Jump to content
IGNORED

FK PARTIZAN 2016/17


MocaVukotic

Recommended Posts

  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud u maglu Simoviću

    673

  • El Patron

    545

  • BlackGeorge

    532

  • ZokiAsov

    233

Znaci poljska, skandi i onda plej of?

Play-off round (draw 5 August)
29 sides advance from the UEFA Europa League third qualifying round, joining 15 teams transferring from the UEFA Champions League third qualifying round.

 

 

 

koliko muke zarad zime u jevropi. :D

Link to comment

Onakva igra kakvu smo pokazali dugo nije viđena na našem ili bilo kom drugom srpskom stadionu godinama unazad. Bila je to dominacija nad ozbiljnom evropskom ekipom, a ne nižerazrednom. Protiv takvog rivala demonstrirali smo sve što smo najavljivali. Osim realizacije“, sumira utiske Ivica Iliev u razgovoru za MOZZART Sport.

 

  na kakvim drogama je ovaj čovek da mi je znati.  :0.6:

 

https://www.mozzartsport.com/vesti/iliev-dominacija-nad-ozbiljnom-ekipom/140908

Link to comment

Ne razumem bas ovo preterano pljuvanje Bozinova koji je igrao zadnjih 20 min. kad smo pali u igri. Vidim po internetu svi ga pljuju kao da je zajebao ne znam sta ili kao da je igrao celu utakmicu, a nije se video.

Imao je jednu dobru sansu i bio je izblokiran, mozda je mogao odmah da sutira. Strajnic ga je ispljuvao kao da je promasio 3 zicera.

Link to comment

s obzirom da je bila prva zvanična tekma meni su utisci vrlo pozitivni. na igru mislim, ne na činjenicu da smo promašili pet mrtvih šansi. prošlogodišnja premijera protiv one Dile bila je znatno lošija, u smislu igre koju je ekipa pokazala.

 

razloga za pljuvanje realno nema, ovi Poljaci nisu ipak neki paceri sa Gibraltara ili iz Lihtenštajna, ostvarili su visok plasman u ligi znatno jačoj od naše.

 

naročito dobro delujemo po krilima sa Necom i ovim Jankovićem, koji mi je generalno otkrovenje jer ga u životu gledao nisam. još Brazliac kad uleti tu, deluje da će sredina biti znatno znatno bolja nego prošle sezone.

 

greota bi bila da ispadnemo od Poljaka, dosta smo bolji.

Link to comment

Gospodin Vazura iskusno skida pritisak sa igraca

 

Miloš Vazura: Liga Evrope nije prioritet! Nema penala od Živkovića, odbili smo strašnu ponudu za Goguu

 

http://www.mozzartsport.com/vesti/intervju-milos-vazura-liga-evrope-nije-prioritet-nema-penala-od-zivkovica-odbili-smo-strasnu-ponudu-za-goguu/140962

 

Utakmica protiv Backe se igra na Karadjordju 24.jula 20:00.

Dobro je sto i ako ne udjemo u grupe, sledece sezone imamo isti koeficijent, brise se ona sezona kad smo ispali od Samroka. Greota bi bila da ovaj tim ne igra grupe, mislim da kad se uigraju, Radovic, Djurdjic i Leonardo dovedu u red, uz malo srece mogli bi do proleca u LE.

Link to comment

vazura dao intervju za mozzart. evo interesantnijih delova:

 

Partizan kvalifikacije za Ligu Evrope počeo sa saznanjem da će samo što igra drugo kolo dobiti 210.000 evra, dodatnih 220.000 ako eliminiše Zaglebje, još 230.000 pod uslovom da izbaci boljeg iz dvomeča Sonderijske (Danska) – Stromsgodset (Norveška), dok ga bogata novčana nagrada čeka tek ako izbori plasman u grupnu fazu – 2.400.000 evra.

Sveukupno 2.830.000 evra, međutim, malo kad se ima u vidu da je prošle godine inkasirao 6.480.000 evra, od kojh čak 5.400.000 evra zato što je grupnu fazu Lige Evrope imao „u džepu“ već posle beogradskog susreta sa Steauom. Tu se najbolje vidi koliko je, zapravo, izgubio činjenicom da je šampionsku krunu izgubio u Srbiji. Samim tim i priliku da igra kvalifikacije za Ligu šampiona.
Zato su ove sezone prioriteti drugačije postavljeni“, precizira Miloš Vazura, generalni direktor Partizana u intervjuu za MOZZART Sport. „Liga Evrope nije nam prioritet. Nikakva obaveza nije nametnuta da se u nju plasiramo. Naravno, jeste cilj i verujem da ćemo ga dostići, ali na listi prioriteta prvo mesto zauzima povratak titule. Samo na taj način možemo da računamo da ćemo opet igrati kvalifikacije za Ligu šampiona, više zaraditi, ujedno povećati vrednost igrača na tržištu, što bi bio spas za klub“.

