Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

Ne vjerujem u ovom slučaju. Mislim da je ovo uradio čisto iz frustracije jer su ga odbili za papire. Osvetio se protiv institucije koja ga je najviše štitila i podržavala.

Link to comment

Treba citati komentare u Le Monde-u. Tamo komentare mogu ostavljati samo pretplatnici a Le Monde je lijevi centar. Marine Le Pen moze da prepise sta tamo pise i uvrsti u svoj program.

Njen problem je ekonomija jer je do sada bila protiv EU i Eura. Francuski penzioneri koji su najbogatija grupa i usput medju najbrojnijim glasacima zele da sacuvaju svoju kupovnu moc i ne zele ni da cuju za francuski franak.

Marion Le Pen ima najvece sanse da osvoji vlast. Ona je izrazito desno orijentisana a u ekonomiji slijedi dedovu politiku (konzervativni liberalizam ma sta god to znacilo).

Link to comment
6 hours ago, mackenzie said:

Jel' to neka kulminacija vrlih migrantskih uvjerenja da im je Evropa nešto dužna.

 

Moj utisak iz povremenih razgovora sa Afrikancima u Francuskoj je da postoji neki resentiman zbog kolonijalnih vremena. Jednom mi je taksista iz Togoa, nakon sto je rekao da komsijskoj i nekada britanskoj Gani ide sto puta bolje nego Togou rekao i da "Francuzi kao kolonijalni gospodari, to vam je kao da vam neko da TV, ali je kod njega daljinski. A Britanci vam daju i daljinski". 

Link to comment
  • 1 month later...

Karikatura misliš? 

Pa rekao bih sloboda govora i dvovjekovna tradicija francuskih satirickih novina (na ovoj naslovnoj stranici imaš i karikature stranih novina). 

Ako ćemo da pokleknemo pred ovim, gdje je onda granica? Nadjes neke budale da ubiju novinare, uvjek će biti onih koji će kao osuditi ta ubistva sa naravno neizbježno "ali" i na kraju kada sve splasne, zabraniti te novine jer je tako lakše. 

 

  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, borris_ said:

Karikatura misliš? 

Pa rekao bih sloboda govora i dvovjekovna tradicija francuskih satirickih novina (na ovoj naslovnoj stranici imaš i karikature stranih novina). 

Ako ćemo da pokleknemo pred ovim, gdje je onda granica? Nadjes neke budale da ubiju novinare, uvjek će biti onih koji će kao osuditi ta ubistva sa naravno neizbježno "ali" i na kraju kada sve splasne, zabraniti te novine jer je tako lakše. 

 

Не оргиналне, него насловне стране ове. Мислим шта значи, тј. зашто је Инстарам блокирао, то ми није јасно...

Link to comment

Po mom mišljenju Ebdo karikature često iskaču iz okvira slobode govora, a da ne pričam o dobrom ukusu.

Valjda sloboda govora podrazumeva i neku odgovornost za izrečeno/nacrtano

Link to comment
20 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Не оргиналне, него насловне стране ове. Мислим шта значи, тј. зашто је Инстарам блокирао, то ми није јасно...

Ove sedmice je počelo sudjenje za antetate protiv Charlie Hebdo-a.

Link to comment
Just now, borris_ said:

Ove sedmice je počelo sudjenje za antetate protiv Charlie Hebdo-a.

Nešto mi ne ide danas sa objašnjavanjem. Ne razumem francuski, pa mi nije jasno konkretno značenje ove naslovne strane, i ovih karikatura koje su na njoj. Da li su to nove karikature, ili stare?

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...