Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

Procitah onaj moj post. Nisam bio daleko. Pogodio MLP i JLM. Pecressovi glasaci su u zadnjem trenutku dali glasove Macronu. Dao sam malo previse Zemmouru.

  • +1 1
Link to comment

Jean-Luc Mélenchon, the far-left candidate, is speaking now. He tells his supporters:

 

A new page of the fight is turned ... we should be proud of the work we have done. We have assembled a popular front.

 

He asks his supporters not to vote for Marine Le Pen:

 

We know who we will never vote for. Don’t give your votes for Madame Le Pen. We must not give a single vote for Madame Le Pen. I think this message is now heard.

  • +1 1
Link to comment

Ако је то тачно, вероватно ће победити Ле Пен, јер капирам да је једном броју људи блам да кажу да ће гласати за њу...

  • Haha 1
Link to comment

Nisam smeo ranije da se oglašavam, ali “tradicionalne” stranke su ga ugasile u Francuskoj ima već više godina. LR ispod 5% znači da nema povraćaja novca potrosenog u kampanji, ali ne brinem se ja za njih - nakrali su se dosta preko fiktivnih zaposlenih (SNS je samo kopirao od RPR i posle LR koji su to radili od 80ih) po opštinama.

 

Melenchon je zlo. Zemmour je “ubačen” da prepolovi glasove Marini, Macron dobija - ali gusto. Melenchonovi glasači (barem dobar deo njih) bez pardona mogu dati glas Marini. To je mešavina tradicionalne radničke klase i dosta novijih imigranata, a svi su oni dobra meta za dva ekstrema.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Hamlet Strašni said:

Ако је то тачно, вероватно ће победити Ле Пен, јер капирам да је једном броју људи блам да кажу да ће гласати за њу...


Sasvim moguće, ali ne znam na šta bi to ličilo ako pobedi. Morali bi vanredni parlamentarni. 

  • Hvala 1
Link to comment
32 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ако је то тачно, вероватно ће победити Ле Пен, јер капирам да је једном броју људи блам да кажу да ће гласати за њу...

Nema vise blama a ankete ovdje u fr su jako pouzdane.

 

Tek sada pocinje kampanja za drugi krug, ove prve ankete daju trenutnu sliku. Dosta toga se moze promijeti za to vrijeme.

 

U kampanji u prvom krugu fokus je bio na Zemmouru koji je kao sto sam napisao "humanizovao" MLP.

 

Sada ce fokus biti na njoj. Ipak ona se dosta promjenila, meni se sve vise cini da je prati onaj Vucicev tim (izraelci valjda).

 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
35 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ако је то тачно, вероватно ће победити Ле Пен, јер капирам да је једном броју људи блам да кажу да ће гласати за њу...

 

To je Francuska, šta misliš kako u 7:59 pm objave rezultate koji su tačni u pola procenta? Sigurno ne, tako što je ljude blam da kažu za koga su.

  • +1 3
Link to comment
57 minutes ago, borris_ said:

Prva anketa za drugi krug:

 

Macron 51 MLP 49

 

vidim da ove brojke forsiraju establishment mediji, znaci pobedjuje le pen, a i 4.5 kvota nije losa

  • Haha 1
Link to comment

Mélenchon se priblizio MLP, 1,4% - 0,8%

 

- - -

 

31 minutes ago, black mirror said:

 

vidim da ove brojke forsiraju establishment mediji, znaci pobedjuje le pen, a i 4.5 kvota nije losa

 

Daj mi brojke tih drugih medija.

 

Kao sto sam napisao ovdje su ankete uglavnom pouzdane  (od 2005. ne sjecam se da su nesto fulili).

 

- - -

 

Mozda fulaju veceras, Mélenchon se samo penje. U 20h razlika je bila 3%, sada je po nekim institutima 0,8%

  • +1 1
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...