Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

1 hour ago, Bujodrag said:

Ono što je nenadoknadivo je kontinuitet. A on je važan. 

Ово је за тему о заштити и ревитализацији историјских споменика.

Edited by porucnik vasic
Link to comment
16 minutes ago, Anonymous said:

 

Ja se ne razumem, da li je u ovakvim građevinama dozvoljeno postavti neki superefikasni protivpožarni sistem?

 

Mislim da je tesko na tolikoj kubaturi instalirati nesto sto ce da brzo zaustavi veliki pozar kad se desi ali znace ovi nasi gradjevinci bolje. Znam da mnogi znacajni muzeji imaju i one protipozarne pregrade, sisteme za izvlacenje vazduha iz pojedinih prostorija i tako te kerefeke, da ne pominjem prskalice i druge standardne sisteme protivpozarne zastite, ali u zgradi cija je osnovna struktura zamisljena i postavljena u 12. veku pretpostavljam da postoje ogranicenja oko toga sta se moze instalirati a da ne narusi unutrasnji izgled same gradjevine. Ovo je bas uzasan sticaj okolnosti, buduci da je u zgradi i oko nje trenutno dosta zapaljivog materijala koji je postavljen ili uskladisten u sklopu ove rekonstrukcije. Ko zna koliko je tu boje, raznih hemikalija, da i ne pominjem to sto je cela zgrada prakticno opkoljena skelama.

 

Tuga.

Edited by harper
Link to comment

do ponoci je odlučujuće šta će se dešavati. opcija da prepuste ND vatri u slučaju procene da.moze doći do urušavanja je do ponoci otvorena 

Link to comment

Firefighters at the scene have told Reuters that their efforts are being directed towards preventing the collapse of the northern tower and saving the artwork at the back of the cathedral.

 

The Notre Dame cathedral has been in flames since the beginning of the evening in Paris. The Notre Dame cathedral has been in flames since the beginning of the evening in Paris. Photograph: Le Pictorium/Barcroft Images

The most senior firefighter in Paris says it is unclear whether they will be able to keep it from spreading and causing more destruction.

“We are not sure we are capable of stopping the spreading” to Notre Dame’s second tower and belfry,” said Jean-Claude Gallet at the scene as his crews worked outside and inside the iconic cathedral. “If it collapses, you can imagine how important the damage will be.”

Flames already have reached one of Notre Dame’s towers and brought down the 96-metre high church spire.

Link to comment

Ja sam i dalje u čudu. Kad se pojavila vest o požaru sam odmahnuo rukom i preskrolovao misleći da je nemoguće da u 21. veku zaista izgori Notr Dam.

 

Tek sam posle shvatio da je ozbiljno.

Link to comment

Zgrada je zasad u redu, po snimkama se čini da vatra jenjava. Nadajmo se najboljem

 

 

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
14 minutes ago, namenski said:

Ne ide, ni izbliza.

Zato sto je standard da je sigurnost vatrogasaca iznad svega.

 

Pa normalna stvar, jok nego treba njih 100 da pogine usput? Ne razumem.. Mislim da preterujes, naravno da daju sve od sebe, nece prepustiti plamenu ovakvo kulturno dobro

Link to comment
Just now, Anonymous said:

Ja sam i dalje u čudu. Kad se pojavila vest o požaru sam odmahnuo rukom i preskrolovao misleći da je nemoguće da u 21. veku zaista izgori Notr Dam.

 

Tek sam posle shvatio da je ozbiljno.

Otprilike isto.

Kako smo zapravo nemoćni pred prirodom vidi se u ovakvim prilikama.

Link to comment
3 minutes ago, Tsai said:

 

Pa normalna stvar, jok nego treba njih 100 da pogine usput? Ne razumem.. Mislim da preterujes, naravno da daju sve od sebe, nece prepustiti plamenu ovakvo kulturno dobro

A ko je to i gde rekao da iko treba da pogine?

Obaska sto se bas i ne da videti da daju sve od sebe, ali to je vec neka druga tema, za neki drugi topik.

Link to comment
7 minutes ago, Budja said:

Firefighters at the scene have told Reuters that their efforts are being directed towards preventing the collapse of the northern tower and saving the artwork at the back of the cathedral.

 

The Notre Dame cathedral has been in flames since the beginning of the evening in Paris. The Notre Dame cathedral has been in flames since the beginning of the evening in Paris. Photograph: Le Pictorium/Barcroft Images

The most senior firefighter in Paris says it is unclear whether they will be able to keep it from spreading and causing more destruction.

“We are not sure we are capable of stopping the spreading” to Notre Dame’s second tower and belfry,” said Jean-Claude Gallet at the scene as his crews worked outside and inside the iconic cathedral. “If it collapses, you can imagine how important the damage will be.”

Flames already have reached one of Notre Dame’s towers and brought down the 96-metre high church spire.

Рационално.

Link to comment
2 minutes ago, namenski said:

A ko je to i gde rekao da iko treba da pogine?

Obaska sto se bas i ne da videti da daju sve od sebe, ali to je vec neka druga tema, za neki drugi topik.

 

Pa rekao si da se ovo desava zato sto je bezbednost vatrogasaca na prvom mestu, malko bezvezno zvuci.

 

Uostalom, evo sta kazu:

 

"Koriste se sva sredstva, osim kanadera, koji bi, ukoliko bi se upotrebili, mogli dovesti do kolapsa čitave strukture katedrale"

 

Nemam razloga da im ne verujem, previse si ogorcen

Link to comment

U crkvama i nema šta da gori... osim krova.

A drvena konstrukcija, kubici i kubici drveta, suvog kao barut. Na visini od 40-90 metara, odozgo pokriveni limom da štiti od kiše, a odozdo malterom. Bez ikakve barijere za vatru u konstrukciji.

Pri čemu ne može da se priđe zgradi bliže od desetak metara, a iznutra nikako.

 

Da su hteli da naprave nešto što ne može da se gasi, ne bi mogli bolje.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...