Jump to content
IGNORED

Olimpijske kvalifikacije


theanswer

  

32 members have voted

  1. 1. beograd

  2. 2. torino

  3. 3. manila



Recommended Posts

Polako ljudi, ovo je prva tekma, neki su praktično do skora igrali sezone, jako malo odmora, zasićenje, protivnici koji "moraju" da se dobiju a mesta za kiks je malo, ima tu dosta faktora na osnovu kojih bi mogla da se oprosti ovako realno loš početak turnira. Ipak smo bili u kontroli svo vreme, i to sa šarenilo timom. 

Biće to sve mnogo, mnogo bolje do kraja turnira, a na olimpijadi još bolje, ako do iste doguramo.

Link to comment
  • Replies 621
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • theanswer

    67

  • Kanzas siti zez

    44

  • Frank Pembleton

    32

  • Timmy

    30

Uopste nije bitno sta se desilo i ko je kriv, bitno je to sto mi nemamo nijednog centra koji moze da sacuva ista zivahnije od kredenca i fizicki jace od Stivena Hokinga. Sve jace reprezentacije imaju bar po jednog dominantnog centra koji ce Raduleta, Jokaru i Stimeta da jedu za dorucak. Ne verujem da bi se i Bobi proslavio protiv Gasola, Gobera, Valanciunasa i ekipe ali bar ne bismo tu davali opciju protivnicima da spuste pod kos kad god im nista drugo ne prodje i daju kos kako im se cefne.

Link to comment

nemamo apsolutno nikakav demanti toga ni od strane marjanovića ni od strane miška. čak u onom nesrećnom miškovom intervjuu stvari izgledaju još gore po njih. tako da verovaću aleksandru đorđeviću više nego nikome jer niko ne tvrdi drugačije.

 

ajde razmisli malo, sta ima bobi od toga da sad izjavi za sve novine kako selektor laze? selektor ce svakako ostati na klupi, vrata repke ce mu i definitivno biti zatvorena, a atmosfera u repstaciji ce po svoj prilici biti nepovratno narusena, a upravo je to glavni adut ove ekipe. ne moze nista da dobije od toga, samo ce produziti ovu ruznu pricu zarad zadovoljavanja svog ega.

 

u krajnoj liniji, kakav je to selektor koji nema pojma da ce igrac morati da bude u americi za vreme turnira? pa i da je boban sto puta rekao da ce doci, zar nije mogao da se iscima da proveri njegovu situaciju i vidi da je sve u redu? ja cenim da su oni imali ukupno dva razgovora ove godine, jedan u januaru koji je tekao nekako ovako:

 

selektor: e bobane, jel se vidimo za ovaj ciklus sad na leto?

bobi: sale, meni je olimpijada san, vidimo se tamo.

selektor: ma dobro, nego ima i taj turnir pre oi... mislim, to je verovatno cista formalnost, ali eto...

bobi: mozda cu morati i neki ugovor da potpisujem tad, ali probacu nesto da improvizujem...

selektor: znaci da te racunam?

bobi: zovi samo zovi, svi ce sokolovi itd.

 

i onaj drugi, u kojem mu bobi saopstava da ipak nece stici na turnir, nakon koga se selektor napravio uvredjena mlada. 

Link to comment

ma izlišno je pričati koliko bi nam čovek značio ali jebiga šta sad da se radi, nećemo kukati celo leto.

da i ovo

ok, jasno, ja sam prvi koji manje vise svaki dan ponovi zal sto ovaj ocigledno nece biti deo ekipe i svakako da smara ta prica, samo plasim se da ne provedemo ceo naredni ciklus sa pricom sbb daje marjanovic bio deo ekipe

sad ispada da je marjanovic dzordan, da od njega sve zavisi, naravno da nije, ali jeste (potencijalno) bitan deo ekipe

nama su dva kljucna igraca u najboljim godinama, imamo tu srecu da smo malo i neocekivano dobili ovakvog marjanovica (koji je takodje u najboljim godinama) njih dvojica trojica svakao nece biti bolji igraci ako se kvalifikujemo za narednu olimpijadu

