Jump to content
Sign in to follow this  
cvrlle

Prijateljske utakmice

Recommended Posts

cvrlle

da ne zvrljamo bezveze po grupama, barem ovo sto se zagrevaju...

Edited by cvrlle

Ajant23

Danas je Engleska gotovo rutinski pobedila Tursku, reprezentaciju koja je igrala čak dva polufinala velikih takmičenja u ovom veku (WC 2002 i EURO 2008), dok ona sama nijednom nije uspela da se plasira ni u jedno polufinale u istom periodu. Lakoća sa kojom je pobeda ostvarena, kao i činjenica da je javnost takvu pobedu primila kao najnormalniju stvar, ukazuje mi da bi ovo mogla biti engleska godina...

cvrlle

Ko bi tu mogao da se ugura u starnu postavu? Možda još Smalling, Clyne i eventualno Milner umesto Cahila, Walkera i Wilsherea

Sent from my D2403 using Tapatalk

Svarog

Danas je Engleska gotovo rutinski pobedila Tursku, reprezentaciju koja je igrala čak dva polufinala velikih takmičenja u ovom veku (WC 2002 i EURO 2008), dok ona sama nijednom nije uspela da se plasira ni u jedno polufinale u istom periodu. Lakoća sa kojom je pobeda ostvarena, kao i činjenica da je javnost takvu pobedu primila kao najnormalniju stvar, ukazuje mi da bi ovo mogla biti engleska godina...

uz ogradu da sam gledao samo drugo poluvreme - lakoća? do onog sumnjivo dosuđenog penala nad Vardijem majstori premijerligaši nisu mogli da mrdnu, Turci su im "sa lakoćom" :D sekli sve napade, opasno pripretili nakon kornera dva puta... šta znam, prva utakmica, verovatno još rano za bilo kakve konkretnije utiske, ali da su ih rutinirali Englezi - nisu. my 2c.

levi

Znači da nisi video ni da su prvi gol dali iz metar ofsajda. Ni košarkaški full court press koji su im nekoliko puta odigrali Turci, da nisu znali gde im je zadnjica

Svarog

video gol. na hajlajtsima :D

al blage veze nemam kako je prvo poluvreme izgledalo.

meni je najveća impresija da su im Turci lagano dva puta iz kornera glavom šutirali. uredno pored "skakača" Stonesa i Kejhila.

Edited by Svarog

Babu Bhatt

Čuj rutinski :rofl:

Ajant23

Pa, dobro, ipak je Turska dvostruki polufinalista velikih takmičenja u ovom veku i meni se činilo da je bilo dovoljno rutinski obzirom na sve, ali očito da nisam juče sreo komentare poput ovih vaših, pa mi se učinilo da se pobeda Engleske nad Turskom prihvata kao da nije lep uspeh.

Inače, pod rečju "rutinski" mislio sam na onu konotaciju, koju je svojevremeno Erik Gerec najbolje formulisao. Nakon što je Mančester pobedio njegov PSV u gostima u Ligi šampiona, Gerec je prošao pored njihove svlačionice i nije uopšte čuo da se raduju i tada mu je, kako je rekao, postalo jasno da Mančester postaje moćan klub, kada im je pobeda u Ajndhovenu u jednoj Ligi šampiona toliko rutinska da je uopšte ne slave.

Ali, sada kada vidim ove komentare forumaša koji u dušu poznaju engleski fudbal, verujem vam da je sve ovo slabo. Doduše, ja se i ne sećam boljih Engleza. U dvehiljaditim se samo prisećam raznih ispadanja po grupama i u ranim fazama eliminacija.

Edited by Ajant23

Delija67

Hrvati se pripremaju prijateljskim utakmicama protiv Moldavije i San Marina :0.6:

To je skoro kao mi kad smo igrali protiv Hong Konga

Babu Bhatt

A tako će bar nabiti samopouzdanje uvjerljivim trijumfima :)

fandorin

Pa, dobro, ipak je Turska dvostruki polufinalista velikih takmičenja u ovom veku i meni se činilo da je bilo dovoljno rutinski obzirom na sve, ali očito da nisam juče sreo komentare poput ovih vaših, pa mi se učinilo da se pobeda Engleske nad Turskom prihvata kao da nije lep uspeh.

Inače, pod rečju "rutinski" mislio sam na onu konotaciju, koju je svojevremeno Erik Gerec najbolje formulisao. Nakon što je Mančester pobedio njegov PSV u gostima u Ligi šampiona, Gerec je prošao pored njihove svlačionice i nije uopšte čuo da se raduju i tada mu je, kako je rekao, postalo jasno da Mančester postaje moćan klub, kada im je pobeda u Ajndhovenu u jednoj Ligi šampiona toliko rutinska da je uopšte ne slave.

Ali, sada kada vidim ove komentare forumaša koji u dušu poznaju engleski fudbal, verujem vam da je sve ovo slabo. Doduše, ja se i ne sećam boljih Engleza. U dvehiljaditim se samo prisećam raznih ispadanja po grupama i u ranim fazama eliminacija.

Ovo nema veze sa poznavanjem engleskog fudbala već sa elementarnim razumevanjem fudbalske igre. Pobeda Engleske u nedelju je bila sve samo ne rutinska, čak i da zanemarimo činjenicu da je prvi gol postignut iz metarskog ofsajda i to u prvih 10 minuta što značajno remeti osnovnu postavku u turskoj ekipi. Englezi su bili apsolutni favoriti, Turci nisu ni senka tih ekipa koje su bile polufinalisti velikih takmičenja (opet, način na koji je Turska prošla u polufinale 2008. se viđa jednom u životu), u grupi su bili iza Islanda i Češke, nije im igrao najbolji i najbitniji igrač i prvi špic, gostujući teren i uprkos svim tim okolnostima bili su opasniji i konkretniji rival. Rutina i ova utakmica nikako ne idu u istu rečenicu.

Ajant23

Nisam znao da su Englezi bili apsolutni favoriti. Sad prvi put to čujem i čudi me obzirom da oni nisu bili apsolutni favoriti ni protiv Crne Gore niti SAD-a niti Kosta Rike u ovoj deceniji. Ali, nemam poznavanje engleskog fudbala dobrim delom i zbog toga što me elementarno razumevanje fudbalske igre odvraća od gledanja manga cirkusa kakva je Premijer liga...

Inače, ovako laički, ja sam ostao impresioniran da su Englezi jedne Turke onako lako pobedili i stvarno mi se čini da bi ovo mogla biti njihova godina. Ako vi kažete da je Engleska još jača, onda oni možda budu nova Nemačka u narednom periodu...

Edited by Ajant23

Cash

Hrvati se pripremaju prijateljskim utakmicama protiv Moldavije i San Marina :0.6:

To je skoro kao mi kad smo igrali protiv Hong Konga

Oni če bar da pobede u tim utakmicama, nas je Hong Kong rasturio ko bugarsku skupstinu.

hazard

Oni če bar da pobede u tim utakmicama, nas je Hong Kong rasturio ko bugarsku skupstinu.

?

Cash

?

Hong Kong je jednom obrisao patos sa Mihom,Piksijem,Mijatom.... Ne secas se

Sign in to follow this  

• Create New...