Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

3 hours ago, Kampokei said:

 

Zajednica je ogromna i dobrim delom patriotski (francuski) nastrojena, tako da ne mislim da postoji opasnost od nekog znacajnog smanjenja iste. Istina, kad sam bio u Tel Avivu, cuo sam dosta francuskog, a u izlozima pojedinih agencija za nekretnine je francuski bio glavni jezik. Ali, migracije iz Francuske ka Izraelu su u padu, peak je bio 2015, a 2019. je vec broj novopridoslih Francuza bio oko tri puta manji.


e da je samo tako...

 

This decline is not for lack of desire. The hardships faced by immigrants in Israel has led many to stay in France.”

 

https://www.nationalgeographic.com/history/2019/11/french-jews-fleeing-country/

 

  • Hvala 1
Link to comment
  • 4 months later...

Anger as ex-generals warn of 'deadly civil war' in France - BBC News

 

The French government has condemned an open letter signed by active soldiers that said the country was heading for "civil war" due to religious extremism.

About 1,000 servicemen and women, including some 20 retired generals, put their names to the letter.

It blamed "fanatic partisans" for creating divisions between communities, and said Islamists were taking over whole parts of the nation's territory.

Ministers have condemned the message published in a right-wing magazine.

The letter was first published on 21 April - the 60th anniversary of a failed coup d'état.

"The hour is grave, France is in peril," the signatories said.

  • Wub 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Kod nas bi ovo definitivno proglasili za atentat.

Za šamar predsedniku 2010. kazna bi bila 4 godine. Podsećanja radi, za napad na Velju kazna je bila 2 godine. Sada bi sve ispod 40 godina bilo dokaz da je sudija Šolakov plaćenik.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Naježio sam se čitajući, jbm ti kakav život je imala ova žena.

 

French rape victim describes how she shot her stepfather-turned-husband in the back of the head as she goes on trial for killing him after years of sexual abuse and pimping her out to truckers

https://www.dailymail.co.uk/news/article-9708515/amp/Woman-killed-abusive-rapist-stepfather-goes-trial-murder-France.html?__twitter_impression=true

 

https://www.google.com/amp/s/amp.theguardian.com/world/2021/jun/21/woman-to-stand-trial-in-france-for-killing-stepfather-after-years-of-abuse-valerie-bacot?espv=1

Link to comment

@borris_ Da li je tačno ovo da dve trećina birača nije izašlo na regionalne izbore, a među mladima čak 80%?

 

Pa ko će na kraju da glasa tu? Da li je moguće da ljudima toliko nije stalo do nivoa vlasti koji bi po definiciji trebalo da im je bliži i bitniji od predsedničkog?

Link to comment

Nisi mene pitao, ali dok Boris ne dodje. 
1. ovo je tek bio prvi krug glasanja. Zavisno od rezultata, tj osećaja krivice, u drugom krugu je veća izlaznost. To je uvek bila boljka francuskog prosečnog glasača: ne izlazi mu se jer su ili svi isti, ili misli da je njegov kandidat siguran da prodje u drugi krug, pa će se tek onda aktivirati. Samo, neretko se desi zajeb (šifra Lionel Jospin).

2. Ovo su regionalni izbori za koje pučanstvo realno najviše zabole paja da se cimaju. Lokalni izbori (za gradonacelnike) i nacionalni izbori su “popularniji”, za region to nije slučaj. A nakon toga, vidi stavku pod jedan. Na ovim mahom glasaju partijski aktivisti/članovi stranaka, kojih nema puno.

 

Ostatak neka dopuni Boris.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, dragance said:

Nisi mene pitao, ali dok Boris ne dodje. 

 

Sve ima smisla ali pročitah u tekstu na FR24 da je ovo pad izlaznosti od 16% u odnosu na prethodne regionalne izbore pa zato pitam. Doduše nisam primetio da li je to precizirano za prvi krug ili ukupno.

Link to comment

Jeste. U prvom krugu prethodnih je izlaznost bila nešto manje od 49%, a u drugom skoro 59%.
 

Dodaj i apatiju, kao i manjak poverenja u stranke, i to je to. Samo zagriženi glasaju.

Link to comment
  • 1 month later...
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...