bogdanovic je sazreo, jokic svakako daleko od svog vrhunca, ali miljama blize istom nego recimo pre godinu dana

imamo i dubinu, generalno dobro rasporedjen kvalitet, nemamo gomilu kvalitetnih igraca na jednoj poziciji i krater na nekoj drugoj

fino su nam se poklopile neke stvari, a plasim se da nam buducnost nosi sve manje ovako kvalitetnih ekipa

oi se odrzavaju svake 4 godine i nema tu mesta za popravni

 

finala oi (sa amerima) su ono sto se pamti. pa svako malo ovde na forumu se prisetimo atlante, zapitamo sbb da je savic bio zdrav

o neodigranom dva tima snova 92 suludo je i pricati

Link to comment

ajde razmisli malo, sta ima bobi od toga da sad izjavi za sve novine kako selektor laze? selektor ce svakako ostati na klupi, vrata repke ce mu i definitivno biti zatvorena, a atmosfera u repstaciji ce po svoj prilici biti nepovratno narusena, a upravo je to glavni adut ove ekipe. ne moze nista da dobije od toga, samo ce produziti ovu ruznu pricu zarad zadovoljavanja svog ega.

 

u krajnoj liniji, kakav je to selektor koji nema pojma da ce igrac morati da bude u americi za vreme turnira? pa i da je boban sto puta rekao da ce doci, zar nije mogao da se iscima da proveri njegovu situaciju i vidi da je sve u redu? ja cenim da su oni imali ukupno dva razgovora ove godine, jedan u januaru koji je tekao nekako ovako:

 

selektor: e bobane, jel se vidimo za ovaj ciklus sad na leto?

bobi: sale, meni je olimpijada san, vidimo se tamo.

selektor: ma dobro, nego ima i taj turnir pre oi... mislim, to je verovatno cista formalnost, ali eto...

bobi: mozda cu morati i neki ugovor da potpisujem tad, ali probacu nesto da improvizujem...

selektor: znaci da te racunam?

bobi: zovi samo zovi, svi ce sokolovi itd.

 

i onaj drugi, u kojem mu bobi saopstava da ipak nece stici na turnir, nakon koga se selektor napravio uvredjena mlada. 

 

au brate pa stvarno ne mogu da odgovaram na ono što ti nagađaš kako misliš da se odvijao razgovor niti mogu da ulazim u razloge zašto bobi i miško ćute osim onog najočiglednijeg da je đorđević u pravu.

 

i rekao sam i danas, ne zanima me više da pričam o tome, nema svrhe, ja sam ubeđen da je ovako, ti si ubeđen u nešto drugo i to je to. samo što ti ovde dovodiš u pitanje iskrenost i kredibilitet selektora na osnovu realno ničega. ali dobro, svako ima pravo na svoje mišljenje. ti si doneo neki sud o đorđeviću, tipa kakav je to selektor koji ne zna ovo i ovo, otkud ti znaš da on to ne zna ja stvarno ne znam :) al dobro™. nadam se zaista da se nećemo vraćati na ovu temu bar dok traje turnir.

Edited by theanswer
Link to comment

dozvoli™, razgovor je samo moj nacin da oslikam 1 od mogucih situacija -_- cinjenice su u drugom pasusu, nedopustivo je da selektor nema pojma o nba ugovorima koji mu jednog od (presumably) glavnih igraca odvajaju od terena.

 

uzgred, pokusavam da zamislim sta bi selektor morao da kaze ili uradi da bi se ti negativno izrazio o njemu, i ne pada mi mnogo toga na pamet. mozda da se posere na sred konferencije i izjavi kako je to ono sto misli o pitanjima novinara za bobija, ali verovatno bi ti bio u fazonu da je to samo gnev 1 pravednika.