Navijači, pak žele sve. Za mesec i po dana da gledaju žreb grupne faze Lige Evrope, a u maju da slave titulu.

„Želje nam se podudaraju. Samo sam pomenuo šta su prioriteti. S druge strane, napravili smo takvu ekipu da ove takmičarske godine nema šanse da nam se ponove propusti od prošle, kad nismo imali dovoljno širok igrački kadar da izdrži takmičenja na tri fronta. Sigurni smo da će ovaj uspeti. Takva uveravanja sam dobio od sportskog direktora Ivice Ilieva i Ivana Tomića, koji su selektirali ekipu“.

......

Ovo je Srbija, ima i onih koji kažu „zašto samo slobodnih igrači?“, što se ne „otvore“ za nekog?

„Zar nismo doveli Đurđića? Za njega smo platili obeštećenje (nezvanično, oko 400.000 evra, op. au). Potom Miletića, koji je, takođe, plaćen Javoru (300.000 evra). Pa pozajmica Marka Jankovića. Na sve to plate igračima. Nisu jeftini, uveravam. A nismo ni izašli iz okvira naših poslovanja, u smislu toga da ugrozimo egzistenciju kluba“.

Bilo je natezanja i oko Leonardove plate, zatim je insistirao i na nekoliko odlazaka u Brazil tokom sezone?
Nije bilo lako dovesti takvog igrača, pregovori su bukvalno nekoliko puta prekidani, da bismo na kraju i on i mi našli razumne i za obe strane prihvatljive uslove saradnje. Nije tačno da je tražio da ide u otadžbinu tokom sezone, ima i on ugovorene odlaske koliko i svi drugi stranci“.

Kako finansijski stoji Partizan: vi uveravate da je dug smanjen, opozicija da je veći nego kad ste došli na funkciju?
„Mogu samo da poručim da je Partizan stabilan. I da nije tačno da je dug porastao“.

Čekajte, zar nisu na naplatu stigla 2.500.000 evra kao posledica tužbe investicionog fonda Pinija Zahavija, zbog zimus nerealizovanog odlaska Andrije Živkovića u inostranstvo?
„Ne“.

Pojasnite?
Penali nisu mogli da dođu, jer je proces u postupku. Partizan je pre nekoliko meseci oborio prvu tužbu pred Međunarodnim sudom za sportska pitanja u Lozani i sad je slučaj na drugom stepenu. Naš advokatski tim radi sjajan posao, verujemo da ćemo ili uspeti da dobijemo na vremenu ili u potpunosti preokrenuti stvari na našu vodenicu, ima delova ugovora koji nam idu u korist“.

Da li očekujete da Andrija Živković ispuni obećanje koje je dao njegov otac Jovica, da će se po odlasku u inostranstvo odužiti Partizanu?
„Ne. Štaviše, ne bih da im dajem na značaju. Ni fudbaleru, ni njegovom tati. Oni su za nas završena priča“.

..................................

Navodno su na listi igrača koji imaju dozvolu kluba da odu u inostranstvo Brašanac, Bandalovski, Božinov, Alen Stevanović, Lukić... Ima li i drugi spisak, ko nije na prodaju?

Kako da ne. Samo ću vam reći da smo pre nekoliko sedmica odbili 2.000.000 evra vrednu ponudu za Sedrika Goguu. Ime kluba ne mogu da saopštim, ali taj detalj pokazuje kakvog smo igrača zimus doveli i da njegova cena može samo da raste. Ova je već bila strašna. Ako je za šest meseci uspeo da dođe do 2.000.000 evra zamislite gde će biti naredne godine. Tek mu je 21. U tu grupu igrača spada, naravno, i Everton Luiz“.

Šta je sa, u ovom trenutku, tržišno najvrednijim Partizanovim fudbalerima: NemanjomMihajlovićem i Dušanom Vlahovićem? Čini se da bi bilo dobro i za klub i za njih da ostanu, ali da li je izvodljivo?
„Što ne bi bilo? Rekao sam jednom, nemam problem da ponovim. Nijedan od njih dvojice neće biti prodat u ovom prelaznom roku. Nema šanse. Prvi je uzdanica sadašnjeg, a drugi projekat tima za budućnost. Sigurno ostaju. Ma šta se pričalo po gradu... Informacije o njihovom odlasku su na nivou „rekla-kazala“. Klub funkcioniše drugačije i ostaćemo dosledni stavu da budu s nama. Tim pre što je to i njihova želja“.

Link to comment

Everton je stvarno bomba za Partizan, pokazao se bolje od onih izjava Ilieva na predstavljanju.

Prvih par utakmica je bio slab, a sad je po meni bolji od Zuke. Stvarno klasa od igraca, svuda ga ima na terenu.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...