam posle shvatio da je ozbiljno.

 

Takođe. Kada sam videla prve slike, gorelo je nešto krova. Mislila sam, evo još koji minut, vatrogasci ovo gase, francuzi će restaurirati i gotovo (zato i opušteno napisah ono).

Neverovatna stvar. Napraviš čudesa od građevina i tehnologije, a onda ne uspeš da ugasiš plamen u centru grada.

Link to comment
2 hours ago, mraki said:

Slažem se, ali ipak ima razlike izmedju koga briga i radovanja.

Ima onih koji opasno uživaju gledajući kako neka katastrofa pogadja recimo Ameriku, nesrećni životi kojima tako nešto daje smisao i utehu.

Što je najgore, ne mislim da se Kurjak zaista raduje, samo provocira, ali na kraju krajeva nije ni bitno.

nikad necu zaboraviti radovanje bivse prije (majka bivseg zeta) pre desetak i vise godina kad je neki uragan pogodio ameriku (usa), sa sve onim "nicija nije do zore gorela", "nek pocrkaju sva govna", sta su oni nama radili, itd

nista cudno za prosecnog srbendu, da nije cinjenice da joj oboje dece i sve troje unucadi zive bas u toj americi :isuse:

1 hour ago, Arkadija said:

 

@radisane verujem da jeneki profesor francuskog mogao da izgovori takve gluposti?

Meni su francuski predavali samo ljubitelji jezika i kulture.

Inace, svi francuzi su ponosni na sebe i svoju zemlju. Parizani su takodje ponosni na svoj grad i sve lepoteu  njemu. Oni samo ne vole turiste i strance.

:)

potpuno isti utisak

posebno se izdvajala jedna profesorka francuskog u srednjoj skoli

zena je bukvalno svaki cas, ceo cas, bila u stanju da prica o svojim posetama francuskoj i utiscima (sto smo najcesce obilato koristili :D )

stekao sam utisak da su te dve, tri posete francuskoj u studentskim danima ubedljivo najvaznije (najlepse) sto se toj zeni desilo u zivotu

 

 

@radisa i ostatak moderacije

molba, jel mozete umiriti namenskog ili makar prebaciti njegova "objasnjenja" na nekakav drugi topik

kapiram da mu je tesko propustiti ovu priliku gde ceo forum cita temu i osluskuje vesti za mrvu paznje, ali nismo bas duzni ovog silovanja u mozak

bukvalno je svaki drugi, treci post njegov, a ocigledno je da je covek kao i ogromna vecina nas ostalih potpuni laik kad su u pitanju pozari, gasenje vatre, itd

 

dovoljno je losa ova vest i veliki gubitak, da bi jos citali ove nebuloze

komentari na nivou onih koji prate vesti po tabloidima

Link to comment
10 minutes ago, Anonymous said:

 

Na BBC-u je bila fotka da ne dobacuju, uz komentar sa lica mesta da ne uspevaju da dobace, doduše pre par sati.

Imaš gore link ka slici iz drona, vidi se da sedam mlazova prebacuje zid.

Sa jedne strane se vidi i visoki kran sa crevom na vrhu.

Link to comment

Reuters news agency is quoting an official with the French firefighting team as saying: "We can now say that the structure of Notre-Dame has been saved from total destruction". 

AFP is also reporting that the main structure has been "saved and preserved", citing an official.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...