Jump to content
IGNORED

Začini


Tihajeza

Recommended Posts

14 hours ago, Anonymous said:

Anis je čisto ludilo, ubacio jednu zvezdu u supu od paradajza, zamirisala čitava kujna i komplet preuzeo ukus supe. Odlična je ispala, ali mislim da sam debelo preterao, nisam znao da je toliko jak. Mislim da tu zvezdu mogu još jednom upotrebiti.

 

Za šta još se može koristiti?

pomešaj anis sa cvetom hibiskusa, super je čaj. dovoljan je okrajak zvezde na jedan-dva cveta.

Link to comment
  • 1 month later...

Da li se neko upustio u pravljenje gruzijske mešavine khmeli suneli? Nalazim razne recepte - u osnovi su fenugreek, lovor, seme korijandera, pa onda idu varijacije. 

 

I šta je tačno marigold, je li to neka jestiva kadifica??? Bez toga mogu, svakako. 

  • Hvala 1
Link to comment
Da li se neko upustio u pravljenje gruzijske mešavine khmeli suneli? Nalazim razne recepte - u osnovi su fenugreek, lovor, seme korijandera, pa onda idu varijacije. 
 
I šta je tačno marigold, je li to neka jestiva kadifica??? Bez toga mogu, svakako. 
trebalo bi da je neven na srpskom, on se sigurno jede.

sent from bubamoto

Link to comment
4 hours ago, beta kentauri said:

biće da si u pravu.

sad čitam da se u gruziji listovi kadifice koriste umesto šafrana.

 

Sad me kopka, pošto mi se sviđa recept začina, da iskopam kako da napravim taj začin, tj. deo začina od kadife.

Link to comment
9 minutes ago, Skyhighatrist said:

Za početak posadi neven (kadificu) svuda, u plodoredove, međuredove, saksije okolo...

Do ovog ostalog ćeš već doći :happy:

Ej! Pre same ideje o baštovanstvu urezala su mi se u sećanju iz Vrtlarice, koju sam gledao u backgroundu, svojstva kadife pa sam je naravno zasadio pored paradajza i još kojekude gde mi je palo na pamet. Žena kad čuje kadifica umre od smeha, mislim da ću dobiti novi nadimak :lolol:

Link to comment
14 minutes ago, Skyhighatrist said:

Nema korisnije biljke (cveta) osim možda gaveza, al' jury je tu još out :D

Momčilo Antonijeviću ti li si? :lolol:

 

Za gavez sam čuo dockan preko organskog đubriva. Ima i to da zasadim.

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...