Jump to content
bigvlada

Liberté, égalité, fraternité

Recommended Posts

teacher

Ne bih nikad mogao da živim u ovom haosu. Vi što živite u Francuskoj ste ili hrabri ili ludi

borris_

To ja stalno govorim ali niko mi ne vjeruje :fantom:

mackenzie

Zelena zona :rolleyes:

Oko Eiffelovog tornja gradi se stakleno-metalni protuteroristički zid

Grad Pariz radi na podizanju metalnog i staklenog protuterorističkog zida oko Eiffelovog tornja. Privremene barijere postavljene su 2016. godine i sada će ih zamijeniti stalna struktura.
U parizu je od 2015. godine više od 240 osoba ubijeno u napadima terorista. Završetak radova na objektu koji bi trebao umanjiti mogućnost sličnih događaja očekuje se sredinom jula, a projekat košta nemalih 35 miliona eura.

Stakleni zid debeo 6,5 centimetara formira dvije strane pravougaonog zida, dok će druge dvije strane činiti metalna barijera visoka 3,2 metra.

Kako bi se spriječili napadi vozilima, ispred staklenog zid bit će postavljeno 420 betonskih blokova.

Podsjećamo, područje ispod Eiffelovog tornja zatvoreno je za javnost od juna 2016. godine, a antiterorističke patrole redovno obilaze simbol grada i države.

Skora kompletna restauracija tornja koštat će 300 miliona eura, a njen završetak je planiran 2024. godine, pred Olimpijske igre u Parizu.

Naravno, iako zid predstavlja sigurnosnu potrebu, građani Pariza nevoljko gledaju kako se njihov toranj "pakuje" u skupe zidove.

Ivo Petović

Impresije jednog poznatog Britanca o nekim malim razlikama.

Komentari su vrlo zanimljivi, mada su možda više za temu o UK

borris_

Ne znam kakvi su putevi u engleskoj ali u Francuskoj su sve gori i gori (a nekada su bili odlicni).

Sto se hrane tice, potpuno je u pravu.

jms_uk
1 minute ago, borris_ said:

Ne znam kakvi su putevi u engleskoj ali u Francuskoj su sve gori i gori (a nekada su bili odlicni).

Zavisi od okruga do okruga, posto lokalne vlasti to regulisu [ili ne, kao sto je slucaj kod nekih].

A i, IME, bolji su u Velsu nego u Engleskoj :lol:

Ivo Petović
10 minutes ago, borris_ said:

Sto se hrane tice, potpuno je u pravu.

Pročitaj komentare Britanaca ispod na kvalitet puteva...ko da čitam ovaj forum o situaciji u Srbiji :D

jms_uk
13 minutes ago, Ivo Petović said:

Pročitaj komentare Britanaca ispod na kvalitet puteva...ko da čitam ovaj forum o situaciji u Srbiji :D

Because it's true.

borris_

Ovo je tacan komentar

Stu Freeman @sfreebie 5 hil y a 5 heures

En réponse à @Nc_prog_eng @MBrundleF1

Drove to euro Disney other year and their ring road round Paris was full of pot-holes. Toll road ok, but next section was shite.

Roger Sanchez

Borrise, jesu željezničari pukli ili još daju znakove života?

borris_

Sindikalni front se raspao. Pola sindikata zeli da nastavi strajk a druga druga polovina ne bas. Uglavnom podjela je 50%.

Zakon je izglasan, sada treba da se bore  sa sto bolje socijalne uslove. 

namenski

I tako se zavrsilo zlatno doba renesanse zeleznica, izmedju ostalog jedne od retkih modernih tehnologija u kojima su Francuska/Evropa ostvarile proboj i stekle nedostiznu prednost...