Jump to content
IGNORED

Začini


Tihajeza

Recommended Posts

 

 

 

Kad smo reaktivirali temu, samo da kazem da je super pomesati seme korijandera sa razlicitim biberima u zrnu i to ulupati pre koriscenja. Napravio sam mesavinu belog, crnog, zelenog i crvenog bibera, pimenta iz Vera i semena korijandera. Probajte. Moze obrazrivo dodati i slacica. 

 

Mmmmm ovo bas zanimljivo zvuci.

Mesavinu bibera sa pimentom sam koristila, ali i korijanderom ne, iako i njega ga koristim.

Najbolje za neka mesista ili moze podjednako i za variva?

 

Link to comment
1 hour ago, beyoncé said:

zvuči interesantno, zamišljam kako ih korijander "podigne" malo. probaće se. 

za šta ti koristiš tu mešavinu?

 

(inače, korijander u zrnu mogu, a lišće jok)

 

 

I ja isto uvek mrzeo... ali ima jedan thai take away u inostranstvu koji ponekad posetim koji je toliko do jaja, da im je i korijander dobar :D 

Link to comment
1 hour ago, beyoncé said:

zvuči interesantno, zamišljam kako ih korijander "podigne" malo. probaće se. 

za šta ti koristiš tu mešavinu?

 

(inače, korijander u zrnu mogu, a lišće jok)

 

 

I ja isto uvek mrzeo... ali ima jedan thai take away u inostranstvu koji ponekad posetim koji je toliko do jaja, da im je i korijander dobar :D 

Link to comment
1 hour ago, beyoncé said:

zvuči interesantno, zamišljam kako ih korijander "podigne" malo. probaće se. 

za šta ti koristiš tu mešavinu?

 

(inače, korijander u zrnu mogu, a lišće jok)

 

 

I ja isto uvek mrzeo... ali ima jedan thai take away u inostranstvu koji ponekad posetim koji je toliko do jaja, da im je i korijander dobar :D 

Link to comment
1 hour ago, Jumanji said:

 

Mmmmm ovo bas zanimljivo zvuci.

Mesavinu bibera sa pimentom sam koristila, ali i korijanderom ne, iako i njega ga koristim.

Najbolje za neka mesista ili moze podjednako i za variva?

 

Mislim da može i za variva, sve zavisi od ukusa i želja. Ja koristim biber u zrnu za kuvana jela, odnosno biber ubacujem na samom početku. 

 

Kod dinstanja mesa (na primer za musaku koristim ovu mešavinu. I generalno zta svo biberenje koje uobičajeno izvodimo tako što se dohvatimo bibernika na trpezarijskom stolu. Samo što je ovaj kombo sveže izlupan. Imam neki minijaturni drveni avan, suvenir poklon koji je konačno dobio namenu. 

Link to comment

ja koristim mlinove od Premia mesavina iz Maxija jer njihovi mogu da se koriste i kasnije..u jedan sam stavila pimet prvo malo nagnjecen u avanu, i u jedan sam stavila zeleni biber i sve sveze meljem..

 

 

ovo je mlin..a super je i mesavina,i ovde ima zrna korijandera

 

https://www.maxi.rs/online/Osnovne-namirnice/Zacini/Namenski-zacini/Premia-mlin-mesavina-za-jela-sa-mesom45g/p/7290138

Edited by ivy
Link to comment
4 hours ago, Venom said:

 

I ja isto uvek mrzeo... ali ima jedan thai take away u inostranstvu koji ponekad posetim koji je toliko do jaja, da im je i korijander dobar :D 

:Hail:

puta 3

Edited by Haralampije
Link to comment

Avan je super stvar, ima pocasno mesto kod mene i volim sa zacinima da eksperimentisem.

Ovo sto se mlinovi Premijum mogu dopuniti je sjajno, mislim da sam skoro ovde bas od@ivy i procitala.

:smiley_hail:[emoji23]


Hahaha desava se...brisem, pisem, a ne procitam pre slanja u etar [emoji38]
Link to comment
  • 5 months later...
  • 8 months later...

pravila sam so sa mlevenim suvim vrganjima bas odlicna stvar...samo nisam bas ubola razmeru tj. stavila sam previse soli pa cu dodati jos vrganja

a i samlecu da imam samog praha za posipanje svuuddaaaa :P

  • +1 1
Link to comment
  • 8 months later...

Anis je čisto ludilo, ubacio jednu zvezdu u supu od paradajza, zamirisala čitava kujna i komplet preuzeo ukus supe. Odlična je ispala, ali mislim da sam debelo preterao, nisam znao da je toliko jak. Mislim da tu zvezdu mogu još jednom upotrebiti.

 

Za šta još se može koristiti?

Link to comment

Da, jaka je jedna zvezda za supu. Zrna anisa su mnogo blaza, iako su to u sustini razliciti zacini.
Inace koristi se za kuvano vino, razna mesista, azijsku generalno i kinesku klopu (jedan je od sastojaka 5 zacina), kompote...
Ja ga koristila pretprosle u dzemu od smokava sa earl gray cajem smile.png Odlicna kombinacija.

I da, super se slaze sa cimetom, tako da eksperimentisi, ko zna sta otkrijes













  • +1 1
Link to comment
13 hours ago, Anonymous said:

Anis je čisto ludilo, ubacio jednu zvezdu u supu od paradajza, zamirisala čitava kujna i komplet preuzeo ukus supe. Odlična je ispala, ali mislim da sam debelo preterao, nisam znao da je toliko jak. Mislim da tu zvezdu mogu još jednom upotrebiti.

 

Za šta još se može koristiti?

Za sva kineska, citaj azijska jela. Ja ih stavim obicno 3 kad kuvam :) Stvar ukusa ali ako ti je prejak izvadis ga (da prostis) na pola i gotovo :sleep:

Edited by Haralampije
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...