Jump to content

Grupa F: Portugal, Austrija, Mađarska, Island

radisa

Recommended Posts

• Replies 597
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Meazza

48

• MiddleClass

46

• Ajant23

31

• Goranz

22

Uvek mi se činilo da je Kristijano Ronaldo gotivna osoba. Po raznim postupcima, odnosu prema saigračima i drugim igračima, onda kada nije u žiži njegov postupak kao loš primer, onda kada mediji i javnost hvataju samo krajičkom oka, samo delimično između tviter izveštaja i tabloidskih naslova. Ali, on naprosto nije dovoljno kvalitetan igrač da više od jednom u karijeri dobije Zlatnu loptu Frans fudbala. Zidan ju je u karijeri dobio samo jednom, a bio je mnogo bolji igrač.

Međutim, nije mi jasno istovremeno lagati dve stvari: da je Kristijano Ronaldo najbolji fudbaler i da je loša osoba...

Edited by Ajant23

Uvek mi se činilo da je Kristijano Ronaldo gotivna osoba. Po raznim postupcima, odnosu prema saigračima i drugim igračima, onda kada nije u žiži njegov postupak kao loš primer, onda kada mediji i javnost hvataju samo krajičkom oka, samo delimično između tviter izveštaja i tabloidskih naslova. Ali, on naprosto nije dovoljno kvalitetan igrač da više od jednom u karijeri dobije Zlatnu loptu Frans fudbala. Zidan ju je u karijeri dobio samo jednom, a bio je mnogo bolji igrač.

Međutim, nije mi jasno istovremeno lagati dve stvari: da je Kristijano Ronaldo najbolji fudbaler i da je loša osoba...

Ako bi Zidanu iz karijere izbrisao jedno 10ak odabranih utakmica iz CL, kao i pet najpoznatijih mečeva u reprezentaciji (1 na WC '98, 2 na EC '00 i 3 na WC '06) ostao bi igrač na nivou, šta znam, Rui Košte ili Pabla Aimara. Čovek se nije preterano cimao protiv tamo nekog Barija ili Saragose, nije bildovao statistiku pa u to vreme nije ni dominirao iz vikenda u vikend, godine u godinu da bi mu se svake god dodeljivala najviša priznanja.

Sa druge strane Ronaldo ima neverovatne fizikalije, služi ga srećom zdravlje i u 31. je ludački pripremljen i puni iz vikenda u vikend, zato je uvek u igri za Zlatnu loptu.Sad, što je on najveći potrošač koga je svet video, što nikad ne nosi tim u velikim utakmicama već dobar tim uvek radi za njega i što bi ga, realno, uspešno odmenili i niz drugih igrača - druga je stvar.

Ako bi Zidanu iz karijere izbrisao jedno 10ak odabranih utakmica iz CL, kao i pet najpoznatijih mečeva u reprezentaciji (1 na WC '98, 2 na EC '00 i 3 na WC '06) ostao bi igrač na nivou, šta znam, Rui Košte ili Pabla Aimara. Čovek se nije preterano cimao protiv tamo nekog Barija ili Saragose, nije bildovao statistiku pa u to vreme nije ni dominirao iz vikenda u vikend, godine u godinu da bi mu se svake god dodeljivala najviša priznanja.

Na počecima ozbiljne karijere, Zidan je vezao tri evropska finala zaredom i titulu svetskog prvaka. Nakon crvenog kartona na Svetskom, dobio je dva crvena kartona u jednoj sezoni Lige šampiona. Posle prelaska u Real, osvojio je LŠ, ali je zaigrao za reprezentaciju na Svetskom kada je ona već bila eliminisana. Termin WC-a u Japanu i Južnoj Koreji ostao je neshvatljiv i Venger je tada rekao: Da je Svetsko prvenstvo počelo kada i obično, raspored bi bio posve drugačiji. Posle je zbog dva žuta pauzirao odlučujući meč u grupi narednog Svetskog prvenstva, ovoga puta imao sreće da reprezentacija pobedi i bez njega i odveo ju je do drugog finala (stoprocentni učinak u njegovoj karijeri) u kome je dobio crveni karton.

