Jump to content
Sign in to follow this  
Ajant23

Sudije

Recommended Posts

Filozof manijak

Nekako mi je odsvirani nepostojeći penal veća greška nego nedosudjeni penal u sumnjivoj situaciji.

Ajant23

Nisu ono bile sumnjive situacije već čisti penali. I meni nije veća greška dosuđen sumnjiv penal naspram nedosuđenog stoprocentnog penala.

Čak je gore bežati u odsustvo odluke zato što znaš da će mediji da dignu halabuku samo kada se svira penal, a mahom će se znabašuriti i izbeći ćeš buku medija, ako ne sudiš.

Češkog sudiju niko ni ne proziva što je dozvolio da igrač Severne Irske rukom blokira šut na gol ukrajinca. Hej, bre, to nije sitnica, a svi o tome ćute...

Edited by Ajant23

Plajvi

Pa cute jer je Ukrajina, da Englezima tako nesto nije sudjeno vec bi dokumentarac snimili. 

Ajant23

Pa, zaparvo nije. Čist penal nije suđen za Englesku, već sam napisao...

Edited by Ajant23

Ajant23

Malopre je bilo na RTS-u i mogu reći da su me uverili da je Karašev dosudio opravdan penal...

radnik

Malopre je bilo na RTS-u i mogu reći da su me uverili da je Karašev dosudio opravdan penal...

nikad ne bih pomislio da si naivan ili povodljiv, naprotiv, ali ... sto nas premudri narod kaze "i na tarabi pise picka, pa ..."

Ajant23

Ma, uglavnom su analize na RTS-u obična budalaština, ali ono što sam video je bilo dovoljno dobro opravdanje za dosuđeni penal...

A, plašim se da ti rezonuješ upravo po toj tarabi, čak i pokvaren sat pokaže tačno vreme dva puta dnevno. Siguran sam da ćeš tako i ti imati kvalititetan post...

radnik

. Siguran sam da ćeš tako i ti imati kvalititetan post...

ti se uvredi :(  a ja jos ubacio naknadno ono "naprotiv" kao kompliment, ali mi nije pomoglo ocigledno.

ok, neka bude da je rts-ov sat pokazao 'tacno vreme'.

Ajant23

Provalio si da sam u pasusu o tebi napisao metaforu koja se nastavlja i odnosi na pasus o RTS-u. Lepo...

Edited by Ajant23

Ajant23

Danas su sudili:

19/06: Romania v Albania (Lyon): Pavel Královec (CZE)
19/06: Switzerland v France (Lille Métropole): Damir Skomina (SVN)

Za sada se znaju sudije za sledeće mečeve:

20/06:

Russia v Wales (Toulouse). Referee: Jonas Eriksson (SWE)
Slovakia v England (Saint-Etienne). Referee: Carlos Velasco Carballo (ESP)

21/06:

Ukraine v Poland (Marseille). Referee: Svein Oddvar Moen (NOR)

Northern Ireland v Germany (Paris). Referee: Clément Turpin (FRA)

Czech Republic v Turkey (Lens). Referee: William Collum (SCO)

Croatia v Spain (Bordeaux). Referee: Björn Kuijpers (NED)

Dakle, moj je utisak je da su Hrvatska i Engleska dobile odlične sudije, pa barem u tom resoru ne bi trebalo da bude ikakvih problema. Norveški i nemački sudija su napravili prilično grešaka u korist Velsa. Činjenica je da je na prvom meču i Škrtel pravio gluposti koje mu je progledao kroz prste norveški sudija, pa se tu malo više stekao utisak balansa i slabo ko obraća pažnju na totalno neujednačen kriterijum pri dosuđivanju faulova i davanju žutih, koji je - kako se meni činilo - bio sasvim u prilog ekipe sa britanskog ostrva. Nisam oduševljen što nakon norvežanina i nemca, sada u trećem meču i šveđanin sudi Velsu.

Boza_zvani_Pub

Kuci idu:

William Collum's Team from Scotland/Ireland

Ovidiu Alin Hategan's Team from Romania

Sergei Karasev's Team from Russia

Pavel Královec' Team from Czech Rep./Slovakia

Svein Oddvar Moen's Team from Norway

Clément Turpin's Team from France 

Ajant23

Laički gledano, rekao bih da je realan izbor. Jedino za Kraloveca ne znam. Ostali su verovatno i bili najlošiji. Pogotovo Moen, koji mi je bio najgori sudija već posle prvog meča između Velsa i Slovačke, i Turpin, koji stvarno bezveze lako daje crveni karton. Collum je delio žute kartone, hajde kao čudno. Ovome Rumunu su već na prvom meču lako prodavali fore, pogotovo Levandovski. A, rus Karašev je bio bolji nego što su ga sahranili lako dosuđeni penali na svakom meču koji je sudio, čime je postao i sudija koji najčešće sudi penale između svih na ovom EURO-u. Sada, meni se ni Brych ni Atkinson nimalo nisu dopali, ali oni su političarili, videli su dobro i sudili loše, a to se pre nagrađuje nego kažnjava kako se čini po praksi...

Ajant23

Sada vidim da je Kralovec sudio SIrska Ukrajina. Dakle, bezveze pišem da ne znam za njega, a na ovom topiku sam pisao da nije dosudio čist penal za Ukrajinu pri rezultatu nula nula. Manje mi je poznat, pa sam zaboravio da je to on...

Frank Pembleton

Znači Mažara prošao?

...shit has hit the fan...

sekretar

Da, sudi Madjarska-Belgija

Sign in to follow this  

• Create New...