Jump to content
Ajant23

Sudije

Recommended Posts

San Epifanio

Slazem se da je Mazic dobro odsudio sve tri utakmice do sada. Ne verujem da ce biti izbor UEFA da sudi zavrsnicu, ali moze biti ponosan na odradjen posao.

Ajant23

30/06: Poland v Portugal, Marseille
Referee: Felix Brych (GER)
Assistant referees: Mark Borsch (GER), Stefan Lupp (GER)
Additional assistant referees: Bastian Dankert (GER), Marco Fritz (GER)
Fourth official: Milorad Mažić (SRB)
Reserve official: Milovan Ristić (SRB)

1 July: Wales v Belgium, Lille
Referee: Damir Skomina (SVN)
Assistant referees: Jure Praprotnik (SVN), Robert Vukan (SVN)
Additional assistant referees: Matej Jug (SVN), Slavko Vinčić (SVN)
Fourth official: Nicola Rizzoli (ITA)
Reserve official: Elenito Di Liberatore (ITA)

Ajant23

2 July: Germany v Italy, Bordeaux
Referee: Viktor Kassai (HUN)
Assistant referees: György Ring (HUN), Vencel Tóth (HUN)
Additional assistant referees: Tamás Bognár (HUN), Ádám Farkas (HUN)
Fourth official: Szymon Marciniak (POL)
Reserve official: Pawel Sokolnicki (POL)

3 July: France v Iceland
Referee: Björn Kuipers (NED)
Assistant Referee Sander van Roekel (NED), Erwin Zeinstra (NED)
Additional Assistant Referee Paulus van Boekel (NED), Richard Liesveld (NED)
4th Official Milorad Mažić (SRB)
Reserve Official Dalibor Djurdjević (SRB)

Dakle, Mažić je ponovo četvrti sudija.

Boza_zvani_Pub

Mirise mi da ce mu dati neko polufinale, sto bi bio uspeh neslucenih razmera i potpuno zasluzeno. Pored svih sitnih greskaka koje pravi, dovoljno je konstantan.

Frank Pembleton

Mirise mi da ce mu dati neko polufinale, sto bi bio uspeh neslucenih razmera i potpuno zasluzeno. Pored svih sitnih greskaka koje pravi, dovoljno je konstantan.

+1

Ajant23

Slažem se, samo bih dodao da je moj utisak da Mažić ima par vrhunskih linijskih sudija. Oni gotovo nikada ne greše. Onaj nedosuđeni ofsajd na Belgija - Mađarska je jedina greška da sam video ijednom od njih dvojice odavno. Nisam baš gledao redovno kada sude, ali utisak mi je izvanredan kada god ih gledam.

189-

pa napravili su gresku na utakmici spanija - turska. i to dosta velika greska.

Ajant23

Nisam gledao taj meč, jedan od retkih koji nisam na ovom EURO-u. Šta je bilo?

189-

treci gol je bio iz debelog ofsajda. sreca njihova pa im taj gol nista nije znacio.

Ajant23

Uh...

KennyDalglish

Kakav bre debeli ofsajd? Španac je bio u ofsajdu celih 17 cm.

60d084d1e149b4e14aca50fdd46b2023.jpg

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by KennyDalglish

Ajant23

Ma, to je onda nebitno. Instrukcije su jasne da, ako sudija nije siguran, onda pusti akciju. Sedamnaest centimetara zbog glave i ramena je sitnica. Ofsajd i nije pravilo koje je uvedeno da se na njemu razvija opstrukcija igre preko ofsajd zamki kao defanzivne taktike. Takva taktika jeste efikasna i neizbežna, ali daleko od toga da je treba afirmisati do tačke da sudija u slučaju graničnih situacija svira ofsajd, ako nije siguran. Naprotiv, bolje je pustiti igru, ukoliko je toliko tesno da se ne može lako reći sa sigurnošću. To se prirodno nameće.

Baš taj meč nisam gledao, a obzirom na veliki rezultat, nije me intresovalo da vidim naknadno. Umalo da nasednem na priču o tobožnjem velikom ofsajdu. Inače, čak i kod ovako sitnih razlika kao što je zanemarljivih sedamnaest centimetara, Mažićevim linijskim se greške dešavaju vrlo retko. Jedina krupnija greška im je bila ta pomenuta na Mađarska-Belgija, ali i to nije baš toliko strašno obzirom da je bilo samo jednom i nije razultiralo krupnijom posledicom. Mada, moglo je rezultirati obzirom da je Mažić opet dao žuti karton, možda malo lakše nego što bi trebalo u eliminacijama velikog takmičenja gde igračima ionako više nego što je to poželjno vise suspenzije nad glavom za četvrtfinalne i polufinalne mečeve.

Inače, većim ofsajdima od sedamnaest centimetara, Mančester je izbacivao Čelzi i Bajern dolazio u rano vođstvo protiv Juventusa u eliminacijama LŠ-a, pa sam isto smatrao da je to zanemarljivo iz istih razloga, a niko to nije ni pominjao. Sećam se da sam jednom isto ovako snimio sa klipa da je Giggsova asistencija protiv Čelzija bila ofsajd, pa kao da okačim ovde samo zato što se svi prave ludi. A, onda kažem sebi, ma šta ćeš da kačiš kada to i jeste za ignorisanje, ofsajd postoji zbog održivosti kontinuirane igre u sportu gde su golovi retki i lopta lakše menja posed - kao i u ragbiju i u hokeju - a ne zbog toga da se ofsajd zamke dodatno nagrađuju zbog samo desetak centimetara uspešnosti zbog kojih sudija nije uvek apsolutno siguran...

Edited by Ajant23

kud u maglu Simoviću

klatenburg

Ajant23

Da...

10/07: Portugal v France, Saint-Denis.

Referee: Mark Clattenburg (ENG)
Assistants: Simon Beck (ENG), Jake Collin (ENG)
Fourth official: Viktor Kassai (HUN)
Additional assistants: Anthony Taylor (ENG), Andre Marriner (ENG)
Reserve assistant referee: György Ring (HUN)

Frank Pembleton

Mažić pokraden!

...shit has hit the fan...

• Create New...