Jump to content
desboj

Ne da(vi)mo Beograd

Recommended Posts

Aleksandar88
4 minutes ago, morgana said:

u tom slucaju uzmi ovaj drugi primjer da razmatras, mobing u brusu, a ima ih jos koliko god hoces.

da li se slazes sa aleksandrom da je pocinilac iz kc grada ekspresno osudjen zbog uznemirenja javnosti?

Prvo nisam rekao da je ekspresno osudjen vec da mu je odredjen policijski pritvor. U medijima je se digla prasina i naravno da su iskoristili opciju koju imaju da ga posalju 48 sati u zadrzavanje. Pitao je neko da li je pritvor normalna mera ili preterana, ja sam rekao da je ocekivana. Ne razumem sta te toliko pogodilo u tome?

Aleksandar88

Isto tako sam ubrzo posle toga rekao da nisu u pitanju "medijske" licnosti postupak ne bi bio takav.

morgana
Posted (edited)
7 minutes ago, Aleksandar88 said:

Prvo nisam rekao da je ekspresno osudjen vec da mu je odredjen policijski pritvor. U medijima je se digla prasina i naravno da su iskoristili opciju koju imaju da ga posalju 48 sati u zadrzavanje. Pitao je neko da li je pritvor normalna mera ili preterana, ja sam rekao da je ocekivana. Ne razumem sta te toliko pogodilo u tome?

Nije me pogodilo ama bas  nista, tim prije jer - i ovo nije odgovor na tvoj post - cijeli slucaj smatram debelo prenaduvanim, nego smatram netacnom tezu da je ovaj pritvoren a jos manje osudjen zbog uznemirenja javnosti. Kakvog uznemirenja javnosti, o cemu pricamo?

Sa drugim postom se slazem.

Inace, dogadjaj i reakcije na njega savrseno pokazuju da ni Sergej T ni NDB o politici pojma nemaju. O aktivizmu vjerujem da da.

Edited by morgana

Frile

Nije ekspesno osuđen ni zbog uznemiravanja javnosti niti zbog "medijskih" ličnosti, nego da bi se fokus ove kampanje  ponovo prebacio na Trifunovića.

Sve ovo je podmetnuto i orkestrirano sa ciljem da se javnost bavi Sergejem, na primer u ovom trenutku fotkama sa drugarima, a ne samim napadom, suđenjem i presudom.

morgana

pa to sto kazes medijske licnosti, ja tu i mislim na sergeja, tako da, slazem se s tobom

Host
27 minutes ago, morgana said:

u tom slucaju uzmi ovaj drugi primjer da razmatras, mobing u brusu, a ima ih jos koliko god hoces.

da li se slazes sa aleksandrom da je pocinilac iz kc grada ekspresno osudjen zbog uznemirenja javnosti?

Ne mogu da se slozim sa Aleksandrom ni oko cega jer smo sa istog brda, a iz razlicitih univerzuma. Ali Aleksandar nije  rekao da je pocinilac ekpresno osudjen zbog uznemirenja javnosti, nego da pretpostavlja da mu je zbog toga odredjen pritvor od 48 sati (kasnije se ispostavilo da nije). Pretpostvljam da ubica zene i deteta ispred centra za socijalni rad nije ni izlazio iz pritvora do kraja sudjenja, pa zato ne vidim smisao poredjenja ova dva dela. Koliko sam shvatio, mamlac iz KC Grada je ekpresno osudjen zato sto je prihvatio nagodbu koju zakon omogucava za tu vrstu krivicnih dela. Bolje poredjenje bi bila presuda u slucaju samaranja Velje Ilica (dve godine zatvora) i pitanje zasto se nije islo na istu kvalifikaciju dela. Sa detaljima slucaja u Brusu nisam upoznat i ne znam da li je tuzilastvo podnelo krivicnu prijavu protiv njega i da li je bio u pritvoru. U njegovom slucaju bi to bilo logicno s obzirom da moze sa pozicije moci da utice na svedoke.

Pretpostavljam da je Budja postavio pitanje zbog toga sto je pritvor kao kaznena mera bio Milosevicev omiljeni nacin obracuna sa opozicijom. Ne bih isao dalje u ispitivanje motiva za to pitanje jer mi se ne svidja gde bih stigao.

ultra plasticni

Ovaj tip jos uvek nije osudjen, a bice kada sudija prihvati ponudjeni sporazum izmedju njega, njegovog branioca i tuzilastva i taj sporazum unese u presudu.

nautilus

Prihvatanje sporazuma je manje vise formalnost. Retko se desava da sudbija odbije predlozeni sporazum. Mene vise interesuje koje je krivicno delo ovaj priznao? Nasilnicko ponasanje?

Hamlet Strašni

Аха. И то вероватно став 2. 

nautilus

pa sad, dalo bi se to braniti da je otislo na sud. ne znaci da bi odbrana bila uspesna :D

Anonymous

Nego da ponovim pitanje i ovde pre nego što odem na spavanje:

Jel' viđen iko iz ne davimo Beograd večeras?

Ukoliko će da propuste i ovu žurku ja ne vidim šta uopšte traže na političkoj sceni.

roksi

^svaka cast ndb-u.

nisam u poziciji da sagledam stvari kakve jesu na terenu ali mi se cini da je (jedino) ndb kljuc promene u pravom smeru. iskreni su (dokazali su to doslednoscu) i konkretno aktivni na poljima koja direktno uticu na zivot stanovnika.

mjone
53 minutes ago, roksi said:

^svaka cast ndb-u.

nisam u poziciji da sagledam stvari kakve jesu na terenu ali mi se cini da je (jedino) ndb kljuc promene u pravom smeru. iskreni su (dokazali su to doslednoscu) i konkretno aktivni na poljima koja direktno uticu na zivot stanovnika.

100%

za pocetak mogu da urgiraju kod opozicije da  ne gaze travu ispred zgrade predsednistva