Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

U francuskoj nije bio nijed smrtni teroristicki napad na muslimane poslije svih atentata zadnjih godina. Bio je jedan napad na dzamiju, pucanje iz daljine, bez smrtnog slucaja. Ovo u vezi mentalnih bolesti, pa dosta slucaja teroristickih napada zadnjih godina je oznacavano kao mentalna bolest (ja sam dodao ovo teroristicki napad). Napadne covjek vikuci alah akbar, pobije/rani ljude oko sebe ali nije teroristicki napad jer je kao mentalno bolestan. Bio je slicaj kada je ubijena starica, jevrejka u svom stanu. Napadac je prvo usao u drugi stan pitao ljude koje su vjere, muslimani i onda otisao kod ove i ubio je naravno. Selektivna mentalna bolest. 

Nije ovdje rijec o siromastvu, ovo je nesto drugo.

Link to comment
4 minutes ago, dragance said:

Pa obrnuto da su uglavnom islamisticki napadi bili sa imenom i prezimenom, kao i bolesnici - dok ovi drugi nisu. Mislim, bilo je takvih slucajeva na svim stranama, nista to ne opravdava. Ali jebi ga, valjda je sada vise nego ocigledno da je problem u jednom povecem delu religioznih fanatika koji ubijaju za napisanu rec, napisani crtez, ma koliko bili bezazleni. A i da nisu, so what.

 

svi napadi su u policijskim izvestajima s imenom i prezimenom. ja govorim o reakcijama medj narodom.

Link to comment
25 minutes ago, adam said:

kad tip sjebe auto svojom krivicom, sam je kriv, imenom i prezimenom. kad se to desi zeni - zene ne znaju da voze. tako i ovde; kad radikalni muslimani izvrse teroristicki napad - muslimani teroristi. kad beli neo-nacisti urade isto, svaki ima ime, prezime i jal mentalnu bolest, jal nesrecno detinjstvo al niko ne kaze belci fashisti.

Ti ono živiš u UK? Ovo što pričaš važi za one koji piju pivo ispred prodavnice širom Srbije. Možda je tako i u pabovima po Engleskoj, ne znam. U liberalnim krugovima širom EU, pa i Srbije je obrnuto.  

 

28 minutes ago, adam said:

a sustina i kod jednih i kod drugih je siromastvo, neznanje i izopstenost iz drustva sto ih cini idealnim za manipulacije svake sorte. socijalne razlike ne prestaju da rastu od ranih osamdesetih, sve vise ljudi se pusta nizvodu i dok se ne ulozi ozbiljan trud da se ti ljudi skoluju, zaposle i uteraju u kredite, ovo nece stati. ja jos nisam cuo za slucaj lekara il advokata muslimanske veroispovesti koji je digao u vazduh, obezglavio ili ubio nekog sve vicuci alah je veliki.

 

Nisi čuo za  Dzihadi Džoneta? Niti je bio neobrazovani, niti siromašan, niti izopšten ... Isto važi i za Brejvika. Dakle, popriličo je pojednostavljeno sve svoditi na siromaštvo i izopštenost.

Problem je upravo u tome što ne žele svi da budu uterani u šablone, da se zaposle i plaćaju kredite, ...

 

 

1 hour ago, borris_ said:

Takvih tvitova ima na hiljade. Prosle godine jedna djevojka (lezbejka) je kritikovala islam, nepristojnim rijecnikom na nekoj socijalnoj mrezi. Dobila je na hiljade smrtnih poruka, naravno danasnje feminiskinje je nisu podržale (ili tek malkice kada su ih  počeli kritikovati), ekstremna lijevica je nije podržala, morala je da promjeni školu a i dalje prima uznemiravajuce poruke ...

Borkinje za prava žena su zauzete smišljanjem ženskih imena za profesije, kao i lovom na nesrećike koji obuku glupu košulju ili zucnu nešto protiv veštačkog pravljanja ravnopravnosti. Takvi moraju da plate. Levičari su zauzeti pisanjem moćnih govora. Nisu ludi da se kače s nekim fanaticima.

Link to comment
2 minutes ago, duma said:

Ti ono živiš u UK? Ovo što pričaš važi za one koji piju pivo ispred prodavnice širom Srbije. Možda je tako i u pabovima po Engleskoj, ne znam. U liberalnim krugovima širom EU, pa i Srbije je obrnuto. 

a slusaj, da si u pravu ne bi se dogodio bregzit. bojim se da su ti liberalni krugovi daleko malobrojniji nego sto ti mislis. nazalost.


 

Quote

 

Nisi čuo za  Dzihadi Džoneta? Niti je bio neobrazovani, niti siromašan, niti izopšten ... Isto važi i za Brejvika. Dakle, popriličo je pojednostavljeno sve svoditi na siromaštvo i izopštenost.

Problem je upravo u tome što ne žele svi da budu uterani u šablone, da se zaposle i plaćaju kredite, ...

 

cuo sam al to je retkost. i posle brejvika niko nije proglasio norvezane ni za naciste ni za simpatizere neonaci bulaznjenja.

