Jump to content
IGNORED

Začini


Tihajeza

Recommended Posts

On 3/5/2017 at 3:37 PM, halloween said:

On je grozan kad ga pomirišeš iz kesice, ali kad ga staviš mrvu bude super, pravi orijentalac.

 

 

 

bas sam malopre komentarisala kako iz tegle/kese mirisi na znoj ali u hrani ga obozavam..

 

 

 

inace ja sam strucnjak da koristim zacine svuda osim gde im je napisana namena..imam neki mlin iz Dehlize na kom pise ,,zacin za jela sa mesom,, a da  sam ga koristila za sve osim za mesa-za corbe i supe,povrce,svuda nameljem malo..

 Kotany zacin za medenjake stavim u razne kolace,cajeve i kuvano vino a njiednom jos nisam napravila medenjake..

a vrhunac je da Baharat mesavinu stavim u kolace,gomboce i danas,pored cimeta i muskatnog, u koljivo i bas da lep spacy smek ..

Link to comment
  • 7 months later...

kod mene pileća džiga (i srcad) ide sa dosta luka i šargarepe + peršun (dunst)

tome se doda i ta paprika (ako mora, nisam fan paprike u jelu. osim u mućkalici i satarašu :)

Link to comment
9 hours ago, kipo said:

Pravicu danas pržene pileće džigerice, sa lukom i paprikom, so, biber. Šta bi od začina još moglo ići tu?

.Probaj da dodas majcinu dusicu,iznenadjujuce dobro ide uz dzigu

Link to comment

da, ide majcina dusica odlicno. ide i bosiljak, ako dodas na kraju uz malo belog vina da se udinsta, a kalabrezi bace na rastopljen puter nekoliko listova zalfije, izvade cim promene boju, pa onda na tom puteru spremaju dzigu.

Link to comment
  • 2 weeks later...

dziga voli par kapi balzamika pri kraju przenja, ostane socna i mekana cak i dugo posle przenja. a kad bolje razmislim i to belo vino bi trebalo imati slican efekat + ukus, naravno.

 

ja kad pravim dzigu (osim na salatu) volim da na ulju na kome sam je przio izdinstam cluk i kiselu jabuku iseckanu na ploske pa da dzigu vratim nazad. ova kombinacija ide odlicno i sa svezim kobajama. 

 

+1 za zalfiju u puter za przenje, potpuno oplemeni dzigu. majcinu dusicu nisam nikad dodavao ali moram probati, nekako mi logicno da to ide zajedno. 

 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

ima Premia ovu ,,mesavinu zacina za jela sa mesom,,

koja mi se bas svidja,visenamenska je i ja je svda negde meljem.. i u supe i u salate,

 a plus sto je dobar mlin i moze da se koristi i posle

tako da u jednom meljem zeleni biber a u drugi sam nagnjecila zrna pimeta pa cu da ga meljem iz mlina jer nemam mesto za avan u ovoj kuhinji a ceo mi je samo stajao bzvze (bas sam ponosna sto sam se toga setila :D)

 

8824256725022.png?buildNumber=52c71343d2

Edited by ivy
Link to comment
  • 8 months later...

:D

 

jasmin zaozbiljno ima neka psihoaktivna svojstva, što smo spoznali pre par godina pijući čaj s jasminom iz kine

možda napravim space cookies s njim :D

 

Edited by beyoncé
Link to comment

Kad smo reaktivirali temu, samo da kazem da je super pomesati seme korijandera sa razlicitim biberima u zrnu i to ulupati pre koriscenja. Napravio sam mesavinu belog, crnog, zelenog i crvenog bibera, pimenta iz Vera i semena korijandera. Probajte. Moze obrazrivo dodati i slacica. 

Link to comment

zvuči interesantno, zamišljam kako ih korijander "podigne" malo. probaće se. 

za šta ti koristiš tu mešavinu?

 

(inače, korijander u zrnu mogu, a lišće jok)

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...