Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

17 minutes ago, Filozof manijak said:

Po mom mišljenju Ebdo karikature često iskaču iz okvira slobode govora, a da ne pričam o dobrom ukusu.

Valjda sloboda govora podrazumeva i neku odgovornost za izrečeno/nacrtano

Pa se onda mogu i ubiti, jel' tako? 

Kao što sam napisao, ovo je dvovjekovna tradicija u francuskoj, pocelo je poslije revolucije, najvise za vrijeme restauracije. Tada je kralj zatvarao novinare ali na sreću nije slao ubice na njih. Katolici u fr su prošli kroz sito i reseto karikaturista zadnja dva vijeka pa se nešto ne sjećam da su vršili atentate na novinare i karikaturiste. 

Francuska je laicka republika i svako ima pravo na svoju religiju ali i drugi imaju pravo da kritikuju te iste religije.

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Nešto mi ne ide danas sa objašnjavanjem. Ne razumem francuski, pa mi nije jasno konkretno značenje ove naslovne strane, i ovih karikatura koje su na njoj. Da li su to nove karikature, ili stare?

Ovo su stare karikature a naslov je "Sve to, za ovo" 

Link to comment
4 minutes ago, borris_ said:

Pa se onda mogu i ubiti, jel' tako? 

Kao što sam napisao, ovo je dvovjekovna tradicija u francuskoj, pocelo je poslije revolucije, najvise za vrijeme restauracije. Tada je kralj zatvarao novinare ali na sreću nije slao ubice na njih. Katolici u fr su prošli kroz sito i reseto karikaturista zadnja dva vijeka pa se nešto ne sjećam da su vršili atentate na novinare i karikaturiste. 

Francuska je laicka republika i svako ima pravo na svoju religiju ali i drugi imaju pravo da kritikuju te iste religije.

 

Boldovano je jako ružno, nigde nisam opravdavao ubistvo novinara. Fokus mi je na slobodi govora

Link to comment
56 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Nešto mi ne ide danas sa objašnjavanjem. Ne razumem francuski, pa mi nije jasno konkretno značenje ove naslovne strane, i ovih karikatura koje su na njoj. Da li su to nove karikature, ili stare?

 

54 minutes ago, borris_ said:

Pa se onda mogu i ubiti, jel' tako? 

Kao što sam napisao, ovo je dvovjekovna tradicija u francuskoj, pocelo je poslije revolucije, najvise za vrijeme restauracije. Tada je kralj zatvarao novinare ali na sreću nije slao ubice na njih. Katolici u fr su prošli kroz sito i reseto karikaturista zadnja dva vijeka pa se nešto ne sjećam da su vršili atentate na novinare i karikaturiste. 

Francuska je laicka republika i svako ima pravo na svoju religiju ali i drugi imaju pravo da kritikuju te iste religije.

 

52 minutes ago, borris_ said:

Ovo su stare karikature a naslov je "Sve to, za ovo" 

Kakve god da su i kakav god da je odnos prema novinama/novinarima, u Francuskoj sa njenom tradicijom posebno, bojim se da ovde previdjate sustinu: da razni Instagrami polako ali sigurno preuzimaju ulogu arbitra jos uvek je rano reci cenzure, ali stvari bez greske idu u tom pravcu.

I tu se, buduci da se radi o takozvanom masovnom mediju koji hoce-nece mora da udara na жуто, jer mu je jedina uredjivacka politika profit i samo profit bez i naznake ideoloske, idejne ili programske orijentacije, krije opasnost da se ti Instagrami, takvi kakvi su pretvore u krojace, tvorce javnog mnjenja koji ce da slede samo ukus takozvane publike...

Danas takozvana politicka korektnost, sutra nesto drugo...

Jednom recju - sranje.

  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...