Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

Htedoh juce napisati kada su glasacka mesta otvorena. 7 kandidata, ukljucujuci AJ i Sarkozija, a sasvim neocekivano je to (po meni neocekivano) Fillon. Verovatno ima dobro razradjenu masineriju i partijsku bazu. Juppe je po meni sasvim novi covek, ne mogu da verujem prvo da je i dalje u politici, a kamoli ozbiljan predsednicki kandidat. 

 

Sto je jos zanimljivije, on je verovatno jedini koji ima sansu da pobedi Marinu u drugom krugu. Sasvim sigurno bi i Sarkozy imao istu sansu, ali ja skromno mislim da je on jos opasniji od Marine. 

 

Kakvo putesestvije Sirakizma i kakav povratak na veliku scenu - kao Feniks!

Link to comment

Gledam po departments rezultate i Fillon je svuda u velikoj prednosti, osim u Sirakiji (Correze, Bordeaux...) gde je Juppe ubedljivo prvi, sto je nedovoljno.

Gledam i ne verujem. Sarko je za vratom Alanu.

Link to comment

Gledam po departments rezultate i Fillon je svuda u velikoj prednosti, osim u Sirakiji (Correze, Bordeaux...) gde je Juppe ubedljivo prvi, sto je nedovoljno.

Gledam i ne verujem. Sarko je za vratom Alanu.

 

Vodi Juppe i u Polineziji, Gvadalupu i Martiniku.  :fantom:

 

Opet se desilo da istraživanja javnog mnjenja pogreše.

Link to comment

Da tacno je. Zena ide da glasa, ja ne.

 

Prvo sam pomislio da im je previse liberalan sistem, ali onda mislim pa zapravo je i dobar - kada bira samo stranacko clanstvo postoji opasnost da se izabere neko koga stranacka baza voli, ali ko nema prodju van te baze i vernih simpatizera stranke. Ovako ce pretpostavljam doci veliki broj ljudi koji su van te baze, ali nameravaju ovoga puta da glasaju za LR kandidata na predsednickim.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...