Jump to content

Ne da(vi)mo Beograd

desboj

Recommended Posts

• Replies 4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Frank Pembleton

168

• ToniAdams

156

• Apollo Creed

149

• gospa buba

124

Top Posters In This Topic

Popular Posts

meni su NDMBGD jedina moguća opcija za dve godine u BGD. a nadam se i šire. dobrica je za klasu u svemu ispred svih ovih "lidera" a sam pokret je idejno smisleniji od svih ostalih. želim im sve n

a 200k ljudi bez pirotehnike, ne zaleci tabane? moze i pola miliona, ako je stvarno strashno. nije problem.   u aktivnu borbenost kod srba vishe ne verujem. isto shifra jutka/brus. morao je bar 1 da

imam utisak da ovde ni ne znaju da NDBG postoji, a kamoli da bi prosecna borcanska njuska glasala za dobricu. to su dva univerzuma. pokusavam da zamislim da porodica izbeglica iz glamoca ili knina gla

Posted Images

1 minute ago, Spooky said:

https://www.danas.rs/beograd/ndm-bgd-sredstvima-od-prodaje-beogradjanke-otkupiti-bigz/
Levičari ponovo levičare. Jer ne vide bolji način da se potroše sredstva nego na kupovinu (i kasnije renoviranje) BIGZa....

A jbt, oni su jedina stranka/pokret koju sam donirao poslednjih par godina, ali kad napišu ova saopštenja o drzavnoj vlasti nad PKBom, BIGZom i sličnim, totalno me iznerviraju... A ekonomski sam više levičar nego desničar, samo i u levici su ove ideje prevaziđene.

Pa i nisu. (A i PKB nije isto sto i BIGZ).

Besmislena investicija, kao što bi bio i PKB. Ogromna građevina koja bi u društvenom vlasništvu rupa bez dna (nije ni privatnicima baš poželjna zbog toga). Ogromni troškovi za renoviranje, ne može se puno povratiti dok se sve ne sredi. Građevina je zaštićena od rušenja i bitnih modifikacija (ne znam kako to ide, ali verovatno zavod za zaštitu spomenika mora i renoviranja i slično da odobri)...

Pro tome je totalno kontradiktorno tvrditi da trenutna gradska vlast uništava sve čega se takne, i istovremeno se zalagati da oni troše gradski budžet da bi preuzeli obaveze nad još objekata, zemljišta i sl...

Frank Pembleton
Besmislena investicija, kao što bi bio i PKB. Ogromna građevina koja bi u društvenom vlasništvu rupa bez dna (nije ni privatnicima baš poželjna zbog toga). Ogromni troškovi za renoviranje, ne može se puno povratiti dok se sve ne sredi. Građevina je zaštićena od rušenja i bitnih modifikacija (ne znam kako to ide, ali verovatno zavod za zaštitu spomenika mora i renoviranja i slično da odobri)...

Pro tome je totalno kontradiktorno tvrditi da trenutna gradska vlast uništava sve čega se takne, i istovremeno se zalagati da oni troše gradski budžet da bi preuzeli obaveze nad još objekata, zemljišta i sl...
Ja mislim da su oni pokušali da pokažu besmislenost lopovske politike trenutne vlasti.
No njima te "metafore" slabo idu...

.... Shiit has hit the fan!

7 minutes ago, Spooky said:

Prvi pasus - bigz jeste tipičan prostor kakav bi neka uspješna i mnogo drugačija vlast mogla da pretvori u izuzetan kulturni centar. Da, to bi bila investicija, ali heej, investicije u kulturu nisu čak ni socijalizam, već znak civilizacije. Sto se kulture tiče, ona je rupa bez dna u svakom slučaju.

Drugi pasus - mislim da je prilično jasno da niko ne očekuje da bi ova vlast tako nešto mogla da uradi.

• +1 1

Za BIGZ već nekoliko godina postoje zainteresovani kupci, ali je imovinsko-pravno stanje jako komplikovano i zbog toga još ništa nisu uspeli da urade.