Dakle, piše mi se, naravno da je apsurdno braniti Zidana i u odnosu na veće igrače, ali hajde čisto da ti odgovorim. Obzirom da je zbog čudnog odstupanja koje je učinila FIFA, dve hiljade druge Zidan bio lišen da napravi doprinos reprezentaciji, koja sa njim i bez njega nikada nije bila isto, njegov učinak na Svetskim prvenstvima je stoprocentni plasman u finale - to dovoljno govori o tvojoj opaski. Čak je zanimljivo da Francuska sa njim nikada nije ispala na Svetskom - tek nakon crvenog njemu, Italija je dobila na penale.

A, Kristiano i mora da ima visok nivo fizičke spreme kroz celu karijeru, to dovoljno govori o njegovoj tehnici sa loptom izuzev šuta i osećaju za igru u svakom drugom pogledu osim uletanja u gol priliku.

Edited by Ajant23
porucnik vasic

Sa druge strane Ronaldo ima neverovatne fizikalije, služi ga srećom zdravlje i u 31. je ludački pripremljen i puni iz vikenda u vikend, zato je uvek u igri za Zlatnu loptu.Sad, što je on najveći potrošač koga je svet video, što nikad ne nosi tim u velikim utakmicama već dobar tim uvek radi za njega i što bi ga, realno, uspešno odmenili i niz drugih igrača - druga je stvar.

:isuse:

Ama, šalio se i malo me palio da pišem, a i meni se pisalo. Preozbiljno si to shvatio, nije sve baš tako crno u toj njegovoj rečenici...

Milogled Bluff

Osim Srbije, Bosne, Slovenije, Makedonije, Crne Gore, Letonije, Belorusije, Danske, Grčke i Kipra...

I Nizozemske

A, sad vidim da su spomenuti

Edited by Milogled Bluff
Milogled Bluff

Ako bi bilo kom igracu izbrisao 15 utakmica u kojima je svojim klubovima i reprezentaciji doneo nekoliko titula i finala na najvecim takmicenjima bio bi prosek. Koga boli kurac za nakantavanje raznoraznih Granada i Hetafea, velika takmicenja i velike utakmice protiv velikih protivnika su ono sto se racuna.

Mali mentalitet... Ribari možda ne znaju puno fudbala ali su svakako pokazali veći mentalitet od njegovog japajapaja, daj meni, sve meni, ja šutiram i šutiram i ponovo šutiram, šutiram iz daljne, iz blizine, sa strane, pod blokadom, ja i samo ja, pu majku mu vidi kako nijedan od tih milion šuteva neće da ode u okvir gola, sve mašim ili me blokiraju... ništa, daj još lopti, još ću da šutiram, ja ovde dajem golove i niko drugi.

A pozadi onaj Pepe... pa šta čovek da im poželi osim sve moguće neuspehe. Tu akumuliranu antipatičnost čak ni Quaresma ne može da izvadi.

Nije to do mentaliteta. Naprosto, izgleda da Portugal ima kompleks od Islanda baš kao što Engleska ima kompleks od Portugala...

Ako bi bilo kom igracu izbrisao 15 utakmica u kojima je svojim klubovima i reprezentaciji doneo nekoliko titula i finala na najvecim takmicenjima bio bi prosek. Koga boli kurac za nakantavanje raznoraznih Granada i Hetafea, velika takmicenja i velike utakmice protiv velikih protivnika su ono sto se racuna.

I nije baš tako. Rado pamtim kada je Figo dobio crveni, pa Zidan sa igračem manje demolirao Atletiko Madrid...

Edited by Ajant23

Ko kad bi tebi izbrisali najboljih 15 postova, taman bi dobili Miralema. 

a Kristina je vec pocela sa racunicom da ako nesto uradi na EP mozda osvoji zlacanu loptu, nije njemu ni najmanje stalo do Portugala ili Reala, samo do samopromocije i hulkovanja s dresom.

• Create New...