 

a za boldovano - ti zaista mislis da neko ko je dosao na zapad trbuhom za kruhom ne zeli posao, platu s kojom moze da se skuci i da gaji i skoluje decu? cenis da je otac ovog teroriste sto je obezglavio profesora dosao u francusku s ciljem da zatruje sopstveno dete do te mere da se klinac samozrtvuje za visi cilj? ili je pak dosao da bi nasao posao koji ce mu omoguciti da gaji decu i priusti neku kucicu u predgradju i kolko tolko miran zivot. i da je to uspeo, mislis da bi mu dete vitlalo nozem i obezglavljivalo po ulici? tesko mi je da poverujem u ovako nesto. 

 

naravno da postoji ozbiljan problem s muslimanskim fundamentalistima koji prilicno uspesno regrutuju ljude u svoje redove i od njih prave teroriste. al mi se cini da masovne kritike, pozivi na zatvaranje dzamija kao i stvaranje jos veceg jaza izmedju muslimana i ostatka populacije produbljivanjem i negovanjem razlika u nacinu zivota kroz multi-kulti mantre (i to od malih nogu) nije resenje. resenje je smanjenje mogucnosti da se neko primi na te price a to zahteva ulaganje i rad na tome da se coveku omoguci da se odskoluje (koliko ko zeli i ima afiniteta), ekonomski osamostali, skuci i cak ima mogucnost da ostavi neku crkavicu sa strane za starost. pa kad imam krene da bulazni, ponudjeno niti ima smisla, niti je ponuda primamljivija od onog sto vec ima. kao sto je za suzbijanje radikalne desnice najbitnija visoka zaposlenost, plata od koje moze da se zivi a ne tek prezivljava, jeftino letovanje negde na suncu i neka sigurnost za starost.

 

sve ostalo je mazanje ociju i imace ozbiljne posledice ako se nesto radikalno ne promeni uskoro.

 

  • +1 1
Link to comment

oko te glupe veze siromaštva, ogorčenosti zbog nemanja šansi - svojevremeno je u islamsku državu najviše dolazilo islamista iz Skandinavskih zemalja (per capita).

 

Evo ga Patrick Cohen, sve lepo objasnio ko je u Francuskoj kriv - sa posebnim akcentom na Mili, mamu im jebem da im jebem.

 

 

Link to comment
22 hours ago, adam said:

a sustina i kod jednih i kod drugih je siromastvo, neznanje i izopstenost iz drustva sto ih cini idealnim za manipulacije svake sorte. socijalne razlike ne prestaju da rastu od ranih osamdesetih, sve vise ljudi se pusta nizvodu i dok se ne ulozi ozbiljan trud da se ti ljudi skoluju, zaposle i uteraju u kredite, ovo nece stati. ja jos nisam cuo za slucaj lekara il advokata muslimanske veroispovesti koji je digao u vazduh, obezglavio ili ubio nekog sve vicuci alah je veliki.

 

Da, ali su njihovi sinovi prilično česti činioci u uzorku, i to je najfascinantnije u celoj situaciji. Druge i treće generacije migranata koje prave zaokret od inkluzije koja njihovim roditeljima nije predstavljala toliki bauk. Devojke/žene koje su svojim izborom odbacile empancipaciju koju su njihove majke jedva dočekale su poseban nivo nelogičnosti.

Link to comment

Evo vam twitter od Fatiha Agag-Boudjahlat, profesor Istorije i Geografije u Toulouse-u. Zena lafica u neprekidnoj borbi sa islamistima i naravno ekstremna lijevica je napada :isuse:

 

Za one koji razuiju francuski

 

 

U vezi siromasnih i terorita 

 

 
 
DnLuGsJz_bigger.jpg
 
11) on s’est focalisé sur les quartiers, en étant aveugle à ce nouveau phénomène: une bourgeoisie qui a réussi socialement et qui s’islamise et soutient financièrement les extrémistes.

"fokusirali smo se na predgradja, a slijepili smo na ovaj novi fenomen: socijalno uspešnu buržoaziju koja islamizira i finansijski podržava ekstremiste"

Link to comment

Preveo bih ti, ali puno je teksta. Uglavnom, žena je prof iz Tuluza, bori se za prava žena i striktno je protiv uplitanja religije u republiku. Govori o primerima koje je država (i društvo) propustila da se uhvati u koštac sa uzrocima i znakovima koji su doveli do ovog ubistva.

Link to comment

I po ovome što prenose ovde, šta je Makron izjavio nakon susreta u Bobigny (veze nemam ni kako se čita ni kako se transkribuje) severoistočnom predgrađu Pariza, u suštini niti zna niti ima nameru da nešto zaistinski promeni i u budućnosti :sad: 

 

"Mi znamo šta treba da uradimo" uz zatvaranje lokalne grupe Cheikh Yassine, sa "Moramo štititi naše sugrađane. Sugrađani muslimani se moraju štititi od zla koji je "radikalni islam". Namera ovih ideologa je upravo da okrenu deo državljana protiv republike. A to nećemo dozvoliti." Kako će, živo me zanima?

 

 

 

 

Link to comment

 

Marwan Muhammad predsjednik CCIF, komitet protiv islamofobije, u dzamiji 2011.

"Ko smije da kaze da francuska nece biti muslimanka zemlja za 30-40 godina? Ko ima to pravo? Niko u ovoj zemlji nam ne moze uskratiti tu nadu. Da nam uskrati pravo da se nadamo u jedno drustvo odano islamu. Niko nema u ovoj zemlji pravo da nam kaze sta francuski identitet"

 

Ovaj covjek je stalno bio zvan na TV emisijama, veliki prijatelje nekih ljevicara.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...