Edited by Calavera
Link to comment

ne vredi, ja pokušam lepo ali ne ide

 

činjenica ti je nešto što ti misliš da neko drugi zna ili ne zna, super činjenica

 

a ovaj drugi pasus ti je jednostavno smešan i glup dozvoli™. ti imaš neko predubeđenje o meni koje nema veze sa ovom konkretnom situacijom i ti mi nešto učitavaš što i da je tačno (a nije jer je bilo situacija kada sam se negativno izjašnjavao o đorđeviću) opet nema nikakve veze sa ovim konkretnim slučajem

Link to comment

izvini sale

 

tako je brate to je način da završiš diskusiju, bravo majstore dobio si poene, svaka čast, argumentovan post nadasve.

 

jebo me pas da me jebo pas kad sam odlučio da ispišem 3,4 posta u kojima sam pokušao nešto da objasnim.

Link to comment

Uopste nije bitno sta se desilo i ko je kriv, bitno je to sto mi nemamo nijednog centra koji moze da sacuva ista zivahnije od kredenca i fizicki jace od Stivena Hokinga. Sve jace reprezentacije imaju bar po jednog dominantnog centra koji ce Raduleta, Jokaru i Stimeta da jedu za dorucak. Ne verujem da bi se i Bobi proslavio protiv Gasola, Gobera, Valanciunasa i ekipe ali bar ne bismo tu davali opciju protivnicima da spuste pod kos kad god im nista drugo ne prodje i daju kos kako im se cefne.

nije bas jokic za u istu recenicu sa raduljicom i stimcem, igra on sasvim pristojnu low post odbranu. 

Link to comment

Ne znam, ja sam verovatno brutalno nefer prema dečku, ali sinoć mi se bukvalno okrenuo stomak kad sam video Štimca kako ulazi i bacajući pogled posle toga kad je u igri. Momak je negacija košarke kao igre. Mislim da ću menjati kanal kad god uđe u igru, kao što sam svojevremeno radio kad Kukoč izađe.

Link to comment

Ako već ima potrebe za toliko priče o Bobiju predlažem da otvorite poseban topic za to.

 

Ovo je ipak mesto za reprezentativne turnire i uz svo razumevanje zašto je Bobi tema, molba da se više bavimo glavnom temom :)

Link to comment

nije bas jokic za u istu recenicu sa raduljicom i stimcem, igra on sasvim pristojnu low post odbranu. 

 

Igra, u pravu si, ali osecao bih se komotnije da tu imamo nekog gabaritnijeg igraca protiv kojeg ce dva puta da se razmisli pre nego sto se krene ledjima.

 

Ne znam, ja sam verovatno brutalno nefer prema dečku, ali sinoć mi se bukvalno okrenuo stomak kad sam video Štimca kako ulazi i bacajući pogled posle toga kad je u igri. Momak je negacija košarke kao igre. Mislim da ću menjati kanal kad god uđe u igru, kao što sam svojevremeno radio kad Kukoč izađe.

 

Svi smo malo nefer prema njemu jer se covek toliko trudi i toliko je posten prema sebi, saigracima i kosarci da uvek nekako ostane gorak ukus kad ga se kritikuje. Ja verujem da je on svima ekstremno simpatican ali u krajnjoj liniji kosarka je ono sto se prvo ocekuje kod kosarkasa, sve ostalo je bonus. Sinoc me je, ipak, manje nervirao od Raduljice, kao sto me uvek vise nervira igrac koji moze a nece nego onaj koji ne moze a trudi se. Na kraju krajeva, muceni Stime je sinoc popunio neke svoje kolone, donekle je popravio i odbranu od pika u odnosu na pocetak sezone u Zvezdi, mada je imao jedan WTF momenat kad je zaglavinjao u bloku pa mu se igrac Portorika kojeg je cuvao nasao ispod kosa sam kao duh.

Link to comment

Ne komentarisah Bircevica.. Da se ogradim jer sam pogledao samo oko pola utakmice i nisam zakačio njegove koševe, vidim dosta ih bilo. Ali onih par minuta je toliko glupih poteza napravio da sam bio blago rečeno iznenađen. Ne pamtim ga kao preterano inteligentnog igrača, ali ono juče me je bas zabrinulo...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...